Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka z Pressa:

"w przypadku SkyShowtime największy udział wśród użytkowników mają osoby powyżej 50. roku życia, stanowiący 42 proc. ogółu"

Czyli wbrew temu co często sugeruje się na forum, starsi widzowie nie boją się korzystania z nowoczesnych usług.

Źle to też wróży przyszłości zwykłej telewizji, bo tacy widzowie teraz stanowią większość widowni, a skoro też odpływają do streamingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 13:00, bgmnt napisał(a):

Ciekawostka z Pressa:

"w przypadku SkyShowtime największy udział wśród użytkowników mają osoby powyżej 50. roku życia, stanowiący 42 proc. ogółu"

Czyli wbrew temu co często sugeruje się na forum, starsi widzowie nie boją się korzystania z nowoczesnych usług.

Źle to też wróży przyszłości zwykłej telewizji, bo tacy widzowie teraz stanowią większość widowni, a skoro też odpływają do streamingu...

 

przeciez to bzdura 🤣

karta kredytowa i usluga jest zarejestrowana na starszych tj.rodzicow gdzie ze streamu korzystaja dzieci i wnuki

proste jak drut ale widze ze nie dla was

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, erytho said:

przeciez to bzdura 🤣

karta kredytowa i usluga jest zarejestrowana na starszych tj.rodzicow gdzie ze streamu korzystaja dzieci i wnuki

proste jak drut ale widze ze nie dla was

 

Jaka konstrukcja myślowa (i po jakich środkach) doprowadziła Cię do tego, że ktoś to mierzy po imieniu i nazwisku albo danych karty kredytowej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Np na adku mam tak. Jak wybierasz lub masz wybrany już język polski(zaznaczone masz☑️) to szukaj drugi język polski masz może obok lub na końcu listy dźwięku, ten pierwszy zawsze jest w stereo a drugi 5.1 i nie jest oznaczony że to 5.1. Trochę to bez sensu że nie oznaczają że to 5.1. i myślisz że to jest to samo. Nie wiem jak u ciebie będzie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ścieżki 5.1 ZAWSZE są oznaczone jako "5.1 <JĘZYK>". Jest ich tutaj bardzo niewiele. W sumie dostało je kilka filmów, np. Top Gun, któryś Park Jurajski, pewnie coś jeszcze, poza tym pojedyncze odcinki niektórych seriali.

Druga nieoznaczona ścieżka to po prostu stereo zakodowane w Dolby Digital. Świecąca się lampka DOLBY to tylko sposób kodowania dźwięku a nie ilość kanałów. Równie dobrze możesz odtworzyć Dolby w mono.

Ba, takie Dolby Pro Logic nawet rozłoży Ci tą ścieżkę mono na 6 głośników :)

Edytowane przez adiq22
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze myślałem. Zdecydowana większość filmów na Skyshowtime to stereo. Obejrzałem w sumie dopiero 5 filmów i żaden nie miał dźwięku 5.1 (nie było możliwości przełączenia na taki system).  Jeszcze jedno pytanie: Czy jest choć jeden film Dolby Atmos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zerojedynkaX napisał(a):

Jeszcze jedno pytanie: Czy jest choć jeden film Dolby Atmos ?

Dolby Atmos powinien być w ich flagowych blockbusterach jak "Top Gun Maverick". Jeśli tam nie ma, to nie ma nigdzie.

 

"Yellowjackets 2" od 28.06 w Canal+. Może wtedy usuną 1. sezon z C+ i pojawi się w SkyShowtime. Czyli może być analogiczna sytuacja do "Gangów Londynu" - 1. sezon w SkySho, 2. sezon w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Atmos powinien być w ich flagowych blockbusterach jak "Top Gun Maverick". Jeśli tam nie ma, to nie ma nigdzie.
 
"Yellowjackets 2" od 28.06 w Canal+. Może wtedy usuną 1. sezon z C+ i pojawi się w SkyShowtime. Czyli może być analogiczna sytuacja do "Gangów Londynu" - 1. sezon w SkySho, 2. sezon w C+.
Yellowjackets będzie jeszcze przez ponad pół roku w C+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że mam zestaw amplitunera 5.1 bez Atmos i szczerze nie słyszę wielkiej różnicy pomiędzy dźwiękiem 5.1 a stereo. Amplituner bardzo dobrze wirtualizuje 5.1 nawet jeśli go nie ma. Czy usłyszałbym Atmos, nawet mając więcej kolumn. Być może, ale na pewno nie da się tego słyszeć na soundbarach, jestem o tym przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądarce wchodzisz w dany film czy serial, który masz na liście i klikasz w opcję Moja lista i wtedy się odznacza. Pewnie w aplikacji na tv jest podobnie ale nie mam teraz jak sprawdzić.

 

edit: nie wiem jak to [beep] spoiler się wstawilo i jak to usnunąć bo nic tam nie dodałem. Proszę moderatora o usunięcie tego spoilera.

 

Spoiler

 

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Showtime, bo skusiła mnie cena, ale dźwiękowo ta platforma to porażka. 5.1 to jest standard od lat. Brak Atmosa można przeżyć, ale zwykle 5.1 to obowiązek.
Jak nie wprowadza szybko 4K i 5.1, to zdechną na rynku. 
Jak wygląda Amazon Prime w porównaniu do Showtime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...