Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę aktualizować dekodra do softu 67 DTT. Wchodzę w opcje aktualizuj , wciskam dwa razy OK i nic. Wyskakuje mi napis że aktualizacja niedotępna. Z cyfry przyszło mi info że aktualizacje dają od środy do piątku.

Można coś zrobić czy tylko czekać jak na zbawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak ustawione. Teraz wyskakuje mi że nie ma dostępnych aktualizacji. :shock:

 

Edit:

Cyfra poinformowała że soft to tego dekodera dopiero od następniej środy od 9.00.

Przecież mogli mi to wczoraj w mailu napisać a tak 24 minuty na infolini muszę opłacić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś miałem dwie próby zakończone niepowodzeniem. :/

A co oni to emememsy że w kulki lecą?

 

PS. Dziś przysłali mi taką odpowiedź:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że brak możliwości aktualizacji oprogramowania może być spowodowany ustawieniami w opcjach

dekodera.

 

Po wejściu w menu dekodera proszę o sprawdzenie:

- wybieramy 7 ( parametry techniczne),

- wybieramy 1 ( ustawienie anteny),

- naciskamy B na pilocie ( pasmo dolne 9750 i górne 10600),

- naciskamy 2 razy strzałkę w dół na pilocie,

- w planszy PARAMETRY ODBIORU powinno być HOT BIRD

- sprawdzamy pozostałe parametry: FEC 3/4 ; Symbol Rate 27,5; Sygnał 22

kHZ NIE

 

Jeśli w dalszym ciągu będą występować trudności z aktualizacją, zalecam

sprawdzenie poprawności działania dekodera w punkcie CYFRY +.

 

Mam tak ustawione i nic. Zero reakcji. Jedna wielka kupa ......

Chyba trza ruszyć zwłoki i iść w szeroki świat szukać rozwiązania. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję po szerokim świecie nie chodzić tylko uzbroić się w cierpliwość i od czasu do czasu molestować Cyfre.

Ja się z kolei dowiedziałem że w ostatnich tygodniach starego rogu non stop dawali soft do Philipsa z dyskiem twardym, a od bodajże wczoraj aż do odwołania dają tylko soft do tego nowego Pace PVR HD. Prędzej czy później będą znów wysyłać do pozostałych, ale nie wiadomo czy prędzej czy później.

Niestety, okazuje się, że informacja zależy od konsultanta na jakiego się trafi. A poza tym pokazuje to gdzie cyfra ma abonenta z którym już podpisała umowę.

Tak czy inaczej....trzeba codziennie próbować...a co by wiedzieli że jest takie zapotrzebowanie od czasu do czasu ich o ten soft molestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o pomoc, wczoraj uległ awarii mój dekoder ( ten z tematu), ponieważ miałem go w bezpłatnym użyczeniu w ramach promocji z TV LG ( z polowy listopada ) , wiem, że mogę u dystrybutora wymienić sprzęt , natomiast wiem również, że nie wymienią mi go na taki sam, ponieważ zapasy skoczyły się już w listopadzie i cyfra nie zamawia u producentów już modeli bez pvr... i tu moje pytanie : jeśli uda mi się trafić na dystrybutora który będzie posiadał dekodery z hd pvr, czy mogę żądać uzytkowania bezpłatnego takiego dekodera a przede wszystkim jakie mam szanse ?

Awaria polega na braku sygnału anteny, podłączałem stronga pod ten sam kabel i wszystko jest ok......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zgubił jakieś ustawienie w menu, więc podłącz go jeszcze raz i sprawdź ustawienia, może zasilanie LNB jest ustawione na NIE, albo 22 kHz jest wyłączone, może parametry konwertera są zmienione, po ustawieniu na nowo wyszukaj kanały, a jeśli faktycznie wymaga wymiany to postaraj się wynegocjować darmochę za wynajem bo nawet w promocj, teraz za PVR musiał byś min. 10 zł płacić lub niech go naprawią a w czasie naprawy dadzą zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, wczoraj sprawdzałem parametry z pomocą techniczną na infolinii ... ale mam wrażenie że właśnie 22 kHz miał wyłączone i konsultant powiedział , że tak ma być...... zauważyłem, że przestał się grzać , bo do tej pory szczególnie w pobliżu miejsca gdzie podłącza się anteny był gorący :)

Sprawdzę jeszcze raz ustawienia , bo spóźniłem się przez ten śnieg do dystrybutora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam dekoder Philips DSR 6201 HD w użytkowaniu i coraz bardziej mi się podoba, tym bardziej, że pilot z dekodera Philips DSR 6201 HD i Philips HD PVR 7201 DVB-T 250GB jest taki sam. Stąd moje pytanie (do konsultantów C+ i przedstawicieli APS) - czy mogę ten dekoder wykupić na własność? I ewentualnie za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam dekoder Philips DSR 6201 HD w użytkowaniu i coraz bardziej mi się podoba, tym bardziej, że pilot z dekodera Philips DSR 6201 HD i Philips HD PVR 7201 DVB-T 250GB jest taki sam. Stąd moje pytanie (do konsultantów C+ i przedstawicieli APS) - czy mogę ten dekoder wykupić na własność? I ewentualnie za ile?

 

kolego nie jestem konsultantem, ale jeśli go dzierżawisz to pisemko do cyfry o możliwość wykupu, w sensie prośba i jakoś to wycenią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam dekoder Philips DSR 6201 HD w użytkowaniu i coraz bardziej mi się podoba, tym bardziej, że pilot z dekodera Philips DSR 6201 HD i Philips HD PVR 7201 DVB-T 250GB jest taki sam. Stąd moje pytanie (do konsultantów C+ i przedstawicieli APS) - czy mogę ten dekoder wykupić na własność? I ewentualnie za ile?

 

Nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolne 9750

Górne 10600

Dziękuję za potwierdzenie, wszystkie ustawienia mam ok, a mimo to mam brak sygnału, kontrolowałem antenę podłączając stronga i sygnał jest ok. W takim razie jutro wybieram się do dystrybutora, zastanawiam się tylko co mi zaoferują, nie chcę pvr-a za 10 zł / miesiąc a Philips DSR 6201 HD już nie mają od listopada .... chociaż konsultant z pomocy technicznej powiedział mi, że dystrybutorzy dysponują wiedzą w tym stopniu, że naprawią mój tuner od ręki..:)

a może dadzą pvra za 0 zł / wypożyczenie ? czy ktoś z Was reklamował już ten tuner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę ten dekoder wykupić na własność? I ewentualnie za ile?

 

swego czasu Cyfra faktycznie je sprzedawała, obecnie nie wiem jak wygląda sytuacja.

 

btw: właśnie swojego 6201 sprzedaje, więc szukaj na allegro ;-)

Taki "sprytny" to ja jestem :wink: Ale ten, który mam, jest wyjątkowy. Dzięki za wskazówki i rady. Spróbuję jutro sam coś się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425

Trochę zainteresowało mnie o czym piszesz, a mianowicie - mam ten sam model tunera ale po pierwszej zmianie softu chyba w maju 2009, wtedy gdy uruchomiono tuner DVB-T często zdarza się że po włączeniu wyrzuca komunikat o braku sygnału i sprawdzaniu anteny, ponowne wyłączenie/włączenie - wszytsko wraca do normy, od tego czasu zrobił się dość wołowaty. Zauważyłem w tym wątku że są userzy którzy nie mają takich kłopotów a wręcz chwalą ten sprzęt. Teraz zasadnicze pytanie - jaką wersję sprzętu pokazuje tuner w menu (u mnie jest 1). Być może tu jest przyczyna. Jeśli też jest wersja 1 to podejrzewam że może grać rolę seria sprzętu czyli użyte kompononenty, kiedy tuner ten był zlożony - ciężko jest mi powiedzieć a mam go od początku - kiedy C+ uruchomiło HD i wypuściło ten tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dane, które podał andyg.

W sumie tuner działa bez problemów, jedyne co wkurza (poza zamuleniem) to dość częste problemy z wywołaniem funkcji pilota "+" (rozszerzony opis programu). Trzeba "przeskoczyć" na podglądzie do następnej pozycji programu lub następnego programu i po powrocie dopiero daje się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...