Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Saga o Rockym pojawiła się na Showmaxie. Dodając do tego premierę filmu "Zanim się pojawiłeś" oraz seriale "Stargate", wychodzi na to, że Showmax ma umowę z MGM. Prawdopodobnie HBO już bez MGM.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowości Kino Świat pojawia się w Showmaxie, ale nie wszystkie, bo na przykład "Czerwony kapitan" czy "Śmietanka towarzyska" były w Canal+. Prawa do filmów tego dystrybutora są więc podzielone, ale jeśli dana produkcja pojawia się w Canal+/HBO to nie ma jej w Showmaxie i na odwrót.

 

Co do MGM to też skłaniam się ku temu, że HBO straciło tę wytwórnię. Showmax musi mieć z nimi bardzo dobrą umowę skoro udostępnia "Fargo" i "Opowieść podręcznej" dzień po emisji w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu jest wątek o ofercie filmowej C+ i Hbo.

Po to tu człowiek włazi żeby zobaczyć co się pojawi w przyszłym miesiącu na tych kanałach.

A niektórzy z was starają sie wmówić że to wątek shomax i netlixa. Te platformy mają swoje wątki i tam możecie zachwalać jak to wspaniale jest mieć to w posiadaniu. Ja może i bym popatrzył na serial House of cards bo mi go skasowali z ale kino i na daredevilla ale niestety nie będę specjalnie po to zmieniał telewizora żeby te aplikacje posiadać. Sory ale nie zgłupiałem. A dla mnie oglądanie na kompie czy na tablecie to może być ewentualnie podczas podróży ale nie w domu. Ja mam super seriale w postaci m.in. "skazanego na śmierć" sequel, Outcast czy Syn (tego netflix nie ma więc po na co on potrzebny ?). Owszem te serwisy mają jakąs przyszłość ale żeby tu piać z zachwytu i cisnąć w hbo czy c+ non stop to chyba trochę przegięcie. Rzeczywistość którą tu niektórzy próbują wmówić jest taka, że c+ i hbo to obciach mieć a netflix i shomax to sa super.

Stały argument "lecą coraz gorsze filmy". Człowieku zobacz sobie jakie były premiery rok do tyłu i wtedy się zastanów co piszesz. Lecą takie jakie były wcześniej w kinie. Może więc te pretensje mają złego adresata. Walcie w producentów i twórców.

Mam wrażenie, że niektórzy to mają dzień stracony jak nie przywalą w c+ lub hbo. 

Wielkie wydarzenie, że nie pokazali "Planety singli" czyli kolejnej dennej komedyjki romansidła. No straszne :) albo historyjka, że hbo na pewno traci disneya. Niektórzy wręcz byli przekonani ! I co stracili ? Wątpię. 

 

A tak w ogóle jak to wspaniale jest płacić za coś co jest za free np. seria "Rocky". Przecież to leci kilka razy w roku, czym tu się zachwycać ?

Inna sprawa, serial "gwiezdne wrota". Niesamowity badziew który zasłania się fajną licencją( bo film uważam za zacny) i niczym więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Ja jeszcze nie zdecydowałem się, żeby co kolwiek oglądać na Netflixie, lub Showmaxie. Nawet z HBO GO korzystam okazjonalnie, głównie jak jakiś dobry serial jest w ofercie, np. Mad Men, oraz stare dobre seriale. Tak lekko offtopując, która stacja wyprodukowała "Opowieści z krypty"? Oglądałem to ostatnio z 10 lat temu, kilka lat wcześniej na CBS Europa były emitowane pojedyncze epizody.

Moim zdaniem Netflix i Showmax nie odniosą takiego sukcesu co na zachodzie.

Po pierwsze: są to serwisy internetowe, za które trzeba płacić, a za dostęp do materiałów w 4K nie raz jeszcze więcej niż za abonent, który płacimy nc+ lub Polsatowi. Po drugie: nie każdy serial na Netflixie jest dobry. Na palcach obu rąk mogę policzyć dobre seriale, które ostatnio zostały wydane, a Netflix pordukuje seriale niemal hurtowo. showmax wydaje mi się ciekawszą opcją: dodają nowe filmy, a cena wydaje się bardziej "przyjazna" dla polskiego obywatela niż ta Netflixa.

Wiem, że jest wolny rynek, ale irytuje mnie to, że Netflix lub Showmax wykupują filmy z wytwórni, do których prawa mają kanały premium, a to sprawia, że trzeba dodatkowo zabulić. Ale przynajmniej Netflix i ShowMax można przez miesiąc oglądać za darmo, co jest dużym plusem. Przez ten czas można się przekonać, czy oferta jest warta abonowania.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co was to boli? Ja się cieszę, ze wszystko idzie do netu. Tv tradycyjna się kończy. HBO podziękowałem rok temu, bo nic tam nie ma, a C+ już w kolejnej umowie...

 

Nie maja szans z tv na życzenie kiedy mam ochotę i czas. Netflix hd jest tańszy od C+ akto by 4K oglądał. Do tego trzeba mieć jeszcze tv..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ale co was to boli? Ja się cieszę, ze wszystko idzie do netu. Tv tradycyjna się kończy. HBO podziękowałem rok temu, bo nic tam nie ma, a C+ już w kolejnej umowie...

TV tradycyjna nie kończy się :D

Usługi Online to tylko dodatki, HBO to własne produkcje : Gra o Tron, Czysta Krew, Detektyw.

Canal+ mam dla filmów , jest tam lepszy wybór a HBO mam bo lubię czekać rok czasu na kolejną część Gry o Tron ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne dla +35, bo Ci poniżej albo maja płatne albo oglądają darmowo w sieci. Pokolenie <30 często nie ma tv w domu tylko laptop i projektor. Sto razy lepsze niż telewizor.

 

Te seriale HBO szybciej można zobaczyć gdzies indziej ;) a filmy to już w ogóle: kino albo wiadomo ;)

 

Ludzie raczej maja platformy dzis dla sportu, a jak i ten wejdzie do netu to można sobie dać spokój z sat. Tyko C+ jeszcze został ze stała umowa anie tylko na net. Stawiam, ze wkrótce pękną bo z tak mała ilością spotkan dużo ludzi odejdzie.

Edytowane przez Electrixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jeśli się ma rodzinę to TV w domu to standard :P  więc usługa Online jest dodatkiem, który się sprawdza jadąc na wakacje nad polskie morze :P

Filmy z neta w 1080p lubię oglądać/mieć je na laptopie,  ale i tak to nie zastąpi standardowej TV :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107, nie chodzi o to że HBO czy C+ nie pokazał jednego filmu tu chodzi o trend. Nie dali filmów z wytwórni X i Y, a to oznacza, że umowy z nimi ma ktoś inny.

HBO w pewnym momencie straciło część filmów Disneya i to jest fakt. Na szczęście jest to już nieaktualne.

 

PS. Jako, że istnieją oddzielne wątki poświęcone HBO I C+, to proponuję zmianę nazwy obecnego wątku na "Oferta filmowa premium" ponieważ takie właśnie było założenie gdy powstawał ten temat i jego poprzednik na starym forum.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

PS. Jako, że istnieją oddzielne wątki poświęcone HBO I C+, to proponuję zmianę nazwy obecnego wątku na "Oferta filmowa premium" ponieważ takie właśnie było założenie gdy powstawał ten temat i jego poprzednik na starym forum.

Zdecydowanie popieram :-) Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

zawsze idzie znaleźć coś ciekawego w HBO

Włączyłem córce na HBO GO "Mój przyjaciel smok" więc oferta filmowa HBO nie jest tragiczna :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Dla mnie oferta HBO była i jest na przyzwoitym poziomie.Do tego mam dostęp do  najlepszej oferty serialowej w HBO GO. Z rozbawieniem wiec czytam posty z dawką rzekomego "tragizmu", polegające wyłącznie chyba tylko na przy[beep]u konkurencyjnemu "premium". Jeśli chodzi o prawa do "Disneya" to oczywiście ma je HBO. Epizod z Filmboxem dotyczył tylko kilku starszych filmów i się zakończył kilkanaście miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż, gdzie chcę przywalić HBO? Czasowa utrata filmów Disneya była faktem i dotyczyła nowych filmów.
Teraz prawdopodobnie nie zobaczymy na HBO produkcji MGM.

Edytowane przez Barti
Zbędne prowokowanie kłótni. Wyedytowano post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop ma rację. Nie było w HBO np. "Kopciuszka". Teraz po rozdrobnieniu praw sportowych przyszła kolej na filmowe. Do dwóch kanałów trzeba dodać jeszcze Showmax albo czekać na premiery kilka lat w DVB-T.

Edytowane przez Barti
Nieco niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Jeśli chcesz "legalnie" oglądać najnowsze filmy i seriale, to do pakietu C+, HBO i Netflix, musisz dorzucić Showmax (filmy Kino Świat - np. "Planeta singli", zapowiadane kontynuacje Pitbulli, nowe rzeczy Smarzowskiego, serial "Fargo" - dotychczas był w AleKino+ i w Seriale+) i Amazon Video ("Manchester By The Sea", serial "The Man In High Castle", serial "American Gods", serial Woody Allena, program "The Grand Tour").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...