Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@Lukop kolego te forum jest polsko języczne ja w filmach nie siedzę az tak aby bawić się w rozszyfrowywanie jaki jest polski odnośnik tytułu bo wiele razy tak jest ze angielski tytuł ma inne znaczenie niż przetłumaczony na polski nie mówiąc ze diametralnie różni sie od oryginalnego odpowiednika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie robię za translator, a filmy, które puszcza HBO są tak niszowe, że i tak polskich tytułów byś nie kojarzył, większość jest tylko w oryginalnej pisowni na Filmwebie, więc w kinach ich nie było. Z jednym się zgodzę, polskie tytuły często nie mają wiele wspólnego z angielskimi. Reasumując, poszukaj sobie tych filmów sam lub czekaj na "przetłumaczone" wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich kanałach można będzie obejrzeć filmy, które były obecne w kinach w zeszłym roku:

 

Call Girl

Cezar musi umrzeć

Cristiada

Cztery słońca

Dziewczynka w trampkach

Don Jon

Frances Ha

Holy Motors

Koneser

Na głębinie

Największy z cudów

Od czwartku do niedzieli

Sanada

Śnieżka

Polowanie

Post tenebras lux

Reality

Sąsiedzkie dźwięki

Wesele w Sorento

Wielkie nadzieje

Więcej niż miód

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

 

Czy film "Głód" Steve McQueena miał premierę telewizyjną w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcelnorbert Dzięki:) Świat poszedł do przodu, wciąż przyspiesza, są nowe możliwości, technologie więc wiadomo że klasyczna telewizja (przynajmniej dla mnie) staje się nieciekawa (nie mówiąc o żałosnych programach w telewizjach otwartych) ale to C+ często zachęca by go oglądać. HBO w Polsce to marka za którą nic się nie kryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie świat poszedł do przodu, w USA już dawno stacje premium to produkcje własne a nie filmy. HBO idzie tą drogą i stawia na swoje ekskluzywne produkcje własne i brawa dla nich. W styczniu startują kolejne nowości m.in. True Detective, wiosną powraca Game of Thrones, w tym roku premiera polskiej Watahy, przy okazji wspomnieli że cały czas pracują nad scenariuszem serialu o Jagiellonach. Jeśli on powstanie to czuję że będzie niesamowity hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich kanałach można będzie obejrzeć filmy, które były obecne w kinach w zeszłym roku:

 

Cristiada

 

Mam nadzieję że ten film pokażą w C+!!! Chociaż sądząc po ilości kin które go grały a było ich niewiele to takiej pewności mieć nie można!! Swoją drogą ciekawe jakieś żenujące pseudo komedie bez ładu i składu grają wszędzie i jeszcze wmawiają ludiom że to hit nad hitami. A ,,Cristiada'' film na faktach poruszający jakże ważny problem przeszedł praktycznie niezauważony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie świat poszedł do przodu, w USA już dawno stacje premium to produkcje własne a nie filmy. HBO idzie tą drogą i stawia na swoje ekskluzywne produkcje własne i brawa dla nich. W styczniu startują kolejne nowości m.in. True Detective, wiosną powraca Game of Thrones, w tym roku premiera polskiej Watahy, przy okazji wspomnieli że cały czas pracują nad scenariuszem serialu o Jagiellonach. Jeśli on powstanie to czuję że będzie niesamowity hit.

 

nie swiat poszedl do przodu, a w USA studia filmowe sobie wymyslily, ze zaczna tworzyc swoje kanaly. HBO i Showtime poszly w produkcje w seriale, bo zostalyby z niczym. Gdyby studiom nie odbilo, to wszystko byloby po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno HBO, Showtime, Starz czy Cinemax również emitują filmy. Tyle że większość już dawno je obejrzała w kinie, na blu ray albo w VOD w 1080p w 21:9 bez przycinania do 16:9, dlatego żeby przyciągnąć widzów muszą inwestować w coś oryginalnego, ekskluzywnego, dostępnego tylko u nich. Czyli głównie seriale plus HBO w boks, Showtime też jakieś sporty walki transmituje.

 

U nas VOD jeszcze nie jest tak rozwinięte, ceny z kosmosu za marną jakość SD i przycinanie do 16:9 oraz znaczki wiekowe, więc filmy są jeszcze czymś ciekawym na kanale premium, ale tutaj też minusem są śmieci na ekranie czy przycinanie proporcji do 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolę, aby ten świat pohamował. Czemu to właśnie nadawcy zawsze muszą wiedzieć najlepiej czego widz oczekuje :roll::/

 

Tez jestem tego samego zdania a jak HBO chce mieć same seriale i je emitować to już dawno powinni kanał jak nazywają HBO COMEDY zmienić na HBO SERIALE bo te HBO COMEDY wcale komediowe nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jest tak że HBO emituje teraz same seriale. Mają prawa do filmów kilku wytwórni filmowych i je emitują, uzupełniając to serialami i innymi produkcjami własnymi bo nie mają wpływu na to ile dana wytwórnia wypuści hitów. I tu też pojawia się pytanie, czy lepiej stawiać na wytwórnie filmowe i mieć nadzieję że wypuszczą jakiegoś hita, ale nie mieć kompletnie na to wpływu, czy stawiać na produkcję własną gdzie od samego początku stacja ma wpływ na scenariusz, koncepcje, założenia tej produkcji i mieć swoje własne ekskluzywne treści na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz144422 i @marcelnorbert. macie rację a to dlatego że mają mniej do zaoferowania. Odnośnie pozostałych komentarzy wyobrażacie sobie jakby wszystkie kanały traktowały swoje produkcje jako "ekskluzywna" oferta :) Ekskluzywne to nie tylko coś co jest unikatowe, trudno dostępne ale co zrobiło w świecie wrażenie, było popularne, wyróżnia się. Jeżeli C+ zachowa swoje tempo i poprawiło ramówkę bez dwóch zdań ma lepszą ofertę. Ostatnio CINEMAX zrobił na mnie wrażenie kilkoma filmami, których nie znałem, brawo, ale szkoda że ilość premier jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pozostałych komentarzy wyobrażacie sobie jakby wszystkie kanały traktowały swoje produkcje jako "ekskluzywna" oferta :)

To jest akurat nic niezwykłego np. w USA. Tylko że tam produkcje własne stacji to coś więcej niż M jak mdłości, Na wspólnej czy inne Trudne Sprawy ;).

 

Jeżeli C+ zachowa swoje tempo i poprawiło ramówkę bez dwóch zdań ma lepszą ofertę.

Dla mnie C+ to tylko sport.

 

Ostatnio CINEMAX zrobił na mnie wrażenie kilkoma filmami, których nie znałem, brawo, ale szkoda że ilość premier jest niewielka.

Cinemax stawia na produkcje Europejskie i z innych zakątków świata i tutaj faktycznie się wyróżnia. Do tego ratują się kilkoma produkcjami własnymi (Strike Back, Banshee) i HBO (Treme).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
nie swiat poszedl do przodu, a w USA studia filmowe sobie wymyslily, ze zaczna tworzyc swoje kanaly. HBO i Showtime poszly w produkcje w seriale, bo zostalyby z niczym. Gdyby studiom nie odbilo, to wszystko byloby po staremu

Zanim coś się skrobnie wypadałoby mieć o tym jakieś pojęcie, inaczej łatwo się skompromitować. HBO wraz z kilkoma innymi stacjami już po II wojnie światowej zaczęły obmyślać koncepcję serialu i głównie dzięki niej rozwinięto kilka lat później na masową skalę telewizję, której nikt nie dawał wtedy szans w starciu z przemysłem filmowym jako medium rozrywki. O specyfikacji tamtejszego rynku nie zdecydowała błahostka o której piszesz, bo stało się to dużo wcześniej. Konkretnie w 1933r w Camden wraz z pierwszym drive-in theater, kiedy to zapoczątkowano w tym kraju kulturę kina. Później, wraz z upowszechnieniem fizycznych nośników, jak grzyby po deszczu wyrosły szalenie popularne sieci video rental stores, np. Blockbuster Video, które ostatecznie upadły na rzecz usług internetowych - nowego bożka w domowym oglądaniu. Innymi słowy HBO nie mogło postawić na filmy, bo by ich już nie było. Na koniec - Netflix ma filmy w okolicach premiery dvd/blu-ray, czyli b. szybko, a mimo to postawili na House of Cards, serial za $100 mln, którego celem przy tak ograniczonej (jeszcze wtedy) formie dystrybucji nie mogło być wygenerowanie bezpośrednich zysków, tylko reklama platformy! Posłużono się nie najnowszym hitem z kina, a 'zwykłym, nieciekawym' serialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...