Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam drobny problem z DSR 6201 HD. Zaprogramowałem nagrywanie. Nagrało się to co trzeba. Tyle że w czasie całego nagrania na ekranie widoczny jest pasek z nazwą programu i nazwą audycji (...) przez cały czas.

(...) Czy można coś z tym zrobić? Czy ten typ tak ma?

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

Przy obecnym oprogramowaniu 67 (BUG) tak ma.

Ma tak tylko wtedy, kiedy dekoder jest w stanie STAND BY.

Jeśli zostawisz dekoder włączony na kanale na którym planujesz nagranie, problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz krok po kroku jak nagrałeś jakiś program na tym dekoderze.

Do dekodera podłączam kabel Euro (Scart)

kabel-scart-euro-euro-21_95.jpg

pod złącze oznaczone "MAGNETOWID" (Gdzie znaleźć to złącze, możesz sprawdzić TUTAJ).

Drugą wtyczkę kabla Euro(Scart) podłączam do nagrywarki.

Następnie naciskam klawisz REC na nagrywarce, a ona zaczyna nagrywać to, co jest akurat pokazywane przez dekoder na telewizorze.

Można też zaprogramować nagranie na dekoderze [MENU>1] i nagrywarce i wtedy nagrywanie odbywa się o wcześniej zaplanowanej godzinie na zaplanowanym wcześniej kanale.

 

Niestety, na chwilę obecną dekoder PHILIPS DSR 6201

DSR6201_new.jpg

jest obarczony błędem w oprogramowaniu, który powoduje, że zaprogramowane nagrania są dokonywane wraz z paskiem informacyjnym przez cały czas jego trwania.

 

Jeśli jakiś krok ominąłem, daj znać, postaram się wyjaśnić w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym oprogramowaniu 67 (BUG) tak ma.

Ma tak tylko wtedy, kiedy dekoder jest w stanie STAND BY.

Jeśli zostawisz dekoder włączony na kanale na którym planujesz nagranie, problemu nie będzie

 

Dzięki za odpowiedź. Jest to jakieś obejście, choć nie do końca będzie można korzystać z funkcjonalności programowania nagrywania.

Zastanawiam się, czy błąd nie pozostał celowo, aby zwiększyć zainteresowanie PVR-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest porównać, są to zbyt odmienne tunery bo PVR ma dysk a DSR nie a tak pzy okazji to w obu przypadkach odkąd cyfra zaczęła mieszać w oprogramowaniu to zrobiła krecią robotę bo i na jednym i na drugim soft działa źle, chcieli może i dobrze bo uruchomili tuner DVB-T ale jak się okazuje za parę dni i to będzie nieprzydatne (poczytaj o DVB-T w Polsce) więc czas się zastanowić czy nie wrócić do pierwotnego softu, nadal pracować nad poprawą a jak się w końcu sprawa DVB-T wyjaśni, wtedy wysłać do tunerów zmodyfikowany soft pozbawiony błędów, a z tego co pamiętam dawniej nie było żadnych problemów i nigdy mi żaden z kanałów nie "zginął" tak jak to ma miejsce na najnowszym sofcie i w PVR i w DSR. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko po co mam tak kombinować i używać sztuczek z forum, wszystko poprzednio działało tylko jakiś magik z cyfry zepsuł, a nikt nikogo nie informował że jakaś procedura zmiany ustawień i ich zapamiętywania się zmieniła a nawet weź pod uwagę to, że starsza osoba która nie korzysta z internetu ma taki problem i dzwoni na infolinię a tam też większość na infolini nie ma pojęcia to jak ma to zrobić. Sprzęt ma być przyjazny dla użytkownika a nie żeby trzeba było jakieś karkołomne sztuczki robić żeby zadziałało i jeszcze płacić za dzierżawę, wiem wiem, zaraz ktoś napisze żeby sobie swój tuner kupić tylko po co jak da się to poprawić i już się setny raz powtórzę że jakoś dawniej chodziło bez kombinacji, wystarczyło włączyć, jak zawołało o programowanie - programować i tyle, a teraz co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, włącza się bardzo wolno i wyłącza bardzo długo. :(

 

Czy dalej macie znikające programy. Dziś mija dokładnie miesiąc od kiedy jest dostępne nowe oprogramowanie (67/DTT) i jak do tej pory ani jeden kanał mi nie zniknął, a na wcześniejszych wersjach oprogramowania czasem jakiś kanał znikną. Czyżby się już uporali z tym znikaniem kanałów :?::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest możliwośc użycia tego dekodera tylko do odbioru programów naziemnych? Do satelitarnych używam własnego tunera, a ten chciałbym podłączyć w innym pokoju, gdzie mam dostęp do anteny naziemnej. Mam starą kartę C+, więc włożyłbym ją do niego, bo bez karty na pewno nie pójdzie. KIedy są puszczane aktualizacje do niego, bo wyczylałem, że najnowsza wersja jest 67 a ja mam 62. Wczoraj wieczorem i dziś rano mialem komunikat o braku dostępnych aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena triax TD88, flexiblock, konwerter dla HB GI-204S Quad, dla Astry Inverto Twin Whit tech, przewody Triset-113 , sumator/DISEqC Axing SPU-52-00, gniazda końcowe RTV/SAT Legrand Sistena. Na drugim tunerze Golden interstar Xpeed SD, Astra działa bezproblemowo.

 

Jeszcze jedna sprawa jak zmienic oprogramowanie na aktualne w Philips 6101 HD.

Z pozycji Menu - zmiana oprogramowania tuner nic nie znajduje, a ja mam stare o numerze 56, mimo że tuner mam od dystrybutora C+ od kilku dni. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze do czasu aż sciągnie się nowy soft, może sytuacja wróci do normy bo z poprzednim softem działy się takie różne historie ze znikającymi kanałami i niestabilnie działającym diseqc. Nie pamiętam dokładnie, najwyżej ktoś mnie poprawi jeśli coś pokręciłem ale soft do DSR-a wysyłają chyba od poniedziałku mniej więcej od 9.00 do środy chyba też do 9.00 (lub od środy do piątku), więc wtedy ustaw kanał 1 na tunerze i wybierz z menu wyszukiwanie aktualizacji i poczekaj aż tuner się zrestaruje, przy aktualizacj będzie się wyświetlał scrolowany komunikat na wyświetlaczu który dość zabawnie wygląda ale tak to jest z 4-pozycyjnymi wyświetlaczami na których ktoś coś chce napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na pal i powinno zaskoczyć z tym że dalej oprogramowanie ma bug-a i po wyłączeniu tunera component przestaje działać i po włączeniu - na component nic nie zobaczysz bo działa tylko HDMI i Composite ale po włączeniu tunera można zastosować sekwencję klawiszy na pilocie:wcisnąć kolejno 'MENU', '4', '2', a na końcu klawisz '.->' (czyli wyjście z menu) i obraz wróci, można też przełączyć telewizor na wyjście analogowe (dodatkowy kabel) i wystarczy wejść w menu ustawień TV klasycznie strzałkami i wyjść z niego i Component powinien działać. Jedyna rada nie wyłączać tunera, jeśli przypadkiem wyłączysz to klawiszologia z pilota pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...