Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@dvbtowiec @cidik to jeszcze mam pytanie pomocnicze. W czym są gorsze modele XR-55X90J oraz XR-55X94J ? Na pierwszy rzut oka nie widzę zbytnio różnic. XR-55X90J jest o rok starszy, datę premiery miał w 2021 roku. Czy wszystkie te modele mają podwójną głowicę DVB-S2? Czy wszystkie mają pojedyncze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ma podwójne głowice. Nie wiem czy wszystkie modele, ale na pewno te z wyższych półek cenowych.

Obydwa modele które wymieniasz są z 2021 roku.

Świadczy o tym Seria XJ. To jest seria z danego roku modelowego.

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/xr-55x90j/specifications

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/xr-55x94j/specifications

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie szczegóły nie umieć odpowiedzieć, bo to już polityka wewnętrzna Sony o tym decyduje.

Na pewno kupując nowszego otrzymasz dłuższe wsparcie dla aktualizacje.

 

Jednak w przypadku Google TV za dużego zmartwienia nie masz. Producenci apek sami dbają o to aby ich apki były kompatybilne długo na Android/Google TV, bo to dla nich pieniądz i najpopularniejsza platforma.

Spokojnie kilka lat będziesz miał zapewnione wsparcie dla apek. A może dłużej.

Nowsze modele są nieco usprawniane technologicznie, ale to są takie detale że nie wiem czy warto sobie tym zawracać głowę.

Prawdziwa różnica technologiczna to chyba między modelami różniącymi się np. o 10 lal byłaby zauważalna :)

Coś trzeba usprawnić aby wcisnąć tzw. kit markedingowy i sprzedać telewizor drożej. Przy Twoim budżecie nie zwracałbym na to uwagi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec to jeszcze tylko zapytam o kilka szczegółów technicznych, czy wiesz może czy ten Twój Sony jest kompatybilny z Windowsem 10 w sieci? Próbowałeś np. przesyłać wideo z Windowsa 10 na tv w sieci? Często wrzucam z 50 teledysków mp4 po kolei z kompa na tv i zdarza, że się wysypuje przy którymś teledysku. No ale ja mam stary FHD LG. Nie wiem czy to wina Windowsa czy tv. Druga sprawa, mam telefon Samsunga S20FE. Bardo często korzystam z przerzucania ekranu telefonu na tv (miracast). O dziwo działa to szybko, sprawnie i bez większych problemów. Myślisz, że na Sony będzie podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony masz obsługę standardu Google Chromecast i Apple AirPlay do udostępniania ekranu telefonu.

Co do plików nie korzystam, to raczej nie kwestia Windows, bo z tego co pisujesz przenosisz skompresowane pliki video. Zatem tu problemem może być kompatybilność kodeków i ich obsługa w telewizorze.

Chyba że to źle rozumiem i chodzi o przenoszenie danych przez sieć z komputera na telewizor.

Służy do tego dowolny eksplorator plików pobrany ze sklepu Google na telewizorze, z obsługą sieciową.

Na komputerze udostępniasz sobie folder, na telewizorze mapujesz go w eksploratorze i możesz pliki przenosić na telewizorze. Pojedyncze działają. Jak to się sprawdza dla większej liczby i dużo cięższych nie mam pojęcia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec dzięki za wszystkie podpowiedzi. Wiem już na czym się skupić jeśli chodzi o wybór odpowiedniego modelu ;)

Teraz się jeszcze zastanawiam czy ktoś ma taki telewizor z serii K, S lub J i przy okazji dekoder C+ ultrabox 4k Technicolor? Jak to współpracuje? Czy są jakieś problemy z kompatybilnością? Czy Canal+ 4K nie jest za ciemny, nie ma problemów z HDR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na placu boju zostały 2 modele z których jeden wybiorę:

-Sony XR-55X90L - 55" - 4K - Google TV

-Samsung QE 55 QN85C QLED 4K 120 Hz

 

Do telewizora chcę dokupić odpowiedni soundbar, tak aby wykorzystać w zestawie głośniki też od telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony z 2020 roku 65XH9505 do tego soundbar Samsunga Q950T. Nie wiem w jakim celu chcesz wykorzystywać głośniki z telewizora, skoro to zwykle pierdziawki. Sprzedawca z salonu Samsunga stwierdził, że mój Sony to lepsze połączenie z soundnarem Samsunga, niż połączenie telewizora Samsunga z soundbarem Samsunga. Ile w tym prawdy nie wiem, ale skoro sprzedawca w sklepie firmowym Samsunga poleca Sony, to interesu w tym raczej żadnego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ..który z tych 2 modeli, które wymieniłem będzie lepszy na kilka lat?

Swoją drogą każdy z tychbsprzętów ma jakieś ciekawe techniki poprawy obrazu i inne bajery.

 

Telewizor ma głównie służyć do oglądania serwisów streamingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał(a):

 Sony ma rozmieszczone głośniki w ekranie w wyższych modelach. One z sudbarami i kinami domowymi mogą służyć jako głośnik centralny. 

Dokładnie o to chodzi. Taki soundbar + subwoofer to wydatek ok 2700 zł. 

Najpierw zachwycałem się Oledami w sklepie firmowym Sony. No..ale jest ryzyko. W takim przypadku optymalnym rozwiązaniem są mini ledy. 

Doradca do tego modelu powyżej mnie namawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Samsungów nie lubię. Są za bardzo cukierkowate w obrazie i mają mniej intuicyjny interface. Sortowanie kanałów jest dużo wygodniejsze w Sony. Nie znam tego Samsunga ale mam w podobnej klasie Sony z 2019, jestem zadowolony. Kolory bajer. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lakiman napisał(a):

W takim przypadku optymalnym rozwiązaniem są mini ledy. Doradca do tego modelu powyżej mnie namawiał.

Sony nie ma Mini LED 55", a ten co podałeś to Full Array LED.

Tutaj masz rozpiskę Mini LED i poniżej 65" nic nie ma.

https://www.sony.pl/bravia/mini-led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Vision na duży plus.

Jeśli chodzi o płynność obrazu, czy już tutaj widać postęp w Google TV? Zdarzają się takie sytuacje, gdzie obraz może mieć "czkawkę" w niektórych aplikacjach?

W transmisjach sportowych obraz da radę i będzie w miarę ostry i wyraźny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnych zacięć w Sony na Android TV z 2019. Mam XG55. 

Co do mini led. Nie wiem jak wygląda obraz na Sony, ale mój model to też Full Array LED. Nie narzekam. To jest podobna technologia do mini led, cały ekran podświetlany diodami LED wygaszanymi strefowo. Naprawdę nie ma się czego czepić. Czerń przyzwoita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja nie widzę żadnych zacięć w Sony na Android TV z 2019. Mam XG55. 

Co do mini led. Nie wiem jak wygląda obraz na Sony, ale mój model to też Full Array LED. Nie narzekam. To jest podobna technologia do mini led, cały ekran podświetlany diodami LED wygaszanymi strefowo. Naprawdę nie ma się czego czepić. Czerń przyzwoita. 

Ful Array LED ma kilkadziesiąt stref , Mini LED ma kilkaset stref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini LED ma kilka tysięcy stref. Ten Sony z Full Array LED kosztuje ponad 6 tys. i płacić dzisiaj tyle za takiego starocia, to nieporozumienie.

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

Na placu boju zostały 2 modele z których jeden wybiorę:

-Sony XR-55X90L - 55" - 4K - Google TV

-Samsung QE 55 QN85C QLED 4K 120 Hz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje się zastanowić co lepsze Dolby Vision czy mini ledy.. 😉

Może jest jakiś dobry tegoroczny model telewizora, który to razem oferuje spoza Sony i Samsunga za ok 6, 7 tys zł?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...