Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie dzisiaj od rana podczas przelaczania kanalow dekoder sie restartuje potem wlacza i po zmianie kanalow to samo wczoraj bylo ok wylaczalem z pradu nie pomaga dekoder DSR 6201 HD czy ktos moze informowal sie z cyfra ?

 

Mam to samo od wczorajszego wieczora (ok 23 pierwszy restart) i na dodatek non stop muszę wchodzić po restarcie w menu by aktywne było wyświetlanie po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Philips DSR 6201 HD

 

Postprzez pepe1974 » 27 paź 2009, o 12:20

 

czesia napisał(a):Napisz krok po kroku jak nagrałeś jakiś program na tym dekoderze.

Mam pytanie do pepe1974:

Co może być nagrywarką??

Czy nagram program przez USB w tym tunerze??

 

Napisałeś że:

Do dekodera podłączam kabel Euro (Scart)

Obrazek

pod złącze oznaczone "MAGNETOWID" (Gdzie znaleźć to złącze, możesz sprawdzić TUTAJ).

Drugą wtyczkę kabla Euro(Scart) podłączam do nagrywarki.

Następnie naciskam klawisz REC na nagrywarce, a ona zaczyna nagrywać to, co jest akurat pokazywane przez dekoder na telewizorze.

Można też zaprogramować nagranie na dekoderze [MENU>1] i nagrywarce i wtedy nagrywanie odbywa się o wcześniej zaplanowanej godzinie na zaplanowanym wcześniej kanale.

 

Niestety, na chwilę obecną dekoder PHILIPS DSR 6201

Obrazek

jest obarczony błędem w oprogramowaniu, który powoduje, że zaprogramowane nagrania są dokonywane wraz z paskiem informacyjnym przez cały czas jego trwania.

 

Jeśli jakiś krok ominąłem, daj znać, postaram się wyjaśnić w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna sytuacja... dawno nie słyszałem, żeby ktoś tak jeszcze miał, a już na pewno nie przy tej wersji softu.

No cóż... jeśli go wynajmujesz, albo masz jeszcze na gwarancji, to spróbuj wymienić na inny egzemplarz - ale nie będzie łatwo

Jeśli natomiast masz go po gwarancji to [beep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz go posiadam takze nie mam wyboru na inny model. No nic przykro sie mówi kupie dvd z usb lub nawet nagrywarke i cos co bedzie mogło otworzyc dzwiek przestrzenny czyli 5.1. Dzieki za szybkie odpowiedzi. Pozdro :)

 

Witam!

Jak można nagrywać Z Philips DSR 6201 HD przez DVD z wbudowanym USB??

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy po podłączeniu dekodera przez Scart do telewizora Thompson 25 cali format 4:3, uzyskam proporcjonalne powiększenie obrazu, tzn rozciągnie mi w pionie i poziomie inaczej mówiąc ładnie wyskaluje obraz :) ? Mam teraz Stronga i na kanale Tvn24 obraz mam wyskalowany, jest powiększenie oczywiście obraz jest obcięty ale przynajmniej nie mam wydłużonych twarzy jak to było gdy miałem Pace i oddałem go ponieważ nie mogłem ustawić dobrze obrazu a oglądanie takiego wąskiego paska nie było za ciekawe.

Bardzo proszę o odpowiedź osoby które mają taką kombinację - dekoder hd a telewizor sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudne zadanie? Wszystko zależy od "uzbrojenia" posiadanego telewizora. Im bardziej wypasiony, tym więcej możliwości i, co się z tym wiąże, mniej problemów.

Bez względu na dekoder nie mam z tym żadnych problemów - Thompson 32! Z najwyższej półki, jak to się kiedyś mówiło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od około pół roku na dekoderze 6201 hd pojawia głównie przy przełaczaniu kanałów efekt tzw. mozaiki posiadam również tuner golden interstar 8700 crci premium na którym również występuje ten efekt sprawdzałem również na innej instalacji antenowej i także występuje ten efekt doszedłem do wniosku ze może być uszkodzona karta C+ czy jest to możliwe ? proszę kogoś o informację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pitter, nie lobbuj ;)

Za stówę sie opłaca. Poza tym, że mułowaty i ma sztywną listę, nie jest zły. A sam obraz podejrzewam, że lepszy niż na wspomnianych wyżej. No i nie ma PVR ready, ale te tańsze inne odbiorniki też nie mają. I bardzo ważna zaleta: ma DVB-T, a to uświadczysz tylko w droższych odbiornikach combo. Niektórym dla samego DVB-T warto by wziąć za taką cenę.

Jeszcze uwaga: aby korzystać z DVB-T musisz mieć aktywną kartę Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w nim takiego "niezłego"? Chyba cena. :P

Do pracy tunera nie jest potrzebna aktywna karta, może być nieaktywna (po pre-paid na przykład) ale, o ile się nie mylę, musi też mieć sygnał z satelity aby to to wszystko działało.

Jeśli ktoś korzysta z Cyfry i zamierza to robić jeszcze przez długi czas to może i warto, w innym przypadku nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem ze starą szachownicą Seca2 i nie poszło (kanały FTA z satelity poszły), musiałem zmienić na aktywną kartę. Sygnału z satelity nie musi być tylko trzeba wpierw z satelity ściągnąć listę DVB-T.

Z ostatnim zdaniem się zgadzam. Ja bym wziął nawet za 2 stówy gdyby tylko Cyferka chciała sprzedać mi mój dzierżawiony egzemplarz. A kiedyś wydzierżawiłbym drugiego HD PVR. Oczywiście gratis 8) Bo dwóch naraz dzierżawić nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...