Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, nie twórzmy offtopa. Każdy ma prawo do własnego zdania ;-) Dodam jeszcze, że podano polską datę premiery najbardziej oczekiwanego obecnie serialu w świecie: True Detective - 13.01.2014 o 22.00 w HBO HD, to tylko dzień po amerykańskiej premierze!. Dodatkowo pierwszy odcinek serialu zostanie odkodowany w HBO GO. Konkurencja musiałaby puścić w styczniu chyba Hobbit 2, żeby to pobić :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie osmieszaj sie. Swoj serial to moga puscic kiedy chca. A dobrze wiemy, ze potrafili i po kilku miesiacach, tylko po to by najpierw zedrzec dodatkowo kase dajac to do HBO GO. Co z tego ze bedzie w GO, moze byc nawet i w On Demand. Wszedzie bedzie zenada ze wzgledu na jakosc. Poki nie bedzie powtorki w HBO2 HD to nie warto sobie zawracac glowy. Chyba ze ktos sciagnie z neta... to obejrzy faktycznie pare godzin po premierze w dobrej jakosci.

Nie porownoj filmu do serialu. HBO filmy z Warnera potrafi puszczac po 1,5 roku od premiery kinowej, czego nawet Canal+ nie robi.

 

PS i tak wszyscy wiedza ze jestes kolejnym wcieleniem bambolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie bedzie zenada ze wzgledu na jakosc.

Masz rację, ostatnio oglądałem Looper na Canal+ i przypomniały mi się czasy kaset video :shock:

Do tego była wersja z obciętym i brakującym obrazem, co jest bardzo częste, więc kto się ośmiesza?

 

uu02.jpg

 

Looper był w Polsce dystrybuowany przez Monolith. Na polskim wydaniu DVD i BD, tak jak w przypadku wielu filmów z ich wideoteki (jak ostatnio Now You See Me - Iluzja), przycinano obraz z formatu anamorphic do formatu 1,78:1. Dlatego Canal+ emituje je w takiej formie, a nie innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looper był w Polsce dystrybuowany przez Monolith. Na polskim wydaniu DVD i BD, tak jak w przypadku wielu filmów z ich wideoteki, przycinano obraz z formatu anamorphic do formatu 1,78:1. Dlatego Canal+ emituje je w takiej formie, a nie innej.

Tak, to dlaczego mnóstwo innych filmów również jest ciętych jak kłosy zboża? Warto napomknąć Prometeusza, Hobbita lub Skyfall. I można wymieniać dalej, a żaden nie był z Monolith. Wniosek - niszczą filmy jak im pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniach 14-20 grudnia w Canal+ druga część thrillera „Uprowadzona 2″, animowany film „Strażnicy marzeń”, rosyjski film akcji „Klucz Salamandry”, oraz komedie „Kocur czy Kociak?” i z Brucem Willisem i Catherine Zetą Jones „Żądze i pieniądze”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Ja akurat wszystkie dobre filmy stąd widziałem, a na złe szkoda mi przecież czasu.

 

Okazuje się, że HBO dostanie kolejną niesamowitą produkcję:

Spielberg po raz pierwszy zdradził swoje plany na festiwalu w Cannes, gdzie poinformował, że chce stworzc miniserial o Napoleonie na podstawie scenariusza Stanleya Kubricka. Reżyserią zajmie się Baz Luhrmann ("Wielki Gatsby"). Scenariusz napisany przez Kubricka w 1961r miał być podstawą do filmowej opowieści o życiu Napoleona, ale Spielberg postanowił przerobić go na miniserial. Nieoficjalnie podaje się, że będzie to najdroższy miniserial jaki kiedykolwiek powstał w amerykańskiej telewizji kablowej z szacowanym budżetem 300 milionów dolarów.

Wow, taki budżet miał tylko jeden film w historii kina (Piraci z Karaibów: Na krańcu świata). HBO nas rozpieszcza :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień w Canal+ zapowiada się co najmniej interesująco.

Co do HBO nie lubię podniecać się zapowiedziami czy to serialu Detektyw, czy tym bardziej produkcji o Napoleonie, która być może nigdy nie powstanie. Na tę chwilę cieszę się z możliwości oglądania jednego z najlepszych seriali polskich, czyli "Bez tajemnic". Trzecia seria jest chyba najlepsza z dotychczasowych- czołówka polskich aktorów(Radziwiłłowicz, Maciej Stuhr czy nieco zapomniana Celińska, nawet w epizodach występują tak wspaniałe aktorki jak Preis czy Kulesza) czy reżyserów(Smarzowski czy Holland). To się ogląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ na grudzień przygotował masę premier. Polecam POKŁOSIE, LOT, JACK REACHER, POKUSĘ, KOCHANKÓW Z KSIĘŻYCA, BOGOWIE ULICY. Widziałem ale mniej podobały mi się ŻYCIE PI, PARANORMAL ACTIVITY 4, CZŁOWIEK Z COLD ROCK (początek ma świetny mroczny klimat). Zainteresowało mnie GRANICE BÓLU i 36 POŁĄCZENI. Jest w czym wybierać. Nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zobaczę:

Pokłosie, Mój rower, Last Minute, Madagaskar 3, Lot, Życie Pi, Jack Reacher, Bogowie ulicy, Uprowadzona 2, Renifer Niko ratuje święta, Pokusa, Paranormal Activity 4, Wyścig śmierci 3, Kochankowie z księżyca, 360 Połączeń, Żądza i pieniądze.

Kurde sporo tego, niesamowity miesiąc a pewnie jeszcze jakieś komedie świąteczne się zobaczy. I najlepsze jest to, że tylko Paranormal Activity 4 oglądałem wcześniej a resztę jeszcze nie. Oczywiście, że słyszałem o tych tytułach ale jakoś nie było wcześniej czasu. To będzie dobry miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedno. Czy Firmy Sony i Warner Bros główne wytwórnie które ma HBO dużo rocznie produkują filmów, bo jakoś tak w ostatnim czasie w miesiącu jest 1-2 filmy a resztę cienizna bądź filmy angielskie i inne europejskie (nie mówię że kino europejskie jest cienkie). I czy są to duże wytwórnie w porównaniu z tymi które ma C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień był najlepszy bezapelacyjnie, tu nawet nie ma o czym dyskutować. Z tym, że to taki miesiąc "oszukiwany", bo w marcu nie było zadnych premier i połączono dwa miesiące.

Zapewne tak będzie w miesiącach: grudzień + styczeń. Styczeń dużo słabszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...