Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot wymieniłem swój dekoder wifi premiumbox  na dualbox+ przy okazji wymienie uległ przewód zastosowałem Televes T-100 oraz konwenter na  Opticum UNICABLE LNB 2 SCR 2 LEGACY. Problem jest taki że teraz dekoder wyświetla ciągle ekran aktywacyjny bez daty a na dole  oznaczenie 1-0-1-0.Poziom oraz jakość ciągle na 0 nawet jak przejdę do wyboru instalacji to niezależnie co bym nie wybrał to jakość i poziom jest ciągle 0. Przewód jest sprawny gdyż przełączyłem kablówkę i działa. O dziwo jak podłącze dekoder do dotychczasowego  konwentera to też nic nie ulega zmianie....W czym może być problem ? Nie mogę przejść też do jakiś ustawień dekodera a bez wykrycia sygnału nie zapisuje mi konfiguracji nawet nie mam jak go przywrócić do ustawień fabrycznych bez dostępnu do menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko, może głupie, choć podobno takich nie ma :)

Podobno żeby podłączyć konwerter unicable do dualboxa 4K trzeba podłączyć kabel od konwertera do rozdzielacza, a z rozdzielacza dwa przewody do gniazd 1 i 2.

Prawda to, bo w instrukcji nic nie znalazłem, a myślałem, że rozdzielacz potrzebny jest tylko do dodatkowych deków?

Edytowane przez Jarri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji masz zapis:

Konfiguracja UNICABLE Wybierz tę opcję jeżeli dekoder został podłączony do anteny wyposażonej w konwerter UNICABLE. › › Przy podłączeniu dwóch kabli antenowych do obu wejść SAT 1 i SAT 2, będziesz miał możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania różnych programów. W przypadku podłączenia kabla antenowego tylko do wejścia SAT 1, w trakcie nagrywania odbiór niektórych programów będzie niemożliwy. 

 

Czyli nie musisz używać splitera ale wtedy ustawiasz tylko jeden UB i nie będziesz mógł nagrywać inny kanał niż oglądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jarri napisał:

No ok, tylko właśnie jak to podłaczyć, żeby móc nagrywać do trzech programów i oglądać czwarty, dwa kable do sat 1 i 2 przez rozgałęźnik z uncable, czy jeden kabel z uni, a drugi z legacy?

Rozdzielasz sygnał z unicable lub jeśli masz konwerter twin  dajesz sygnał z jednego wyjścia na sat1 a z drugiego na sat2 i również możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Po pierwsze dekodera się nie otwiera, bo zerwanie plomby gwarancyjnej spowoduje naliczenie kary za sprzęt. Po drugie dysk do tego dekodera podłącza się poprzez USB i zostawia na zewnątrz (dysk zewnętrzny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziało się coś w temacie aktualizacji, która naprawi błąd polegający na braku dostępu do części kanałów przy podłączeniu do internetu?

 

Apropos dysku, próbowałem podpiąć swój dysk zewnętrzny, który użytkowałem z różnymi dekoderami w Cyfrowym Polsacie i tam działał dobrze. Tutaj dekoder niby dysk widzi ale nic więcej. Nie można go sformatować, generalnie nie działa.

 

Dysk formatowałem też samodzielnie, na różne systemy plików i za każdym razem to samo. Chyba trzeba będzie się obejść bez dysku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dr.STech napisał:

A po co restart routera? Wchodzisz do menu i dajesz połączenie na brak.

Gdyby to tak fajnie działało to bym nie pytał i nie narzekał, tylko tak robił. Po ustawieniu połączenia na "brak" kanały nie wracają. Początkowo po odłączeniu internetu wystarczało odłączenie dekodera od prądu i ponowne włączenie, od jakiegoś tygodnia muszę robić za każdym razem restart do ustawień fabrycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...