Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 To,że TVP wymaga reformy prawie wszyscy jesteśmy tu zgodni. Dla mnie bardzo niepokojący jest trend wchodzenie swoimi ,,brudnymi butami"  polityki do wszystkich instytucji ( mediów, szkół ,sądów itd.) ,a ostatnio do sportu i muzyki.Nie długo może dojść do tego,że zacznie się nagminne  noszenie opasek i innych oznak poparcia dla różnych grup społecznych.Już widzę drużyny z opaskami LGBT przeciw drużynom z opaskami np.krzyża.Nie pozwólmy na to,żeby nas dzielono.To może doprowadzić do bardzo ostrych konfrontacji. Bądzmy bardziej wyrozumiali do tych,którzy nie aprobują tego.Swoje przekonania zostawmy w swoich serduszkach i najlepiej w domu.Sport,a szczególnie muzyka niech pozostanie dla nas wszystkich,a nie tylko dla wybranych.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wyobraźnia jest zbyt bujna. Absurdem jest to co piszesz, nie pozwólmy żeby nas dzielono, ale już nie pozwolenie na noszenia wszelkich emblematów to nie podział wg Ciebie :)

Opaska była wyłącznie wyrazem solidarności z osobami wykluczanymi, a więc przeciw podziałowi.

To tak jakbyś np. nie chciał żeby katolicy demonstrowali swoją przynależność do kościoła np. poprzez noszenie w klapkach ubrań wizerunków Matki Boskiej, czy łańcuszkami z krzyżykami, lub nie podobałyby Ci procesji Bożego Ciała, przecież to nic innego jak manifestowanie swojego przywiązania do wiary.

Lub w temacie sportu żegnanie się piłkarzy przed wejściem na boisko.

Jeśli nie czujesz porównania, to chyba nie za dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest bujna,ale jest.Chłopak niesłyszący z wycieczki do Chorzowa z moją żoną  został ciężko pobity,tylko dlatego,że miał na sobie szalik w barwach konkurecyjnej drużyny.Jestem przeciwnikiem noszenia i popierania wszelkich symboli w przeszczeni publicznej,które tak jak w tym wypadku żle się komuś skojarzyły.W Katarze (nie do końca) już pokazano,że można grać w piłkę bez barw politycznych.Dlatego TVP i inne media powinny to potępiać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spółka odmawia komentarza - to odpowiedź TVP na konkretne pytania "Wyborczej" o tęczowe opaski założone przez członków zespołu Black Eyed Peas. Pytaliśmy, czy ta akcja promocji środowisk LGBT była uzgodniona z TVP i czy telewizja narodowa faktycznie zapłaciła za ten występ 1 mln dol.

- Taka odpowiedź oznacza, że na Woronicza jeszcze nikt nie wie, co zrobić - mówi nam jeden z byłych wieloletnich dyrektorów - To wygląda jak prowokacja Jacka Kurskiego, który chce pokazać, jak wygląda TVP bez niego."

https://wyborcza.pl/7,75398,29318675,po-sylwestrze-marzen-prezes-kaczynski-w-szpitalu-moze-nikt.html#S.TD-K.C-B.1-L.1.duzy

 

Warto też dodać, że Jacek Kurski polubił na Twitterze wpis Tygodnika Nie, którego podlinkowanie tutaj oburzyło @Frontowiec :).

https://rozrywka.radiozet.pl/plotki/jacek-kurski-kpi-z-afery-na-sylwestrze-marzen-polajkowal-nawet-wpis-tygodnika-nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zefir napisał(a):

Chłopak niesłyszący z wycieczki do Chorzowa z moją żoną  został ciężko pobity,tylko dlatego,że miał na sobie szalik w barwach konkurecyjnej drużyny.

I to jest kolejny przykład braku tolerancji. Do takich właśnie sytuacji będzie dochodzić, jeśli nie nauczymy się jako społeczeństwo żyć obok siebie z różnymi poglądami i swoimi wyborami.

Ty chcesz karać tych którzy niczego nie zrobili, zamiast leczyć źródło.

Akcja taka jak podczas koncertu ma zmieniać świadomość społeczną i leczyć źródło.

35 minut temu, zefir napisał(a):

które tak jak w tym wypadku żle się komuś skojarzyły.

To już problem tej osoby. Jako wolny człowiek mam prawo wyrażać swobodnie swoje myśli i przynależność do każdej grupy społecznej, dlatego że to mój wybór a nie to czy urażam ego tym swojego sąsiada.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Jako wolny człowiek mam prawo wyrażać swobodnie swoje myśli i przynależność do każdej grupy społecznej, dlatego że to mój wybór a nie to czy urażam ego tym swojego sąsiada.

Nikt nikomu tego nie broni.Tylko  nie można się z tym obnosić,bo to prowokuje do zatargów.Za młodu stałem na bramce w lokalu dyscotekowym w J.Górze.Tam przychodziło mnóstwo ludzi.Bywali  też tacy jak ty,którzy demonstrowali swoją przynależność i wolność ( pankowcy,hitlerowcy itd) nie po to by się bawić,ale robić zadymę.Wszelkie racje musiały stać po ich stronie.Ja mam inne zdanie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, zefir napisał(a):

Bywali  też tacy jak TY,którzy demonstrowali swoją przynależność i wolność

Tacy jak ja, czyli? Ja tu widzę przykład na szufladkowanie ludzi, bo ja do żadnej grupy nie należę :) Piszę jak czuję, jak to powinno wyglądać.

 

8 minut temu, zefir napisał(a):

Tylko  nie można się z tym obnosić,bo to prowokuje do zatargów.

 I z tym się kompletnie nie zgadzam. W sprawie o której rozmawiamy, założenie tęczowej opaski nie oznacza obnoszenia się (bo założyły je jak sądzę osoby heteroseksualne), a wyrażenia sprzeciwu przeciw takim postawom m.in. jak opisujesz - to jest niedopuszczalne i na takie sytuacje powinna być reakcja, a nie chowanie głowy w piasek.

A już sprowadzanie rozmowy do hitlerowców, jest lekko poniżej pasa.

Tyle z mojej strony ;)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego się nie zgadzamy w tym temacie.Ja uważam założenie dowolnej,,symbolizującej" opaski za akt poparcia i utożsamiania się z nią,a Ty za wyrażenie sprzeciwu przeciw osobom,które opisałem.Mimo to szanuję Twoje zdanie.Ja toleruję wszystko i wszystkich byle swoje symbole mieli w swoich sercach,a w mediach się tym nie zajmowano.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bgmnt napisał(a):

To wygląda jak prowokacja Jacka Kurskiego, który chce pokazać, jak wygląda TVP bez niego

Cytat

Jacek Kurski liczył, że dzięki fali krytyki, jaki spadła na Telewizję Polską w związku z "Sylwestrem marzeń z Dwójką" może udać mu się wrócić na fotel prezesa Telewizji Polskiej - opowiadają informatorzy "Presserwisu" związani z TVP. - Intryga się nie powiodła, Matyszkowicz nie wpadł w sidła - komentuje jeden z nich. 

...

- Jacek Kurski chciał wrócić na tej aferze do TVP - mówi nasz informator i zwraca uwagę na akcję z udziałem polityków zaprzyjaźnionych z byłym prezesem. - Akcja nakręcona wspólnie z Solidarną Polską nie powiodła się jednak, dla ludzi była niezrozumiała. Od drugiego słyszymy: - Intryga nie powiodła się, ale zamysł był dobry.

https://www.press.pl/tresc/74505,jacek-kurski-liczyl-na-powrot-do-tvp_-_intryga-sie nie-powiodla_-na-www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, jeśli chodzi o politykę na wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych. Swoją drogą dziwię się jednemu, czemu Black Eyed Peas nie wystąpiło z tymi tęczowymi opaskami w krajach arabskich, czyli tam gdzie za bycie gejem czy lesbijką grozi kara śmierci?

 

@bgmnt Chyba nie znasz historii Jerzego Urbana, skoro zaskoczyło cię to, że oburzyłem się na cytowanie Twitterowego profilu jego tygodnika.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...