Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odłączyłem tuner N-ki (koniec umowy) i odpaliłem Philipsa (najnowsza promocja z multiroomem).

Powiem tak. Na Cyfrze kanały TVP odbierają w lepszej jakości, szczególnie INFO. Na plus także należy zaliczyć fakt, że tuner podaje jednocześnie sygnał przez HDMI oraz EURO. Do tego podłączyłem dźwięk do kina przez SPDIF i odbieram DD5.1. Poza tym tuner odbiera tv naziemną (z Raszyna), więc mam TVN w 16/9 oraz Polsat. Polsat niestety nadaje w letterboxie i mam nadzieję, że niedługo zacznie nadawać programy nagrane w 16/9 w takim właśnie formacie. TVP od niedawna to stosuje.

Na minus zaliczam nieco wolniejszą pracę od tunera N-ki, wolniejszy start oraz brak TVP HD. Tego programu najbardziej mi żal- tym bardziej, że nadają chyba jako jedyni prawdziwe full HD :/ No ale coś za coś...

 

Na razie tyle pierwszych wrażeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Urodzil mi sie dzisiaj problem nie lada z dekoderem. Mniej wiecej przez 1,5 godziny probowalem restartowac dekoder co pare minut a on ciagle wchodzi w tryb aktualizacji (swieci sie zolta dioda). Czekalem raz nawet pol godziny i ciagle nie dal rady przelaczyc sie w tryb normalnej pracy. Warto cos jeszcze probowac czy zostaje tylko reklamacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

podłączyłem dachową antenę analogową do TV IN w dekoderze Philips DSR 6201.

TV-out podłączyłem do TV IN Telewizora .

Przeszukałem całe pasmom, ale nie znalazłem obrazu z dekodera na TV.

 

Podłączenie przez HDMI działa bez problemu.

 

Czy można tak skonfigurować DSR 6201 by obraz przesyłał przez przewód antenowy, jeśli tak to w jaki sposób?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kkasperc

Witam, te dwa gniazda RF służą do podłaczenia zwykłej anteny do odbioru DVB-T (naziemnej Telewizji CYFROWEJ)-wejściowe, a drugie do przekazania tego samego sygnału antenowego na inny odbiornik lub do telewizora z obsługą oczywiście DVB-T - wyjściowe

Ten sposób podłączenia co opisałeś nie nadaje sie do tego dekodera. Możesz to zrobic tylko i wyłącznie przy uzyciu MODULATORA (modulatorów jest bardzo duzo w sklepach internetowych - poszukaj tylko ) i wtedy do niego podłączasz sygnał z dekodera za pomocą Eurozłacza, a przetworzony sygnał podłączasz z gniazda wyjsciowego RF do dowolnej ilosci TV zwykłym kablem antenowym.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem modulator, np. Modulator telewizyjny Signal Digital Classic kanały 21-69 fonia 6,5 MHz inny z fonią na 5,5 MHz, nie wiem co to za różnica z częstotliwością fonii?

 

Czy dobrze rozumiem:

z dekodera będzie sygnał jednocześnie wychodził na Eurozłącze i HDMI.

Przed HDMI będę mógł nadal oglądać obraz w HDV na jednym telewizorze a na drugim (przez modulator) będzie to samo lecz w jakości SD

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ja mam ten sam modulator (on jest klasy podstawowej, słyszałem że lepsze są firmy TERRA, ale droższe i opisane były w jednym z numerów SatKuriera, a dostepne rózne modele w Dipolu)

Z modulatora sygnałem możesz jeszcze zasilić przez rozdzielacz kilka odbiorników.

Niektóre tunery głównie SD, maja juz w sobie modulator.

Dekoder Philips Hd 6201 podłączony do tego modulatora daje trochę przebarwiony w czerwień obraz (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem modulator, np. Modulator telewizyjny Signal Digital Classic kanały 21-69 fonia 6,5 MHz inny z fonią na 5,5 MHz, nie wiem co to za różnica z częstotliwością fonii?

 

Czy dobrze rozumiem:

z dekodera będzie sygnał jednocześnie wychodził na Eurozłącze i HDMI.

Przed HDMI będę mógł nadal oglądać obraz w HDV na jednym telewizorze a na drugim (przez modulator) będzie to samo lecz w jakości SD

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Krzysiek

Możesz na drugim tv również oglądać w jakości HD. Wystarczy kupić np na Allegro rozdzielacz sygnału HDMI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy piętrami idzie przewód antenowy. Rodzice nie chcą wiercić dziury. Chcą wykorzystać przewód antenowy. Kupię modulator.

Jeszcze się spytam. w przyszłości chcę tym przewodem puścić sygnał od drugie dekodera do konwertera. Modulator będzie dla tego rozwiązania transparentny?

 

--

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...