Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wojtekmedia2 napisał(a):

Dobrze,  że nie zmienili jednak tych logotypów.  Został by ślad po nie przyjemnym TVP. A tak nadal mamy te same TVP. Ciekawe na jakie pomysły wpadnie nowy zarząd TVP. Mam nadzieję że nie będą chcieli zmieniać logotypów. 

Moim zdaniem w obecnej sytuacji rebranding byłby niezłym rozwiązaniem. Taki nomen omen „reset" telewizji publicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jeszcze do poprzedniego wpisu. W innym wątku ktoś napisał o likwidacji kilku kanałów TVP. Ja aż tak drastycznie nie podchodziłbym do tego. Może zlikwidowałbym wszystkie "dwójki" HBB, czyli Kulturę, Historię i ABC, które tak naprawdę niczego nie wnoszą, niejednokrotnie emitując dokładnie te same pozycje programowe, co ich "pierwsze" wersje. Oprócz tego może pomyślałbym tylko nad likwidacją TVP Rozrywka, ale też bez fanatyzmu.

 

Jedyny kanał nad którym bym się naprawdę zastanowił, to wspomniany w poprzednim wpisie TVP HD, ale też nie jako kanał do likwidacji, lecz bardziej do przeistoczenia go w TVP 4K, aby pełnił on dokładnie taką samą funkcję, jak TVP HD w momencie powstania w 2008 roku (propagowania nowej jakości nadawania).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Po tym jak w 2016 roku Telewizją Polską i Polskim Radiem zaczęli zarządzać nominaci Zjednoczonej Prawicy, z mediów Tomasza Sakiewicza, przede wszystkim Telewizji Republika, przeszło tam wielu dziennikarzy. To m.in. Michał Rachoń, Samuel Pereira, Marta Piasecka, Bartłomiej Graczak, Cezary Gmyz, Jan Piasecki, Dawid Wildstein i Łukasz Sobolewski. Najwyżej w strukturze TVP wspięli się Pereira, który przez kilka lat zarządzał portalem TVP.info, a w kwietniu br. został wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Mateusz Matyszkowicz - kolejno dyrektor TVP Kultura, TVP1, członek zarządu TVP, a od września ub.r. prezes spółki.
...

Sakiewicz deklaruje, że drzwi TV Republika dla niektórych osób są otwarte, jeśli po zmianie władz Telewizji Polskiej stracą tam pracę. - Na pewno współpracą z częścią będę zainteresowany. Trzeba pamiętać, że zmiany tam nie powinny następować szybko, chyba że ktoś będzie chciał łamać prawo - zaznacza.

Telewizja Republika z pewnością nie może zapewnić zarobków porównywalnych do tych w mediach publicznych.
...

Skoro nie pieniędzmi, to czym media Tomasza Sakiewicza mogą przyciągnąć z powrotem swoich dawnych pracowników? - Znam też ludzi ideowych, którzy będą chcieli pracować ze względu na to, że odpowiada im taki nurt - mówi nam Sakiewicz.

 

źródło: wirtualnemedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to koniec serialu "Reset". Nie będzie kolejnego sezonu tego "hitu" 

źródło: https://natemat.pl/518455,reset-znika-z-anteny-tvp-koniec-flagowego-cyklu

Po wyborach to nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Tak jak z tą wielką aferą podsłuchową Banasia. Taka wielka bomba a jeden dzień o tym gadali 😆

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, K63 napisał(a):

źródło: wirtualnemedia.pl

Sakiewki z też będzie cienko przędł. Skończy się finansowanie z budżetu, reklamodawcy przestaną się ogłaszać, ludzie nie będą kupować pisma. Będzie cieniutko. Kto tam pójdzie? 

Jeśli chodzi o TVP to tam już panika co z nimi będzie. Siedzą w pokojach pozamykani i czekają może niktórym się uda zostać. 

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera w TVP gęsta

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-tvp-info-wiadomosci-dziennikarze-zwolnienia-wybory-parlamentarne-zarzad-komisaryczny-likwidacja-nastroje

Cytat

- Ludzie są przekonani, że zmiany w TVP, jeśli nastąpią, to najwcześniej w styczniu. Generalnie wszyscy boją się o pracę, ale chyba liczą na cud. Są przekonani, że jak Koalicja Obywatelska wejdzie do TVP, to wylecą ci, co dawali [beep] na antenie, a inni zostaną. Atmosfera jest trochę grobowa i dziennikarze są w rozkroku. Nie wiedzą co mówić na antenie. Dlatego przestali atakować PSL, Konfederację i Hołownię, bo liczą na koalicję z PiS.

 

A Magdalena Ogórek ogłosiła że wyjeżdża za granicę. Nie ogłosiła na jak długo.

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/gwiazda-tvp-znalazla-juz-plan-b-w-przyszlym-tygodniu-wlatuje/hgrlnft,681c1dfa

Cytat

W przyszłym tygodniu wylatuję do Rzymu, ponieważ pół roku temu dostałam zgodę na badania w takiej sekcji Archiwów Watykańskich, na której szczególnie mi zależało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje budżetowe raczej pozostaną, zrezygnowanie z tego pociągnie za sobą 'trzęsienie ziemi', być może nawet będzie większe jeśli abonament zostanie zniesiony. Możliwe że niektóre kanały zostaną zlikwidowane w ramach oszczędności np. TVP Historia/Dokument/Nauka (może być jednym kanałem).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Jeśli występowało to raz na ruski rok.

Jako przykład podam relacja z festiwalu Ostróda 2010 na antenie TVP Polonia, serialu "Ranczo" czy wywiad Danuty Dunin - Holeckiej z Radkiem Liszewskim na antenie TVP Info .

 

 

 

 

Dodaj do tego okazjonalne występy zespołu Boys w JTM. Na pewno nie może być tak, że nurt słuchany przez wiele milionów Polaków jest kompletnie pomijany. Pamiętam czasy, mniej-więcej 2006-10, gdzie najwięcej disco-polo było w... TVN. U Wojewódzkiego w RwT czy DDTVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Generalnie wszyscy boją się o pracę, ale chyba liczą na cud. Są przekonani, że jak Koalicja Obywatelska wejdzie do TVP, to wylecą ci, co dawali [beep] na antenie, a inni zostaną. Atmosfera jest trochę grobowa i dziennikarze są w rozkroku. Nie wiedzą co mówić na antenie.

W sumie to bardzo dziwne. Niby wykształceni i inteligentni ludzie, ale jakoś uwierzyli w to że PiS będzie rządził wiecznie. Zatem poczuli się bezkarnie i pozwalali sobie na antenie na prawdziwą "jazdę bez trzymanki". Nie wiem tylko na ile zgodnie z wytycznymi, a na ile z własnej nadgorliwości. :?:

Niestety, ale trzeba myśleć perspektywicznie, a nie bazować na ty co jest tu i teraz. Przykre, ale podobnie myśli część społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zeusek napisał(a):

Możliwe że niektóre kanały zostaną zlikwidowane w ramach oszczędności np. TVP Historia/Dokument/Nauka (może być jednym kanałem).

Nie wiem jak to się stało, ale "wyciekło mi to między palcami". No jasne, że tak. Bardzo dobry pomysł. Popieram w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Dodaj do tego okazjonalne występy zespołu Boys w JTM.

W których latach one miały miejsce? Chyba jedyne dostępne fragmenty z występów Marcina Millera w JTM na swoim kanale posiada @pierścień W JTM występował także Bayer Full.

 

Godzinę temu, Mr. Music napisał(a):

Pamiętam czasy, mniej-więcej 2006-10, gdzie najwięcej disco-polo było w... TVN.

Właśnie w 2006 relacja z Ostródy była w TVN. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 09:03, Kirk napisał(a):

Akurat przy poprzedniej zmianie władzy, gdy PiS robił czystki, redakcja sportowa była praktycznie nieruszona, więc teraz będzie tak samo.

 

W dniu 16.10.2023 o 15:36, Beks napisał(a):

Myślę, że redakcja sportowa jest raczej spokojna i jej "wymiana" nie będzie dotyczyć. 

Właśnie sobie przypomniałem jak teraz włączyłem Polsat i zobaczyłem panią Paulinę Chylewską. "W czerwcu 2017 ogłoszono zakończenie jej współpracy z TVP, ale w lipcu tego samego roku rozpoczęła współpracę z Telewizją Polsat w charakterze prezenterki sportowej." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie część pracowników TVP rozważa odejście przed zmianami

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kto-odejdzie-wiadomosci-tvp-info-zwolnienia-bartlomiej-graczak-adrian-borecki

Cytat

Nie wszyscy zamierzają czekać do stycznia. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że o zamiarze złożenia wypowiedzenia poinformował Bartłomiej Graczak.

Cytat

Wśród nich ma być Adrian Borecki

Cytat

Dlaczego tym razem niektórzy chcą odejść przed zmianą władz? - Jeśli mają za co żyć, to ewakuacja może być dla nich wizerunkowo lepsza i bardziej honorowa niż zwolnienie. Czekanie do stycznia nie dla wszystkich będzie korzystne. Będą wtedy wymieniani w artykułach prasowych w jednym szeregu z najbardziej krytykowanymi twarzami TVP: Danutą Holecką, Michałem Adamczykiem, Magdaleną Ogórek, Miłoszem Kłeczkiem czy Michałem Rachoniem. Trudniej będzie im znaleźć pracę w innych mediach niż TV Republika. Zapewne kalkulują, że szybsze odejście to większa szansa na przejście na przykład do Polsatu czy innego medium, które zaakceptuje transfer po latach w TVP. Potem może zabraknąć miejsc w takich redakcjach albo będą postrzegani jako najbardziej PiS-owscy - ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarz TVP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michu_97 napisał(a):

Właśnie sobie przypomniałem jak teraz włączyłem Polsat i zobaczyłem panią Paulinę Chylewską. "W czerwcu 2017 ogłoszono zakończenie jej współpracy z TVP, ale w lipcu tego samego roku rozpoczęła współpracę z Telewizją Polsat w charakterze prezenterki sportowej." 

Tak, tyle że to był przypadek jednostkowy, nie na zasadzie czystki od razu po przejęciu władzy, zaś samo zakończenie pracy w TVP też odbyło się raczej na pokojowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nieoficjalnie część pracowników TVP rozważa odejście przed zmianami

 

Inne rezygnacje, o których dowiedział się Presserwis ...

Cytat

Z Telewizją Polską rozstaje się Bogdan Borkowski, jeden z doradców zarządu prezesa Mateusza Matyszkowicza, dawniej dyrektor biura prawnego spółki 

Cytat

 

Kinga Szyguła, dyrektorka departamentu prawnego, kończy pracę w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji – ustalił "Presserwis".

– Mogę potwierdzić, że złożyłam wypowiedzenie i odchodzę z biura KRRiT – informuje Kinga Szyguła. – Powody mojego odejścia wolałabym zachować dla siebie i nie chciałabym ich publicznie komentować – dodaje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnić będzie ciężko masowo ludzi, bo zwalnianie za poglądy polityczne jest nielegalne i sąd pracy mógłby to cofnąć. Raczej skończy się na masowym nieprzedłużaniu umów, a zwolnienia dotyczyć jedynie będą pojedynczych przypadków, na których da się coś znaleźć pod dyscyplinarkę. Innymi słowy, kto teraz by dostał jeszcze nową umowę, na kilka lat względnie może być bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość prezenterów miał tzw. kontrakty a nie umowy o pracę, zatem kodeks pracy tu nie obowiązuje.

A do co innych zawsze można w papierach napisać np. likwidacja stanowiska pracy.

Tym stanowiskiem może być np. reporter.

A potem utworzyć nowe stanowisko o innej nazwie i przyjmować na nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Każde z rozwiązań, pojawiających się w przestrzeni publicznej łamie prawo, a konkretnie ustawę o radiofonii i telewizji, ustawę o PAP, kodeks spółek handlowych, ustawę o Radzie Mediów Narodowych- mówi Krzysztof Czabański szef Rady. 

Widzimy jednak, co się dzieje i jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Nie będziemy jednak uprzedzać faktów - zastrzega.

 

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-jak-nowy-rzad-zamierza-przejac-kontrole-nad-tvp-poznalismy-c,nId,7099585

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niniejszym materiale od 4:03:40 na temat Telewizji Polskiej dosyć mądrze wypowiedział się jej były Prezes Pan Juliusz Braun:

Wspomniał on między innymi że konieczna jest między innymi zmiana marki zarówno TVP Info jak i „Wiadomości" oraz o tym jak można przywrócić nadawcę publicznego gdyż postawienie w stan likwidacji nie jest jednym rozwiązaniem. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...