Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdan425: A co byś chciał obejrzeć z repertuaru kinowego sprzed kilku miesięcy na kanałach premium? Czy jest na co czekasz, a jeszcze nie miało premiery w C+/HBO? Czy tych tytułów na które czekasz jest co najmniej 365, aby starczyło na cały rok?

 

A w dniu dzisiejszym na HBO ciekawie zapowiada się premiera "Ramię za milion dolarów", które nie miało u nas premiery kinowej. Do tego jest jeszcze komedia francuska "Nieobliczalni" z Omarem Sy znanym z "Nietykalnych".

Na HBO 2 polecam z całego serca "Żądza bankiera", które w intersujący sposób pokazuje świat obecnego kryzysu finansowego widziany oczami prezesa dużego banku europejskiego.

Moja żona z kolei jest wielką fanką "Krainy Jane Austen", które pokazuje dziś HBO Comedy. Widziała to już z 10 razy i jeszcze jej się nie znudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym świcie już jakiś czas. I nie wszystkie filmy widziałem. Mówicie premiera? A dla mnie i nie tylko dla mnie premierą będzie każdy film, którego jeszcze nie widzieliśmy. Zatem rocznikowo nie ma to specjalnego znaczenia. Tyle tylko, żeby to był film w dobrym tego słowa znaczeniu. A co mamy? Jakąś zapętloną ramówkę, która na przestrzeni niezorganizowanego czasu jest powtarzalna do znudzenia. A przecież można by przemieszać repertuar np. z ostatnich pięciu lat albo jeszcze inaczej? Sami widzicie, że niektore "nowości" nie są warte funta kłaków. Po co nam taka premiera? Ja nie skarżę się na brak nowości ale na brak dobrego filmu w repertuarze w ogóle.

A przecież są filmy! Świetne! Nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka HBO to totalne nieporozumienia z tej paczki powinni zrobić jeden kanał.Premier bardzo mało a powtórek mnóstwo.Na C+ oferta zdecydowanie lepsza choć też nie jest idealnie najgorsze że najlepsze premiery lecą jak jest coś ciekawego ze sportu.Ostatnio na C+ oglądałem premierę piątkową która mi osobiście się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, jedna prośba - nie stosuj pytajników tam, gdzie nie powinny mieć miejsca, bo czytanie twoich postów momentami boli, bez względu na to, czy się z nimi zgadzam, czy nie...

 

Na Spidermana 2 się cieszę, 1 moim zdaniem niczym nie ustępuje wielu filmom Marvela więc nie wiem czemu ta seria jest tak bardzo hejtowana, a Marvel uwielbiany...

Seria jest "hejtowana"? Cóż, druga część nie umywa się do pierwszej, a na dodatek wyszła w tym samym roku co Zimowy Żołnierz, Strażnicy Galaktyki i X-Men: DOFP... ciągłe zmiany w scenariuszu nie pomogły, oglądalność nie dopisała, przyszłość marki stoi pod dużym znakiem zapytania. To tak w dużym skrócie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym świcie już jakiś czas. I nie wszystkie filmy widziałem. Mówicie premiera? A dla mnie i nie tylko dla mnie premierą będzie każdy film, którego jeszcze nie widzieliśmy. Zatem rocznikowo nie ma to specjalnego znaczenia. Tyle tylko, żeby to był film w dobrym tego słowa znaczeniu. A co mamy? Jakąś zapętloną ramówkę, która na przestrzeni niezorganizowanego czasu jest powtarzalna do znudzenia. A przecież można by przemieszać repertuar np. z ostatnich pięciu lat albo jeszcze inaczej? Sami widzicie, że niektore "nowości" nie są warte funta kłaków. Po co nam taka premiera? Ja nie skarżę się na brak nowości ale na brak dobrego filmu w repertuarze w ogóle.

A przecież są filmy! Świetne! Nieprawdaż.

Kanały premium mają pokazywać przede wszystkim nowości, starsze pozycje mają być dopełnieniem. To że Ty uważasz jakiś film za słaby, nie oznacza, że komuś innemu się nie spodoba. Nasze kanały premium wcale nie odstają od innych na świecie.

Z tego co piszesz, to Tobie bardziej by pasowały kanały takie jak Ale Kino, czy Polsat Film, gdzie można znaleźć nowsze i starsze produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle kanałów serialowych, że nie sposób je zliczyć? I wcale się tam nie upraszam o filmy. I niech tak zostanie. A jeżeli kanałów serialowych brakuje, to dla wielbicieli tego gatunku niech HBO stworzy dalsze dwa kanały dodatkowe?!

Po co? Większość ludzi nie jest jakimiś pedantami którzy muszą mieć wszystko uporządkowane, to jest całkowicie normalne, że filmy są przeplatane serialami (i na odwrót).

Ja lubię się cieszyć filmem, który ma swój początek i koniec jednocześnie. W których jest zawarte jakieś przesłanie, intryga, historia, przygoda, sensacja, kryminał i.t.p. Nie należę do osób, których bawią tasiemce. A takich we wszędobylskich kanałach jest najwięcej.

Że niby co w serialach nie ma przesłania, sensacji, historii itd? Jest i to ostatnio nawet więcej niż w większości hitów filmowych które są tworzone według schematu mającego przynieść producentom górę szmalu. Teraz w serialach tworzy się dobre, rozbudowane historie, seriale mają czas na rozwój bohaterów, na zbudowanie klimatu, na przedstawienie skomplikowanej psychiki bohaterów... Nie mówię oczywiście że filmy są gorsze, ale na pewno nie żyjemy już w czasach gdzie seriale to nieangażujący szajs tworzony dla gospodyń domowych... Nie chcesz tasiemców? To ich nie oglądaj, ja tak robię, oczywiście że jest cała MASA seriali które są ciągnięte na siłę, a każdy odcinek to kolejne śledztwo, ale są też takie przemyślane, prezentujące przez kilkanaście / kilkadziesiąt odcinków w pełni przemyślaną, dobrą, skomplikowaną historię. True Detective to tasiemiec? Rodzina Soprano? 6 stóp pod ziemią? The Wire? Breaking Bad? W takim razie jak nazwiesz królujące w kinach właśnie Hobbity czy Marvele? A że większość seriali jest jednak słaba jak najbardziej się zgodzę, ale identyczną sytuację mamy obecnie z filmami. Na siłę próbujesz uzasadniać swoje stanowisko nie zauważając mnóstwa znakomitych, odważnych produkcji które nie miałyby szans się sprawdzić w krótkiej, 2 godzinnej formie. Nie masz czasu na oglądanie seriali, wolisz skondensowaną historię? Spoko, twój wybór. Ale nie uzasadniaj tego mówiąc że seriale są gorsze bo to zwyczajnie NIEPRAWDA.

 

 

Wytknąłbym Ci przy okazji, że zwykłe zdania powinno kończyć się kropką, a nie znakiem zapytania ale w mojej wypowiedzi pewnie brakuje tyle przecinków, że lepiej się zamknę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu fajna dyskusja, jak miło. Wystarczy podać przykład serialu Bez tajemnic, gdzie zaangażowana była śmietanka polskich aktorów i reżyserów. Następnie The Knick w reżyserii Soderbergha i z Clivem Owenem w roli głównej. Najnowszą część House of Cards wyreżyserowała Agnieszka Holland. Można tak wymieniać bez końca, ale do czego zmierzam? Seriale dogoniły już filmy popularnością i zaangażowaniem wybitnych twórców i na pewno nie można napisać, że film stoi wyżej w hierarchii. Są dobre filmy, są dobre seriale. Mini serial Olive Kitteridge zrobił niesamowite wrażenie na krytykach na festiwalu FILMOWYM w Wenecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane. Ja nie neguję seriali. Neguję to, co jest z grochem i z kapustą. Są kanały serialowe! Są! I tam ich miejsce.

Kanał filmowy powinien prezentować filmy. I nie mówię tu o wyjątkach. Ale zrobiła się plaga, która niszczy przy okazji kanał filmowy.

kanały premium

Nie ma jeszcze definicji słowa premium. Zatem nie nadużywajmy wyrazów, które odnoszą się do słowa premia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku, jak tu cokolwiek porównywać? HBO prócz seriali nie ma teraz NIC ciekawego do zaoferowania, a na Canal+ tylko ignorant nie zauważy chociaż kilku bardzo dobrych premier.

Ci co ciągle narzekają na Canal+ mają w ogóle ten kanał w swojej ofercie? Jeśli tak, to po co skoro COKOLWIEK tam dadzą to i tak zawsze będzie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ignorant, Kolego @Danio nie zauważy trendu choć luty to wyjątkowo ambitny miesiąc na C+.. Wymień chłopie co widziałeś w tym tygodniu na Canal...a już piątek.

Z HBO można chociaż zrezygnować w każdej chwili.Popieram zdanie , że stacja zanurza się w mule. Oczywiście mam obie opcje ale tylko dlatego,że za grosze. Rozczarowanie tych co płacą więcej absolutnie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie rozumiem o co wszyscy mają pretensje. Czy któraś z tych stacji pominęła jakiś znany i dobry film do którego mają prawo? Z tego co wiem to Canal+ razem z HBO wypuszczają wszystkie te głośne filmy które okazały się w roku poprzednim. A więc jeżeli tych filmów nie starcza aby zapełnić ramówkę samymi hitami to co mają zrobić? Wyprodukować swoje? Mogliby jedynie puszczać premiery wcześniej, ale to nic nie zmieni bo tylko skróci czas oczekiwania na film a ilości premier nie zwiększy. Ja nie mam HBO, ale mam Canal+ i to mi zupełnie wystarcza. Przecież jest jeszcze kilka kanałów na których lecą ciekawe filmy. Ja np. często obejrzę coś na Ale Kino+ ,TVN, Polsacie, Polsacie Film nawet na TVP 1 i 2 czasami znajdzie się coś interesującego.Owszem lecą tam głównie filmy starsze ale jeżeli ktoś nie ogląda wszystkich filmów w danym roku, to znajdzie na wymienionych przez mnie kanałach jakieś interesujące propozycje, które może sobie nagrać i odtworzyć kiedy mu tylko pasuje. No chyba, że ktoś faktycznie ogląda dużo filmów i to co leci na innych kanałach niż kanały premium już dawno widział.

 

PS. Może nie do końca związane z tym tematem, ale polecam każdemu serial Zaginiony na Ale Kino+. Nie jest to jakiś tasiemiec bo na całość składa się 8 odcinków. Ja jestem już po 4 i historia bardzo mnie wciągnęła, z niecierpliwością czekam na pozostałe 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko się cieszyć żeś taki nie...wymagający. Połowa ramówki Canal+ to powroty starych filmów, które stali abonenci znają sprzed lat. A połączenie bibliotek tak miało urozmaicić program. Szkoda tylko drodzy abonenci, ze miesza wam w głowie cena. Wielu z Was ma Canal+ za grosze więc nie narzeka (w tym i ja...mam za darmo) ale jak popatrzycie na cenniki... o to już inna sprawa. Pozwólcie wielu mieć krytyczne zdanie.

Pon. anioły, wt jakaś opowiastka o nędzy, sr. NIC, czw. jakiś serial, sob. nie do śmiechu.... to zakrawa na premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Wam dobry przykład.

Poniedziałek - superpremiera Terminator, Avatar, Kill Bill - ogląda masę ludzi, nie ważne, że ten film leci 7 razy w roku, ale biją rekordy

Środa- komedie z Polsatem - American Pie z 1999 roku - ogląda masa ludzi, a przecież Universal ma Canal+ i może ten film pokazać.

Piątek - supekino - Harry Poter, Władca Pierścieni - co z tego, że stare filmy, ale ludzie je oglądają.

 

Tak więc HBO/Canal+ mają wytwórnie filmowe, mogą pokazac Harego Potera, American Pie, itd. Ale oni wolą pokazac albo jakiś kicz, albo w kółko te same filmy leca na okrągło. W ciągu dnia 2 razy ten sam film, jak mogą dać taki Avatar, American Pie i przyjemniej by to się oglądało.

 

Dlatego jeżeli chodzi o mnie zawsze wybieram poniedziałki/środy i piątki z Polsatem i TVN. Te filmy oglądałem kilka razy "Zabójcza Broń 2", ale nadal i obejrzałbym 3 raz w ten piątek nawet, rezygnując z Canal+ czy HBO z mizernym filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...