Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W paśmie "Gra o tron", gdzie widzowie smsami wybierają, czy chcą klip hip-hopowy, czy rockowy.

 

Nie przesadzałbym, że upodabnia się do 4fun.tv, chyba że z pasmami takimi jak Deezer Chart, Son of the Beat, Orange music, zaś z Parszywą 13 to do TV.Disco :lol:

W pozostałych pasmach jest ok (głównie hip-hop, elektronika, r&B), a w "Miejskim zwyczaju", "Polskiej rap liście" i "Polisz rajd" jest 100% polski rap dla tych co nie lubią zagranicznego hip-hopu.

Czasami jeszcze możesz spotkać klipy rockowe i indie rockowe w Polisz rajdzie (te polskie typu Hey, Kazik) i w pasmach ogólnych (typu gruby letni beat) np. Bastille czy Red Hot Chili Peppers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co zobaczyłem przełączając na ten kanał byłem niemalże wstrząśnięty :shock:

W paśmie "Parszywa Trzynastka" leciała ta piosenka:

Następnie chyba prezenterka tego pasma mówiła że ta nutka jest "za bardzo kiczowata i ogólnie do bani" itp.

Akurat nigdy nie lubiłem tej piosenki.

Ciekawe, jaki pretekst mieli do zmieniania muzyki (z rockowej na rap, hip-hop i od teraz pop)...

Słabe zainteresowanie wśród widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnich dniach m.in. "AVICII - Wake Me Up" czy "RUDIMENTAL feat. ELLA EYRE - Waiting All Night". Proszę nie mówić, że te utwory pasują bo NIE PASUJĄ. :evil: Są sobie w notowaniach takich jak POPlista RMF FM i nie wiem jak może to puszczać stacja antykomercyjna RBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przypomnę, że RBL nie jest stacją antykomercyjną i jej linerem NIE JEST JUŻ puszczanie utworów, których nie usłyszymy nigdzie indziej. Odpuścili sobie także hasło "POD PRĄD". Obecnie stacja koncentruje się wokół muzyki elektronicznej, hip-hopowej i alternatywnej i niestety również czasami popu (na szczęście jest to tylko kilka piosenek). Avicii i Rudimental jak najbardziej pasują do jej nowego wizerunku, gdyż reprezentują muzykę elektroniczną. Stary REBEL już nie wróci i trzeba się z tym pogodzić tak samo jak z tym, że MTV nie powróci do muzyki. Pretensje że RBL puszcza coś, co nie jest antykomercyjne jest bez sensu bo, jak wspomniałem wyżej, antykomercyjność nie jest wyznacznikiem tego, co puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ta stacja się znów pogubiła ... miał byc rap itp a mamy Katy Perry/AVICII itp które nie pasują do profilu stacji ... no własnie bo już sam się pogubiłem jakiej.

Dwie niemal identyczne stacje u jednego nadawcy - coś nie tak. Ok czekam jeszcze na RBL.TV na "Sexy Papi" hahahahaha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBL stawia na indie i electro ??? Jak już to na słaby indie pop ( jak nie pop) typu one republic. Indie to możnma zobaczyć na ocko tv albo w go.tv . RBL stał się kolejnym kanałem z hitami na czasie i jak do tej pory można się było czepiać porównywania do 4.fun tv czy eski to teraz jest to oczywiste. Z czasem pewnie będą ograniczać jeszcze bardziej pasma hip hop ( w których i tak króluje m in jason da rulo albo chris brown zamiast np. Franka Ocean, The Weeknd czy nawet Kanyego Westa. Oglądalność i tak mają słabą jak na to co teraz leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pewnie będą ograniczać jeszcze bardziej pasma hip hop ( w których i tak króluje m in jason da rulo albo chris brown zamiast np. Franka Ocean, The Weeknd czy nawet Kanyego Westa.

 

Zostały jeszcze 3 pasma, w których jest wyłącznie polski rap - "Miejski zwyczaj", "Polska Rap Lista" oraz "Polisz rajd" (w tym ostatnim puszczają jeszcze czasami polski rock). Po "Grubym Letnim Beacie" faktycznie nie można spodziewać się tego, co było dawniej w 100% REBEL, bowiem to pasmo upadło i wkradają sie tam Jason Derulo, Katy Perry (to ani electro, ani hip-hop, ani alternatywa no to co), Ke$ha i inni. Można powiedzieć, że są tam grane hity na czasie, ale odpowiednio wyselekcjonowane, nie zobaczysz tam Innej, Justina Biebera, One Direction czy polskich gwiazdeczek typu Ewa Farna. Dodatkowo grają też starszych wykonawców, jak Notorious B.I.G., Aaliyah czy Tupaca.

 

Zasięg techniczny to ostatnie co może tłumaczyć niską oglądalność RBL.TV

Do tego jeszcze dochodzi tak naprawdę niska rozpoznawalność stacji, pomimo prawie 4 lat nadawania. Niestety nigdy nie umieli się dobrze wypromować, dlatego jeszcze jakieś 2-3 lata temu mieli średnią ogladalność na poziomie 200-500 widzów, obecnie jest to ok. 1,5 tysiąca co jest nadal katastrofalnie małą liczbą jak na to, co prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jesiennej ramówce GRUBY LETNI BEAT zostanie zastąpiony przez pasmo HITZONE (chyba można się po nazwie domyślić, że to pasmo będzie zmierzać w coraz gorszą stronę...) oraz GRUBY BEAT (wtorki i piątki o 13, w pozostałe pory będzie Hitzone). PARTY ROCKING zostanie zastąpione przez JEST WEEKEND, JEST MELANŻ. Z ramówki wynika, że znikają pasma REAKTOR i KONCERTY W BROWARZE. Większość ramówki bez zmian.

Bardzo mi się podoba pomysł z pasmem "25", które testowano w wakacje i jakoś ostatnio weszło na stałe. Emitowane jest w weekendy o 13 (inny temat w sobotę, a inny w niedzielę), a powtórki w poniedziałki i środy o 13 oraz we wtorki i czwartki o 20. "25" jest to zestawienie 25 klipów na dany temat, np. "25 Club Bangers" czy "25 Best Summer Hits"; podobno widzowie mają swój wkład w układaniu tych list. Jak dla mnie dość fajny sposób na zastąpienie WEEKENDU SPECJALNEGO, którego od jakiegoś czasu już nie ma. Klipy oczywiście takie, jak w GRUBYM LETNIM BEACIE/HITZONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od października:

- znika w końcu Parszywa 13, czyli koniec z disco polo na rbl.tv :D

- wraca Reaktor - we wtorki i piątki o 16:00

- niestety Miejski zwyczaj, gdzie leciał non-stop polski hip hop będzie tylko w weekendy 16:00-17:00, bez wydań w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to 15 wydań :P Ja miałem to szczęście, że trafiłem tylko na 2. Może po prostu nie udało im się przyciągnąć disco-polowej widowni do siebie, a ta słuchająca hip hopu i dance'u nie chciała słuchać disco polo. Tylko ciężko trafić na program tv z ich obecną ramówką. EPG oczywiście nie ma, wszędzie w internecie widnieje nieprawdziwa, chyba tylko na ich stronie internetowej jest prawdziwa, bodajże dzisiaj ją uaktualnili, choć już od pewnego czasu obowiązuje, np. nie było wczoraj Parszywej 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...