Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię aby ZPR dostał kolejne miejsce w MUX 1.Znając obecną KRRITV myślę,że będzie jeszcze gorzej i koncesję otrzyma "cudowny"TVR. :evil::evil:

Coś masz do Telewizji Rolnej? Nie chcesz - nie oglądaj. Dla mnie tam to by nie był zły pomysł, tylko jak już, to by dobrze było, żeby sygnał pobierali z wersji HD, bo ta SD strasznie pikselizuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy TVR. On ma nawet duże szanse, bo dużo premier może zaoferować.

Lepiej żeby był to nowy nadawca niż budowanie kolejnego imperium rękami KRRiT.

Spółka ZPR ma już 2 miejsca na multipleksie (w tym jedno na skutek na rezygnacji, a więc formalnie bez konkursu ,nie wiadomo na jakich kryteriach), brak dośw. w zakresie filmu i edukacji (tylko muzyka i rozrywka)

Nie wiem jak p.Dworak może podejmowac w tej sprawie decyzję (Konflikt interesów? Znajomość z p.Benbenkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie TVR i Polo TV jest nie na miejscu

TVR nie jest kanałem wiejskim - jest kanał o wypoczynku, relaksie poza miastem z informacjami dla rolników ale to nie jest w tym sensie "wiejski" kanał jak POLO TV, gdzie tandetną muzyką

Poza tym miałby to być kanał edukacyjno-poznawczy

TVR jest chyba najlepszym polskim kanałem FTA poza Pulsem i STARS TV oczywiście. Reszta to sieczka

 

Powiedzmy sobie szczerze - powinien być koniec koncesji DLA KANAŁÓW WIDMO lub kanałów od nadawców, którzy nie mają doświadczenia w danej branży

 

Co oznacza, że w konkursie o kanał eduk.-poznawczy powinni się liczyć:

TVS,TVE (kanał od TVR), DMAX, EDUSAT

a na filmowy:

kanał od Polsatu, Stopklatka TV, Kino5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ZPR dostał kolejne miejsce w MUX 1.Znając obecną KRRITV myślę,że będzie jeszcze gorzej i koncesję otrzyma "cudowny"TVR. :evil::evil:

Coś masz do Telewizji Rolnej? Nie chcesz - nie oglądaj. Dla mnie tam to by nie był zły pomysł, tylko jak już, to by dobrze było, żeby sygnał pobierali z wersji HD, bo ta SD strasznie pikselizuje. :D

Obecnie mamy już wystarczająco dużo :dammit: śmieci w NTC,więc dokładanie kolejnego potworka takiego jak TVR do Mux 1to już byłby szczyt :evil: Po za tym nie lubię wiejszczyzny! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się zorientować czy kanały TVP1 HD i TVP2 HD będą cały czas dostępne w NTC czy planowane jest ich wyłączenie? Jeśli tak to kiedy?

 

Tego "czy" to pewnie nawet w TVP jeszcze nie wiedzą, bo podobno się zastanawiają. A "kiedy"? Tego też nie wiadomo - to zależy od tego, kiedy TVP opuści MUX-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku osiągnięcia (zgodnie z ustawą o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej) zasięgu MUX-3 ponad wymóg 95% populacji, Prezes UKE miałby podstawę do zmiany decyzji rezerwacyjnej dla TVP i przyznać rezerwację częstotliwości nowym nadawcom przed terminem wskazanym w przedmiotowej ustawie." - rzecznik prasowy MAC dla portalu parezja.pl. Więcej w artykule na ww. portalu: http://parezja.pl/kiedy-tvp-opusci-mux-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeżeli prezes UKE skorzysta z możliwości, jaką da jej prawo. Bo KRRiT nie skorzystała, kiedy mogła odebrać TTV miejsce za to, że przejął ich TVN (w przypadku przejęcia jednego nadawcy naziemnego przez drugiego ma do tego podstawę).

Między jednym, a drugim jest duża różnica. :) Jeżeli TVP dla MUX-3 osiągnie zasięg, który obejmie 95% Polaków, to ma obowiązek opuścić MUX-1 (mówi o tym artykuł 7. ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji). Natomiast w przypadku przejęcia jednego nadawcy przez drugiego, KRRiT może cofnąć koncesję (mówi o tym artykuł 38 ustawy o radiofonii i telewizji). No, i nie dotyczy to tylko nadawców naziemnych, ale wszystkich, którzy posiadają koncesję przyznaną przez KRRiT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale po co UKE ma zmieniać decyzję rezerwacyjną? TVP ma obowiązek opuszczenia MUX-1 w momencie, w którym zasięg MUX-3 wyniesie wspomnie wcześniej 95%, a decyzja rezerwacyjna kończy się 27 kwietnia 2014 roku lub w momencie, w którym TVP opuści MUX-1. :)

Wszystko zależy od tego, kiedy MUX-3 osiągnie te nieszczęsne 95%. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co UKE ma zmieniać decyzję rezerwacyjną? TVP ma obowiązek opuszczenia MUX-1 w momencie, w którym zasięg MUX-3 wyniesie wspomnie wcześniej 95%, a decyzja rezerwacyjna kończy się 27 kwietnia 2014 roku lub w momencie, w którym TVP opuści MUX-1. :)

Wszystko zależy od tego, kiedy MUX-3 osiągnie te nieszczęsne 95%. :D

 

Nikt ani w UKE, ani w MAC mi tego, co piszesz nie potwierdził. Zapytam jeszcze w TVP, ale podejrzewam, że otrzymam podobną odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...