Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od dziś jestem posiadaczem tego cudu techniki ;-)

 

A tak poważnie - wziąłem dekoder bez dysku, bo w sumie nigdy nic nie nagrywam. Przydałaby mi się jedynie funkcja time shift (ta po podłączeniu dekodera do internetu niekoniecznie spełnia swoją rolę). Jak to zrobić jak najtaniej? Ile musi mieć minimum pendrive albo jakiś zewnętrzny dysk, żeby obsługiwało tę funkcję? 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma taki problem:
Gdy wyłączę Dualbox na którymkolwiek kanale z serii CANAL+ czy np. Kino Polska następnie nie chce się włączyć, muszę odłączyć go od zasilania i dopiero wtedy wróci do żywych.

 

Dekoder był już wymieniany 2 razy w związku z innym problemem, który ostatecznie został rozwiązany ale na każdym z nich występował ten sam problem. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło na żadnym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek.standziak co to znaczy nie chce się włączyć? Dioda na jaki kolor świeci/mruga?
Wyłączałeś/włączałeś CEC w ustawieniach dekodera?
Jaką masz wybraną rozdzielczość?
Kabel HDMI daje radę?

 

Ostatnio znajoma wymieniła w orange na 4K ultraboxa i miała podobny problem.
Dekoder startował , pokazywał logo CANAL+, a później już tylko brak sygnału. Czasem zadziałał jak się przepięła HDMI pomiędzy wieściami. Po wymianie kabla HDMI wszystko zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dr.STech napisał(a):

@maciek.standziak co to znaczy nie chce się włączyć? Dioda na jaki kolor świeci/mruga?
Wyłączałeś/włączałeś CEC w ustawieniach dekodera?
Jaką masz wybraną rozdzielczość?
Kabel HDMI daje radę?

 

Ostatnio znajoma wymieniła w orange na 4K ultraboxa i miała podobny problem.
Dekoder startował , pokazywał logo CANAL+, a później już tylko brak sygnału. Czasem zadziałał jak się przepięła HDMI pomiędzy wieściami. Po wymianie kabla HDMI wszystko zaczęło działać.

 

Przykład z wczoraj:

Wyłączyłem dekoder pilotem na Canal+ Film. Po jakimś czasie chce go włączyć a on nie reaguje. Cały czas świeci się czerwona dioda a w momencie gdy klikam cokolwiek na pilocie na chwilę mignie biała dioda. Muszę go wtedy wyłączyć z zasilania i wtedy działa do następnego razu gdy wyłączę go na kanale z serii Canal+ czy np. Kino Polska. 

 

CEC wyłączone cały czas bo używam kina domowego z amplitunerem, a telewizor włączam jednym pilotem z dekoderem. 

 

Rozdzielczość zgodna z telewizorem - 1080i.

 

Kabel HDMI nie jest z tych najtańszych, nie ma problemów z HDCP i na innych kanałach dekoder normalnie się włącza. 

 

Wcześniej miałem z dekoderem inny problem w wyniku którego był on 2 razy wymieniany ale na każdym z wymienionych był taki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adamus i ircios. Postanowiłem że wymieniam. Dam znać co wybrałem.

W dniu 14.12.2022 o 12:41, ircios napisał(a):

Warto, ale trzeba też nastawić się nerwy. Dekoder nie jest zbytnio dobry, a soft ma wiele do rzeczenia. Najlepiej byłoby wziąć  UB4k, ale to raczej niemożliwe. 

Witaj ircios

Dekoder UB4k jest nie do wyrwania, tak twierdzi Pani z DUK. Proponuje za 5,00 Duo Box - i mam zagwozdkę. Ale chyba w sumie zdecyduję się na 4k.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...