Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, każdy z Was ma "swoją" rację. Ale i tak najważniejsze, by ktoś kto płaci za pakiet HBO lub/i Canal+, po prostu, znalazł coś dla siebie :D

Zapominacie jednak o tym, że Polacy mało chętnie wydają więcej kasy na telewizję, chyba, że będzie dobra oferta cenowa (np. za pół darmo). U nas kupuje się kablówkę dla podstawowego pakietu, a nieliczni wykupują HBO czy Canal+. W Ameryce jest odwrotnie, to pakiety typu HBO są siłą napędową ofert kablowych. Można powiedzieć, że to są dwa różne światy :D

 

Swoją drogą, jestem ciekawy jak rynek kanałów Premium TV będzie wyglądał w najbliższym czasie, szczególnie pod względem filmowym. Tym bardziej, że coraz więcej operatorów obniża ceny filmów VOD lub wprowadza stały abonament dający dostęp np. do kilkudziesięciu filmów miesięcznie (np. w UPC już od 15 zł). Coraz tańszy jest także VOD w internecie, też w abonamencie. Jednocześnie i tak jest masa ludzi, którzy ściągają filmy nielegalnie z internetu. Jeszcze sport "na żywo" w sprzedaży premium się obroni, bo dzieje się "na żywo". Film zanim trafi do kanału premium mija rok, w tym czasie widzowie mają sto różnych okazji, by sobie go obejrzeć. Legalnie lub nielegalnie.

 

Jak już wspomniałem, mam Canal+ i HBO głównie dla filmu, a Canal+ czasami dla sportu, gdy więcej wolnego czasu. Dzięki nim mogę nadrobić zaległości kinowe, a - jak wspomniał Arkon - zdarzają się także dobre filmy, których w kinach polskich nie uświadczysz. Pamiętam jak, chyba dwa lata temu, jakiś film o Iraku miał swoją premierę w Canal+, a do polskich kin trafił dopiero jak otrzymał Oskara (po premierze TV).

 

Pewnie setki abonentów kupuje abonament HBO i Canal+ z różnych powodów, ważne by być zadowolonym. Miesiące na HBO i Canal+ bywają różne. Chociaz moim zdaniem w ostatnim czasie w ofercie filmowej HBO brakuje wielkich hitów. Ale to raczej wina oferty filmowej dystrybutorów z jakimi HBO ma podpisane umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden serial HBO sprawia większą frajdę i rozrywkę niż 5 premier kiepskawych filmów na Canal+. Nie przeczę, że Canal+ jest słaby - nie jest! Po prostu, żeby obejrzeć jakiś dobry film na Canal+ muszę czekać ponad ROK po premierze w kinie. Komu chce się tyle czekać na jakąś dobrą produkcję? HBO emituje swoje seriale w ekspresowym tempie ( największe produkcję są dzień po premierze w USA ). TO JEST WŁAŚNIE PREMIUM moi drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać seriali z filmami kinowymi. Seriale "żyją" właśnie z telewizji, a filmy kinowe z kin i DVD/BR. Dlatego taka kolejność. W sumie czekanie aż tak mi nie przeszkadza. Jest tyle dobrych filmów "po drodze", a czas leci tak szybko, że ani się człowiek nie obejrzy, już ten wyczekiwany leci w telewizji. A "dobre" filmy wcale nie muszą być zawsze kinowymi hitami i tak też często jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie w końcu ten niby super extra serial "Detektyw" na super extra serialowym kanale Premium, HBO, ale strasznie się zawiodłem po pilocie. Następny odcinek tez sobie nagram, ale jakoś nie podszedł mi ten pierwszy. Z seriali kryminalnych coś czuje długo nic nie przebije "Mentalisty", pomimo sporego zawodu na kluczowym odcinku serialu.

 

Swoją drogą, luty w Canal+ rewelacyjny :mrgreen:

m.in. Drogówka, Poradnik pozytywnego myślenia, Lincoln, Wróg Numer Jeden, Anna Karenina, Nędznicy, Movie 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko reklamy tego, co będą emitować :> Bo samych w sobie reklam w Canal+ nie ma - z całej tej paczki są tylko w Canal+Sport.

 

 

To dlaczego pamiętam reklamy z Canal+? I to wcale nie tego co będą emitować? Z HBO reklam nie pamiętam. No, może tego co będą emitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldSat. Widzę, że twoje argumenty do niczego nie zmierzają, ponieważ jesteś nieobiektywny. Patrzysz na to z perspektywy twojego upodobania jakim jest serial. Kanały Premium to nie głównie sport czy serial. A film odgrywa drugorzędną rolę. A to, że HBO stawia na pierwszym miejscu swoje [beep]ny jakim są seriale to nie oznacza, że tak powinno być. To tak jakby np. na kanałach sportowych wciskali w połowę ramówki magazyny czy seriale dokumentalne o sportowcach itp. zamiast relacji na żywo z imprez sportowych. Ciekawe, czy kibice byli by z tego zadowoleni :wink:

Przeczytaj jeszcze raz ten fragment to moze zrozumiesz.

 

Pisałem już o tym że dla samych stacji pójscie we własną produkcję też jest lepsze. Przy podpisanej umowie z dytrybutorem/producentem nie mają pewności ile dobrych produkcji w roku będzie. Natomiast tworząc swoją produkcję od początku do końca mają na nią wpływ. Dodatkowo przy filmach sprawa jest taka że można sobie włączyć dany kanał na miesiąc nagrać ramówkę z ostatniego kwartału i za 3-4 miesiące znów to powtórzyć. Natomiast przy serialu, który premierowo będzie dostępny tylko w danej stacji, mają abonenta przy sobie przez te 10-12 tygodni emisji serialu. A zazwyczaj jeszcze jest tak że jeden hitowy serial się skończy to zacznie się następny i tak przez cały rok.

 

Twoje porównanie transmisji sportowych do magazynów niestety ale z d... wzięte. Filmy czy seriale to takie same produkcje, zresztą zobacz sobie że w serialach gra coraz więcej aktorów znanych z kinowych produkcji, gdzie jeszcze parę lat temu zagranie w serialu dla takiego aktora to był wstyd.

 

Jak chcesz porównywać filmy i seriale do sportu to możesz porównać że film to np. Liga Mistrzow a seriale to Premier League czy Ekstraklasa. To i to transmisje live. A takie z d... porównanie transmisji z magazynami to tak samo jakby porównać czy wolisz obejrzeć odcinek serialu czy magazyn typu Nie przegap. Także nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Jakbyś zauważył cały czas piszę że filmy też są ważne, ale w bardziej rozwiniętych krajach jednak dostęp do filmów jest powszechniejszy i szybszy niż kanały premium i nie dziwne że szanujące się stacje premium stawiają na ekskluzywną produkcję własną dostępną premierowo tylko u nich. Na tę chwilę zgadzam się ze jednym z przedmówców że idealnie mieć i C+ i HBO. W jednym filmy plus sport w drugim znakomite produkcje własne plus jednak też trochę dobrych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko reklamy tego, co będą emitować :> Bo samych w sobie reklam w Canal+ nie ma - z całej tej paczki są tylko w Canal+Sport.

 

 

To dlaczego pamiętam reklamy z Canal+? I to wcale nie tego co będą emitować?

Bo były kiedyś. Od 1.04.2013 reklam w Canal+ poza własną autopromocją nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sklerozy nie mam. Dobrze pamiętałem. Po prostu przestali.

Nie żebym był fan bojem HBO.

Ale taki argument, że stawia na swoje [beep]ny. Czy mi się tylko zdaje, ale czy Canal+ nie jest producentem, albo współproducentem filmów? Co w tym złego? I różnie im te filmy wychodzą. HBO też produkuje filmy(chyba).

Canal+ też nadaje seriale. Nie wiem, czy własnej produkcji, nigdy się tym nie interesowałem, ale nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko reklamy tego, co będą emitować :> Bo samych w sobie reklam w Canal+ nie ma - z całej tej paczki są tylko w Canal+Sport.

 

 

To dlaczego pamiętam reklamy z Canal+? I to wcale nie tego co będą emitować?

Bo były kiedyś. Od 1.04.2013 reklam w Canal+ poza własną autopromocją nie ma.

Jak nie ma jak są. Na Canal+ Sport cały czas są "normalne" reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, myślałem że wypowiadasz się ogólnie o paczce Canal+. Aczkolwiek wiem że na kanałach Family 1 i 2 jak i Film 1 i 2 typowych reklam nie ma, ale za główny C+ ręki nie dałbym sobie uciąć. Może mam jeszcze wspomnienia po "starym" Canal+, ale sprawdze to w najbliższych dniach.

 

Na marginesie dodam tylko że nie dziwie się reklamom w C+ Sport. W Sky też są reklamy w SkySports, nawet na kilka sekund przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym filmy plus sport w drugim znakomite produkcje własne plus jednak też trochę dobrych filmów.

Widzę, że nadal jesteś nakręcony jak katarynka. Ja to ujmę inaczej.

 

W jednym filmy plus sport znakomite, w drugim słabe i dobre produkcje własne i jednak też trochę dobrych filmów. Ale jak na kanał Premium to stary trochę za mało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyraźnie że w C+ na plus sport i filmy (nie umniejszam tego że filmowych premier mają sporo, chociaż mnie to aż tak nie interesuje), na minus seriale. W HBO na plus ekskluzywna produkcja własna gorzej z filmami ale i tak jest co obejrzeć. Jedni stawiają na sport czy filmy inni na ekskluzywną produkcję własną.

 

Jak komuś nie pasuje polityka HBO to przecież nikt nie zmusza do abonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery na duży plus w lutym w Canal+. Na pewno lepsze niż w HBO. Produkcje Oskarowe akurat w odpowiednim czasie.

 

Liczę, że Nędznicy będą na C+ wyłącznie w wersji oryginalnej z napisami, jak na DVD/BD.

 

Ja również na to liczę. Innej wersji nawet nie będę oglądał ale musicale puszczają tak jak powinni, więc jestem raczej spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiąc bardzo ciekawy w C+ i ponownie okazuje się że nie warto płacić za HBO. I sądzę że słowo "ekskluzywny" jest przez niektórych nadużywanym słowem. Co to znaczy eklkluzywna produkcja własna? Czy np. Pierwsza miłość w Polsacie też jest ekskluzywna. :)

 

PS. Nic nie mam do Pierwszej miłości. Bardzo rzadko oglądam tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...