Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jak w sobotę ocenzurowano kabarety, niby przypadkiem przerywając w połowie skecz ośmieszający prezydenta Kaczyńskiego. Wprawdzie potem pokazali końcówkę, ale dopiero po kilkunastu minutach, gdy zapewne większość widzów zrezygnowała już z czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj, gdzie podczas Wiadomości powtarzano dwa razy ten sam materiał dotyczący podsumowania dwulecia rządu...

No cóż... widocznie problemy dosięgają wszystkich... tylko czy to był przypadek... :>

Wczoraj w "Wiadomościach" materiał dotyczący podsumowania dwulecia rządu został pokazany w dwóch częściach. a nie dwa razy, bo za pierwszym razem został nagle zatrzymany, aby podać specjalny komunikat o nowych informacjach na temat beatyfikacji Jana Pawła II, a następnie pokazano jego dalszą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Skoro na HB też zmienili to na C+ również widać zmiany?

No przecież transponder, którego parametry podał jarek999 należy do C+, to jaka jest inna możliwość :> Ba, n-ka także pobiera sygnał TVP 1 i TVP 2 z tego transpondera, więc chyba tylko w CP nie będzie widać (jak narazie) tych zmian :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Kilka zapów wprost z DVB-T :)

 

11182009205003.th.jpg 11182009205602.th.jpg 11182009212139.th.jpg

11182009224145.th.jpg 11192009092638.th.jpg 11192009092628.th.jpg

 

Edit:

Wczoraj oraz dziś (przed chwilą) sprawdzałem na n, CP i C+ i kanały TVP1 i TVP2 wszędzie nadają w 4:3 - w letterboxach. Nie wiem skąd SATKurier wziął info, że na satelicie kanały nadają panoramicznie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ostatnie rewelacyjne wyniki oglądalności kanału Kino Polska, wygląda na to, że Polacy cenią sobie polskie filmy i seriale (produkcji TVP). A więc pomysł, żeby zacząć znowu emisję m.in "Ogniem i mieczem" czy "Chłopi" okazuje się być dobrym pomysłem na "zatkanie dziur" w ramówce, powstałych najprawdopodobniej w wyniku coraz niższych zysków z abonamentu. W końcu to przecież Telewizja Polska... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że Polacy cenią sobie polskie filmy i seriale (produkcji TVP)

 

Nie od dziś wiadomo że Polak to najbardziej lubi filmy, które już raz widział :D Gdybym był szefem TVP to pierwszego dnia urzędowania zrobiłbym jakiś kanał TVP Archiwum, Powtórka, Retrowizja czy coś w tym stylu. Powtórki Domowego przedszkola sprzed kilkunastu lat, Tik-Taka, Teleranka, Przybyszów z Matplanety i masy innych. Dzieciaki które się na nich wychowywały teraz same mają dzieci. Jeśli miałyby decydować to dla swoich dzieci wybiorą taki kanał zamiast jakiegoś Disneya czy innego ogłupiacza. Jakieś klasyczne polskie bajki rysunkowe czy radziecki Wilk i Zając, Żwirek i Muchomorek, Pszczółka Maja. Powtórki Sondy, Laboratorium czy innych programów popularno-naukowych z lat 90-tych. Teleturnieje, pierwsze Koła fortuny to chyba każdy z chęcią by sobie przypomniał, Miliard w rozumie czy inne Pijanowskiego. Wiadomości ostatnio skończyły 20 lat. O 19 mogłyby lecieć powtórki. Raz w tygodniu jako ciekawostkę można by wrzucić skróty DTV. Przypuszczam że wielu ludzi chętniej by oglądnęło coś takiego niż Gwiazdy na lodzie, Mode na sukces czy kolejny program interwencyjny. Tylko czy TVP ma to wszystko w archiwach? Ktoś wie czy np. 5-10-15 TVP nagrywała czy to leciało na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zrobiłbym jakiś kanał TVP Archiwum, Powtórka, Retrowizja czy coś w tym stylu.

To byłby pomysł nawet lepszy od planu stworzenia kanału TVP Seriale. Póki co mamy jedynie stronę http://www.tvp.pl/retro... przydałoby się odzwierciedlenie tej strony w postaci kanału - TVP Retro - to jest myśl! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że Polacy cenią sobie polskie filmy i seriale (produkcji TVP)

 

Nie od dziś wiadomo że Polak to najbardziej lubi filmy, które już raz widział :D Gdybym był szefem TVP to pierwszego dnia urzędowania zrobiłbym jakiś kanał TVP Archiwum, Powtórka, Retrowizja czy coś w tym stylu. Powtórki Domowego przedszkola sprzed kilkunastu lat, Tik-Taka, Teleranka, Przybyszów z Matplanety i masy innych. Dzieciaki które się na nich wychowywały teraz same mają dzieci. Jeśli miałyby decydować to dla swoich dzieci wybiorą taki kanał zamiast jakiegoś Disneya czy innego ogłupiacza. Jakieś klasyczne polskie bajki rysunkowe czy radziecki Wilk i Zając, Żwirek i Muchomorek, Pszczółka Maja. Powtórki Sondy, Laboratorium czy innych programów popularno-naukowych z lat 90-tych. Teleturnieje, pierwsze Koła fortuny to chyba każdy z chęcią by sobie przypomniał, Miliard w rozumie czy inne Pijanowskiego. Wiadomości ostatnio skończyły 20 lat. O 19 mogłyby lecieć powtórki. Raz w tygodniu jako ciekawostkę można by wrzucić skróty DTV. Przypuszczam że wielu ludzi chętniej by oglądnęło coś takiego niż Gwiazdy na lodzie, Mode na sukces czy kolejny program interwencyjny. Tylko czy TVP ma to wszystko w archiwach? Ktoś wie czy np. 5-10-15 TVP nagrywała czy to leciało na żywo?

 

Jestem za! :D Może ktoś z TVP przeczyta nasze wpisy i pomysł przejdzie do realności :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś zastanawiałem, co to takiego. Myślę, że to logo jest wzorowane na logu WFDiF - jest po to, żeby ludzie wiedzieli, z czyich archiwów pochodzi dany materiał. Śmieszne jest tylko to, że najczęściej widzimy to logo na kanałach TVP, bo sami nie są zbyt chętni do udostępniania archiwów konkurencji. W każdym razie, w programie "66 niezapomnianych..." nigdy go nie widziałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni trochę zmienić zasady „Jednego z dziesięciu”. Nigdy nie podobało mi się, kiedy w finale ktoś naprawdę mądry brał cały czas pytania na siebie, zdobył ponad 200 pkt, a potem potknął się na jednym pytaniu, przeciwnik go dobił, a następnie sam wygrał mając 51 pkt. Według mnie powinna wygrywać osoba z największą liczbą punktów, a nie szans - to niesprawiedliwe podejście i często wygrywają szczęściarze, a nie ludzie z największą wiedzą. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym z dziesięciu pod koniec każdego odcinka prowadzący pyta uczestników, dlaczego nie wolno odpowiadać na samego siebie.

widziałem już to 3 razy a jutro w tym programie pokażą to 4 raz

 

Trochę nie rozumiem sensu tej wypowiedzi, ale cóż. Chyba Tobie chodziło o wyznaczanie samego siebie do odpowiedzi w rundzie finałowej.

 

Jestem sympatykiem "Jednego z dziesięciu" i przyznam, że nie podoba mi się jedno - że w pierwszym etapie są 2, a nie 3 pytania. Jeśli ktoś nie odpowie na drugie pytanie to od razu traci dwie szanse. W pozostałych etapach nie ma tego - zła odpowiedź skutkuje utratą jednej szansy. I tu jest minus.

Wracając do finału - wprowadzono zasadę, że jeśli zawodnik wyznaczy samego siebie do odpowiedzi, to zarabia 20 punktów. To ma zachęcić do ryzykowania. I w dzisiejszym odcinku tak było - zwycięzca zdobył chyba 343 punkty, co jest rzadko spotykane. Zasadą teleturnieju jest to, by nie dać się wyeliminować - a można zrobić to jedynie poprzez udzielenie dobrej odpowiedzi na pytanie. Zawodnik zostaje wyeliminowany, jeśli straci wszystkie szanse i nie jest ważne ile punktów zdobył. Premia za wiedzę - czyli liczbę zdobytych punktów jest tylko w Wielkim Finale.

Nie można tak łatwo zmienić reguł gry, gdyż to program na zagranicznej licencji (nie wiem gdzie stworzono pierwowzór). Jeśli się je zmienia, to trzeba to ustalić z licencjonodawcą. Raz tak zrobiono - kiedy wprowadzono możliwość wyznaczenia samego siebie w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...