Skocz do zawartości

Który kanał TVP spełnia misje publiczną?


Przemek14
 Udostępnij

Który kanał TVP spełnia misje publiczną?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kanał TVP spełnia misje publiczną?

    • TVP 1
      4
    • TVP 2
      1
    • TVP INFO
      3
    • TVP SPORT
      4
    • TVP POLONIA
      7
    • TVP KULTURA
      28
    • TVP HISTORIA
      8
    • TVP HD
      0
    • Żadna
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie TVP Polonia i TVP Historia. TVP Sport jest stacją typowo komercyjną, więc odpada. TVP1 i TVP2 coraz bardziej "zbaczają z kursu". TVP Info - stacja informacyjna więc też z tą misyjnością różnie bywa; zdecydowanie za mało jest w ramówce programów regionalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje publiczną spełniają (wg mnie oczywiście) TVP Historia, TVP Kultura jak i TVP Polonia.

Reszta programów jest dużo bardziej przesycona komercją jak w wyżej wymienionych, poza tym TVP Sport jak i TVP HD są nie są obecne we wszystkich polskich platformach jak i sieciach kablowych, przez co te programy poprzez swoją wyłączność są niejako kanałami "luksusowymi", których zwykły Kowalski odbierać nie może mimo, że (byc może) płaci abonament, a z tym też już bywa różnie, więc jak moga one spełniać tzw. misję publiczną...?!

 

Kanały te (TVP Sport i HD) utworzone zostały nie z zamiarem odbioru dla jak największej widowni, lecz dla uzyskania jak największych wpływów komercyjnych, których de facto TVP nie osiąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje publiczną spełnia wg.mnie TVP INFO.Pozostałe kanały TVP, Historia,Kultura tez maja wartościowy program.Publiczna jedynka i dwójka maja charakter ogólny dla każdego coś dobrego.Pozostałe 2 kanały TVP Sport i TVP HD maja charakter komercyjny przez ich mała dostępność ograniczona do jednej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje publiczną spełnia wg.mnie TVP INFO

Misję zanudzania widzów :> ?

 

Teoretycznie każdy kanał TVP spełnia wymagania misji publicznej, na swój sposób (każdy rozumie coś innego pod pojęciem "misja publiczna"), ale jeżeli rozpatrywać najpopularniejsze cechy misyjności - kultura, inteligencja, nauka - to te wymagania spełnia TVP Kultura oraz Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura. Jak dla mnie, to w tej chwili najlepszy kanał z rodziny TVP a nawet jeden z najlepszych polskich kanałów w ogóle. Ambitne kino, rozrywka. Bardzo udany projekt. Szkoda, że flagowe kanały TVP, czyli TVP1 i TVP2 nie starają się równać poziomem z TVP Kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę temat, bo uważnie przyglądam się tym kanałom.

 

Misję publiczną w pełni, pełni TVP Historia. Mogło być lepiej, aczkolwiek na standardy TVP nie jest tak źle, jak z TVP Kulturą - ongi była najlepszym kanałem z portfolio TVP. W śladowej ilości może być TVP Polonia za przypominanie festiwalów "Woodstock". Pozostałe są nastawione tylko na zysk. Nie biorę pod uwagę TVP Parlament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...