Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bgmnt napisał:

Jak relacjonował, Kurski "zaznaczał, że jak przeniesie się do samochodu, to połączy się z powrotem". - Co oczywiście nie nastąpiło.

 

Pytanie, czy nie nastąpiło bo tak było zaplanowane?

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę inaczej odebrałem jego słowa. Kurski dużo mówił o sporcie, podczas gdy Matyszkowicz w tej wypowiedzi zaprezentowanej w programie o 19:30 kładł nacisk na poprawę oferty kulturalnej, dokumentu, jak i poprawę oferty filmowej i serialowej. Wszak był szefem TVP Kultura, stąd wiadomo, że będzie chciał poprawić to w ramach telewizji publicznej. Może więc być tak, że kończy się trwające 6 lat "El Dorado" dla fanów sportu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k.stefan napisał:

Jeszcze zapłaczecie za Kurskim

Z tego zaobserwowałem to w środowisku fanów Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce było pewne zainteresowanie sprawą i to głównie od tego jaki stosunek do konkursów EBU może mieć nowy prezes Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wislok napisał:

TVP Sport w naziemnej, odbudowanie oferty sportowej, reaktywacja Va Banque, Kola fortuny, szansy na sukces, the voice kids i sukcesy osób z tego sukcesu, wspaniała organizacja Eurowizji Junior. Napisałem o plusach moim zdaniem bo nikt tego tu nie zrobi. 

Dokładnie. Dodatkowo Koronka do Miłosierdzia Bożego, codzienna msza św, a także serial Korona Królów. 

18 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Kurski doprowadził TVP do ładu technologicznego.

Może Kurski będzie prezesem Polskiego Radia?

Szybciej go widzę jako prezesa KRRiT i dzęki temu doprowadził by do aktualizacji listy ważnych wydarzeń w otwartych antenach

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartek2lp2 napisał:

Dokładnie. Dodatkowo Koronka do Miłosierdzia Bożego, codzienna msza św, a także serial Korona Królów. 

 

Co Ci to przeszkadza?

Przełączasz na inny kanał, a masz do wyboru kilkaset innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kirk napisał:

Są pierwsze doniesienia o zmianach w telewizji pod nowym prezesem.

 

I to by była bardzo dobra zmiana! Oby to się potwierdziło

10 godzin temu, k.stefan napisał:

Jeszcz zapłaczecie za Kurskim

Też tak sądzę. Jak oferta sportowa zubożeje, a większość muzyki to będzie muzyka poważna... Oby tak nie było

33 minuty temu, lakiman napisał:

Przełączasz na inny kanał, a masz do wyboru kilkaset innych.

Ale ja to piszę w pozytywnym sensie. Jestem katolikiem i bardzo się cieszę że to wprowadzono. Żle pan odczytał mój wpis

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wislok napisał:

TVP Sport w naziemnej, odbudowanie oferty sportowej, reaktywacja Va Banque, Kola fortuny, szansy na sukces, the voice kids i sukcesy osób z tego sukcesu, wspaniała organizacja Eurowizji Junior. Napisałem o plusach moim zdaniem bo nikt tego tu nie zrobi. 

W ogóle prezes Jacek Kurski jest autorem trafnego (za sprawą sukcesów Roksany Węgiel, Viki Gabor, Sary James ale też Alicji Regi) powrotu Polski po 11 latach przerwy na Eurowizję Junior i organizatorem dwóch edycji tego konkursu bo przecież w 2020 roku ten konkurs też u nas był. Jeżeli chodzi o Eurowizję dorosłą to za jego kadencji były trzy awanse Polski do finału z czego dwa z świetnymi wynikami. Byłyby cztery gdyby zamiast Brzozowskiego w 2021 roku do Rotterdamu pojechała zgodnie z planami na odwołany konkurs rok wcześniej Alicja Szemplińska (której to dyplom wręczał zresztą pan Matyszkowicz) zamiast Rafała Brzozowskiego. 

Godzinę temu, bartek2lp2 napisał:

Dokładnie. Dodatkowo Koronka do Miłosierdzia Bożego, codzienna msza św, a także serial Korona Królów. 

Szybciej go widzę jako prezesa KRRiT i dzięki temu doprowadził by do aktualizacji listy ważnych wydarzeń w otwartych antenach

Podobno według serii artykułów opublikowanych przez WirtualneMedia ten scenariusz z KRRiT wchodzi w grę podobnie jak zastąpienie Ministra Glińskiego w MKiDN. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartek2lp2 napisał:

a większość muzyki to będzie muzyka poważna...

Akurat obecnie w TVP muzyki poważnej poza kanałem kulturalnym praktycznie nie ma. Nie sądzę, żeby nagle zrobiono coś na kształt "Wakacyjnej Trasy Dwójki", tyle że z dziełami Bacha i Chopina zamiast Martyniuka i Świerzyńskiego. Ale możliwe, że tej kultury wysokiej może być nieco więcej.

 

Co do zubożenia sportu - TVP ma kontrakty na parę lat, więc to też by nie nastąpiło od razu, gdyby miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się stanie ze "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem, który zapoczątkował go Jacek Kurski?

Cytat

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezeza TVP. Wielu już teraz zastanawia się, jaka przyszłość czeka huczną imprezę pod Tatrami zapoczątkowaną przez prezesa Kurskiego, "Sylwester Marzeń" w Zakopanem. — Myślę, że się nic nie zmieni, ale nadzieja umiera ostatnia — zauważa pani Zofia, mieszkanka Zakopanego.

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/jacek-kurski-odwolany-sylwester-marzen-w-zakopanem-duma-prezesa-tvp/tr3twfy,07640b54

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im częściej zmiany tym gorzej dla samej TVP.

 

Na plus:

Pan Kurskiemu należą się pochwały przede wszystkim za rozwój technologiczny TVP. Poprzednicy wydawali grube pieniądze na zakup kamer w SD - to się w głowie nie mieści. Telewizja Polska nie stała się technologicznym zaściankiem i medium będącym na marginesie.

Testowy multipleks DVB-T2 HEVC na terenie ok 90% powierzchni kraju.
Nowe kanały tematyczne np. TVP Dokument i udostępnienie go w telewizji naziemnej. TVP 4K także w telewizji naziemnej.

UEFA Euro 2020 - rozgrywane w roku 2021 - Polska była chyba jedynym krajem na świecie gdzie można było obejrzeć cały turniej w 4K bez dodatkowych opłat i do tego z anteny naziemnej.

Jakość HD większości programów TVP.

Premiery Teatru Telewizji.

Rekonstrukcja cyfrowa - także widać tego pozytywne efekty.

Oferta kulturalna i publicystyczna także są na poziomie (Ocaleni - bardzo dobry program będący nowością), oraz poradnikowe (np. TVP 3). Czasem mam wrażenie, że są audycje zbyt inteligentne aby mówić o jakichś słupkach oglądalności.

Filmy dokumentalne, czy popularnonaukowe też ok. Czasu za mało by to obejrzeć (TVP Dokument, TVP Historia).

Filmy i seriale - też się coś trafi z lat 2015-2021 premierowo w bezpłatnej telewizji.

Start TVP GO.

 

Na minus:

Coś co już pisali poprzednicy - treści w TVP Info - publiczna TV powinna być obiektywna i to nie podlega dyskusji. Ale czy ZDF jest obiektywny, albo TVN 24? :D

MUX-3 TVP nadal w starym DVB-T. Tak być nie powinno. Marnowanie potencjału i niestety także okazało się być działaniem na szkodę dla prywatnych nadawców.

Zbyt duże zmiany kadrowe. Tutaj można wiele dyskutować.

 

 

W sumie to tak na szybko wypisałem...

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Poniedziałkowym odwołaniem Jacka Kurskiego wydają się być zaskoczeni jego współpracownicy, choć nowy prezes - Mateusz Matyszkowicz - miał być uprzedzony o tej roszadzie. Nieoficjalnie słyszymy: Kurski wróci i będzie jeszcze rozdawał karty, a telewizją będzie rządził z tylnego siedzenia.

...

Co będzie dalej z Kurskim? Komentatorzy nie wykluczają, że może z czasem dostać stanowisko w rządzie, które łączyłoby funkcję wicepremiera z jakąś formą nadzoru nad telewizją. Inni z kolei wskazują, że mógłby zostać szefem kampanii wyborczej PiS.

Zarząd Telewizji Polskiej pozostaje na razie jednoosobowy: tworzy go Mateusz Matyszkowicz. – Między wierszami na spotkaniu padła jednak sugestia, że taka sytuacja może być przejściowa - mówi nam Marek Rutka z Rady Mediów Narodowych.

 


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-tvp-odwolany-kto-kieruje-telewizja-polska

 

Może po udanej kampanii wyborczej i wygranej PiS-u, Kurski powróci na fotel prezesa. Tym bardziej, jeżeli ma kierować TVP z "tylnego fotela". Stąd spekulacje, że Matyszkowicz może szefować telewizji tylko przez pewien okres.

Nie sądzę by odwołanie było zaskoczeniem, skoro zaledwie chwilę po tym, pojawiała się informacja że do pracy w TVP powraca żona Kurskiego. Takie decyzje raczej nie zapadają w ciągu 5 minut.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DanielK napisał:

Wiesz, jestem też zdania, że przynajmniej są jakieś efekty tych pieniędzy. Zawsze mogło wpaść do czarnej dziury :D

 

To w takim razie dlaczego narzekasz na poprzedników którzy tej kasy nie mięli? Widocznie nie dało się technologicznie tak pchnąć tego wszystkiego bo nie wpadały na konto co roku prawie 2 mld zlotych. Były tylko pieniądze z abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Faktach" pojawiły się spekulacje, że być może i tym razem dymisja Kurskiego była uwarunkowana tym, by Duda zgodził się na zmianę ordynacji wyborczej i przesunięcie terminu wyborów samorządowych. Tylko, że już raz w ten sposób Duda został "wydudkany".:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...