Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder sam aktualizuje listę jeśli ma poprawny sygnał z anteny. Możesz wymusić wyszukiwanie wykonując jeszcze raz konfigurację instalacji antenowej. Ostatnim krokiem konfiguracji będzie sprawdzenie sygnału i pobranie nowej listy kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu => Antena => Jeden lub dwa kable antenowe => Zapisanie konfiguracji => Pobranie listy kanałów (nie widać tego pobierania bezpośrednio jak w innych tiunerkach).

 

Opis ze strony 19 instrukcji do dekodera !

 

Powodzenia

 

Z2QWB32.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wyszukiwanie kanałów tylko pobieranie pliku a ja zawsze oglądałem kanały nie z listy ulubionej a z wyszukiwania kanałów . Zapytam inaczej jak wgrać własną listę lub wyszukać kanałów a lista jest dostępna na lyngsat . To mój pierwszy tuner w którym nie umiem wejść do wyszukiwania kanałów . Może alternatywne oprogramowanie jeśli jest to sam stworzę listę i wyśle plik do tunera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ap77 napisał(a):

Ten dekoder jest taki złom że nie potrafi wyszukać kanałów to jeszcze muszę za niego płacić co miesiąc ?

Przecież nikt Ci nie bronił kupić dekoder z taką funkcją na wolnym rynku i od operatora wziąć tylko moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisach nic nie znalazłem o wadach dekodera i że umie wyszukać kanały a to nie prawda po drugie czy to nie cenzura lub dyskryminacji aby blokować nie kodowane kanały . Rozważałem zakup dekodera ale czytam skrajne odpowiedzi ze wystarczy dekoder bez modułu że problemy z modułem ci+ i że operator uprzykrza życie abonenta który ma własny dekoder np. blokuje kanały 4K i nie tylko . Jaki dekode 4K kupić z modułem czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w niedalekiej przyszłości może mnie czekać przesiadka na dualboxy, niestety z tymi nieszczęsnymi pilotami, które z ergonomią nie mają NIC wspólnego. Wiem, bo mam wifiboxa i tu też jest ten MEGA dziadowski pilot. Czy orientuje się ktoś, czy uniwersalny pilot SofaBaton U2 ogarnąłby taki dekoder? Dałoby się go jakoś sparować z tym dualboxem? Bo najlepsze piloty, te oryginalne od mediaboxa niestety nie działają na tych dualboxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do osób używających dekodera Dualbox w trybie internetowym bez podłączonej anteny - czy po wybudzeniu z uśpienia pojawia się wam komunikat "brak licencji DRM do odgrywania"? Po zmianie kanału komunikat znika i już się nie pojawia. Prawdopodobnie jest to błąd oprogramowania, mam nadzieję, że zostanie usunięty w następnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, w tym dekoderze kanał c+4k ma takie słabe kolory i jest za mgłą czy to wina ustawień tv. Jaką rozdzielczość ustawić w tym dekoderze, żeby to jakoś wyglądało? Bo jak miałem najwyższą rozdzielczość to obraz był blady na każdym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dr.STech napisał(a):

Też tak miałem, gdy pierw włączyłem dekoder, a dopiero po nim TV. Jak pierwszy wlacze TV, a później dekoder to nie ma tego błędu.  Pewnie HDCP nie pozwala na odtwarzanie, gdy TV nie jest gotowy. 

Faktycznie to rozwiązuje sprawę, problemem jest sterowanie telewizorem HDMI-CEC, które włącza tv z opóźnieniem, pomogłaby tutaj zmiana w sofcie, która uruchamiałaby drm z opóźnieniem. Mam nadzieję, że ktoś z canal + czyta to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam premium boxa i wifi boxa. Chcę wymienić wifiboxa na coś lepszego. Infolinia proponuje mi wymianę obu na Dual boxy i razem będę płacił 30pln/mies (jeden dek z dyskiem dugi bez). Obecnie płacę za sam MR std 10pln. Czy opłata 30pln jest ok? Czy ewentualną wymianę warto robić przed aneksowaniem umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może taki problem? Mam 2 dualbox-y spięte w multiroom i problem jest taki że jak ustawi się na obu dekoderach listę kanałów ulubionych to przy włączeniu jednego z nich ustawia się lista ulubionych z drugiego deka, ktoś ma pomysł jak zrobić żeby tak się nie działo? Już chyba z 4 razy musiałem ponownie ustawiać listę kanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam do Was pytanie tzn. posiadam 4k Ultrabox+ master oraz po wymianie będę w posaidaniu dualbox+. Antena wyposażona jest w konwerter unicable opticum robust +2 legacy - master podpięty jest pod gniazdo żółte (w konwerterze) czyli mam możliwość nagrywania i oglądania niezależnie. Czy i co mozna zrobić żeby dualbox+ mógł nagrywać kilka programów i ogladać jak to w przypadku mastera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Podpiąć pod aktualny kabel przez rozdzielacz, przy tunerze też trzeba dodatkowy rodzielacz  na głowice. 

Mnie zastanawia kto takie kalectwo na rynek wypuścił, swoją drogą ciekawe czy owe rozdzielacze są udostępniane abonentom bo przynajmniej powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma być, instalacja i jej akcesoria  jest zawsze w gestii użytkownika,  domyślnie tuner przeznaczony zwykle  jest dla instalacji Legacy wiec podłączenie dwóch kabli. Zakup rozdzielaczy z power pass dla unicable to są grosze. 

 

Nie wiem o co Ci chodzi przez to przez to kalectwo, jak mniemam to tylko kompletny  brak znajomości podstaw budowy i podłączania sprzętu pod unicable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te dualboxy nieszczęsne i w każdym jest rozjechany dźwięk względem obrazu. Tzn, najpierw słychać jak gadają, później dopiero widać. Problem występuje na wszystkich modelach. W ustawieniach zrobiłem synchronizację mowy nawet o 250ms, ale to nic nie dało. Zmieniałem rozdzielczość na 1080i w dekoderze (tak ktoś wcześniej pisał) też bez rezultatów. Kable HDMI różne. Tryby dźwięku Dolby lub NIE, a dalej to samo. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak wyłączyć całkowicie wyskakujące w tym dekoderze reklamy dotyczące nowości ofert VOD czy filmów w canal+. 

Strasznie to denerwuje a przynajmniej każdego dnia co najmniej jedna taka plansza wyskakuje i utrudnia oglądanie.

Podobnie chciałbym wyłączyć wyskakujące okienka dotyczące płatności....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...