Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie da się obejść, tuner ma dwie niezależne głowice  i należy stosować rozdzielacz ( dlatego pewnie nazwa się DUALBOX+  a nowszy model może się nazywać np. TWINBOX+, hehe ). 

Łączenie głowic przy unicable podlega patentom i  licencji, zwykle stosowane jest tylko przy głowicach z  FBC które są w pełni cyfrowymi głowicami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, connor07 napisał(a):

Tak, może być unicable, tylko przed dekoderem musisz rozdzielić sygnał rozdzielaczem na obie głowice.

@connor07 Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Z konwertera Unicable wychodzi jeden kabel, na końcu którego dajemy rozdzielacz i z rozdzielacza idą dwa kabla do wejść SAT1 i SAT2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Developer napisał(a):

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Z konwertera Unicable wychodzi jeden kabel, na końcu którego dajemy rozdzielacz i z rozdzielacza idą dwa kabla do wejść SAT1 i SAT2?

Tez tego nie potrafilem pojac, majac jednoczesnie ultraboxa dzialajacego na tych glowicach FBC, do ktorego podlaczalem jeden kabel... ale tak niestety jest. Dopiero jak rozgalezisz sygnal przed dekoderem to bedziesz mogl ogladac i nagrywac (az jeden!) jednoczesnie inny program 😆

 

Ten dekoder to krok milowy wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty, koszty i standaryzacja.

Pewnie uznano że większość i tak nie korzysta z dobrodziejstw FBC ( szybsze przełączanie kanałów, oglądanie i zarazem nagrywanie na dysk kilku kanałów .

Nagrywanie programów w tunerze  w erze internetu,  VOD i zapisu w chmurze jest po prostu przeżytkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie takie głupie. Ktoś może chcieć wykorzystać tryb unicable bez stosowania rozdzielacza. Widać teraz nie było takiej możliwości, bo tuner szukał sygnału na obu wejściach po wybraniu trybu jednokablowego. Więc nie chodzi czy starczy czy nie starczy kanałów tylko o większa swobodę konfiguracji. Pomijając kwestię że są w sprzedaży konwertery SCR 4 kanałowe.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, są tylko kto teraz  kupi starocia z 4 SCR  który kosztuje tyle co nowiutki ze sklepu konwerter z minimum 16/24  SCR zwłaszcza że planuje podłączyć więcej tunerów. :)

 

Jak nie podłączasz to głowica powinna nie działać, może to właśnie o ten błąd chodziło. Inna możliwość to pewnie wyłączać  jak potrzeba do użycia w innych tunerach ale to nadal bezsens bo lepiej kupić nowy konwerter niż męczyć się ze starym. 

Tak po prawdzie cena praktycznie wszystkich konwerterów z 4/8  SCR   spadła ponad 50-60% ostatnio bo potaniały nowsze modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

 

Jak nie podłączasz to głowica powinna nie działać, może to właśnie o ten błąd chodziło. Inna możliwość to pewnie wyłączać  jak potrzeba do użycia w innych tunerach ale to nadal bezsens bo lepiej kupić nowy konwerter niż męczyć się ze starym. 

 

 

Jak ktoś  śpi na pieniądzach to może i lepiej ale to ewidentny błąd softu, więc bardzo dobrze, ze będzie poprawiony. Teraz chcąc nie chcąc trzeba się było bawić w rozgałęźniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Aha, ok. Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Mam też drugie pytanie. Zależy mi na dobrym, ale nie za drogim konwerterze Unicable dwukanałowym, bo taki wystarczy do Dualboxa. Czy moglibyście jakiś doradzić? Cały czas przewija mi się ta firma Inverto, ale mają jedne z droższych konwerterów. Warto w tym przypadku zapłacić więcej, czy znajdzie się jakiś równie dobry zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

 

Jak ktoś  śpi na pieniądzach to może i lepiej ale to ewidentny błąd softu, więc bardzo dobrze, ze będzie poprawiony. Teraz chcąc nie chcąc trzeba się było bawić w rozgałęźniki. 

Tu nie o spanie na pieniądzach chodzi. Ceny konwenterów aktualnie są wyrównane. Jak do wyboru masz kupić stary i nowszy model to raczej wybierzesz nowszy z większą ilością możliwości. 

Tak samo jak masz już stary model i kilka tunerów to zamiast rezygnować z możliwości tunerów lepiepiej wymienić konwerter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...