Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dźwięk DD+ jest obecny na antenie 4FUN HITS. Mając obecnie dostęp do odbiornika Cyfrowego Polsatu HD5000, włączyłem go przez pilota. Na STARS.TV tak samo zrobiłem. Jest tylko jeden problem - na tej drugiej stacji dźwięk DD jest wyraźniejszy i bardziej słyszany, a na 4FUN HITS żadnej różnicy nie słychać. Radziłbym aby nadawca coś z tym zrobił, bowiem konkurencja między obydwoma stacjami jest teraz bardzo zacięta.

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peterownys, chyba domyślasz się, że nadawca nic w tym względzie nie zrobi a nawet nie odpowie na Twój post. 4Fun Hits to nie STARS.TV. Podejście do widza i do spraw technicznych są tak różne dla obu nadawców, że nie starczyłoby strony, aby je wymienić. DD+ na kanałach 4Fun to tylko chwyt marketingowy. Dla nie mających o tym pojęcia widzów, "mądra" głowa w 4Fun-ie wymyśliła [beep]ski napis Dolby Audio i jego ikonkę pod logiem 4Fun-ów. Różnicy w dźwięku laik nie uświadczy, ale jak zobaczy ten napis to łyknie kit, że z głośników leci mu DD+. Nawet ci, którym operator kablowy nie udostępnia na 4Fun-ach ścieżki DD+, przez wprowadzający w błąd napis ekranowy myślą, że ten dźwięk odbierają. Cyrk na kółkach i wkurzające zagranie nadawcy.

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk DD+ jest obecny na antenie 4FUN HITS. Mając obecnie dostęp do odbiornika Cyfrowego Polsatu HD5000, włączyłem go przez pilota. Na STARS.TV tak samo zrobiłem. Jest tylko jeden problem - na tej drugiej stacji dźwięk DD jest wyraźniejszy i bardziej słyszany, a na 4FUN HITS żadnej różnicy nie słychać. Radziłbym aby nadawca coś z tym zrobił, bowiem konkurencja między obydwoma stacjami jest teraz bardzo zacięta.

Nie słyszysz różnicy, bo dekodery CP nie obsługują DD+ więc cały czas słyszysz ścieżkę mp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CP i na wszystkich 4Fun'ach mam dwie ścieżki: pol (bez DD) i drugą z dziwną nazwą, której nie pamiętam (z DD). Niektórzy ludzie nie wiedzą, jak ustawić DD na 4Fun'ach i myślą, że jest automatycznie, a niektórzy nawet nie wiedzą, że jest coś takiego, jak zmiana ścieżki dźwiękowej. Mogliby zrobić tak: na ścieżce pol w identach mówią "aby usłyszeć Dolby, zmień ścieżkę dźwiękową", a na ścieżce DD "oglądasz 4Fun [nazwa] w jakości Dolby".

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nadawca narobił wielkiego bałaganu i zamieszania w tym temacie. Wystarczyło tylko usunąć ścieżkę dźwiękową MPEG, a w jej miejsce wprowadzić AC-3, a nie E-AC-3. Tak właśnie zrobił STARS.TV i wszyscy są zadowoleni. DD odbiera każdy dekoder HD, natomiast DD+ już nie każdy. Część widzów nie przestawiło ścieżki MPEG na DD+ bo nie wie, że może to zrobić lub nie wie jak to uczynić. Nawet telewizje kablowe nie przestawiły ścieżki dźwiękowej bo nie wiedzą o DD+ lub po prostu nie chcą jej wprowadzić. Przykładem jest chociażby UPC. No ale w korporacji nie myśli się głową, tylko inną częścią ciała. Najważniejsze, że ekran jest zaśmiecony napisem Dolby Audio i co kilkanaście minut celebryci 4Fun-a atakują widza informacją, że 4Fun-y jako JEDYNE stacje muzyczne w kraju nadają dźwięk Dolby Digital. A że mało kto odbiera dźwięk w tym formacie, to już nieważne. Porażka i kompromitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To prawda, że belki na 4Fun HITS to totalna porażka. Wstyd i obciach. Ten, kto je wymyślił musi być wielkim fanem disco polo, gdyż dobitnie kojarzą się z tym nurtem muzycznym. Logo kaszana, denny napis Dolby Audio został i jest przeniesiony na prawą stronę, nazwy pasma w przeróżnych pstrokatych kolorach w dodatku nieprzeźroczystych. Poza tym dużo muzyki tej najnowszej. Zmiany oceniam na minus. Teraz ta stacja już nie kojarzy się ze STARS.TV tylko z amatorską stacyjką kablową. Przedstawiciel 4Fun Media - ten co obraził się na forumowiczów Sat Kuriera i który nie przyjmował żadnych uwag krytyki, musi być teraz z siebie i stacji bardzo dumny. Wyniki oglądalności kiepskie, więc spadek widzów we wrześniu murowany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą włączyłem na utworze KE$HA - TIK TOK zobaczyłem i "łoułouło-oł"

Z tym HITSem to co chwilę kombinują. I te identy "4fun HITS - REKLAMA" a jak to wygląda! Jakieś zaokrąglone pasy wychodzą nie wiadomo skąd! Ale ident "HIT PO REKLAMACH " zostawili stary.

1b4ad51a61db9ee22d6e07e0d8c51966.jpg Co to ma być!?

Zaraz klip z 2015!

aab3b235491ab0b405946eac8b6ac096.jpg

Już to naprawili.

Edytowane przez matjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej.

 

W aplikacji 4Fun APP w czacie pisałem o tej zmianie, gdy 4Fun TV czatował. No i napisałem, że mi się nie podoba jak większości tutaj. Pozostałym widzom się podoba, że dużo tych nowszych piosenek jest. 4FUN MEDIA nie chce się logować, ale czyta te posty. No i mają gdzieś te nasze opinie o czym już wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...