Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Niestety potwierdzam, na 3 sztukach kytóre użytkuje w róznych miejscach czasami znikają niektore programy (i to całkiem różne) np wczoraj w domu znikneło mi 4 Fun, pomaga zrobienie wyszukiwania kanałów, na drugim deku np przedwczoraj zniknęły TVN :shock: Nie mam pomysłu wg jakiego klucza znikają :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za każdym razem znikają inne kanały. Raz znikały TVP1, TVP2, później TVNY a innym razem Canal + Sport lub TVP Sport. Raz mi się zdarzyło że nie działało Jetix :smile: Także chyba nie ma reguły co do tego znikania :? I potwierdzam , że zaczeło mi się to robić już podczas pierwszego nowego softu z NTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg- jeszcze raz wrócę do tematu aktualizacji.

Otóż na 100% jeśli chodzi o aktualizację softu to przy włączaniu nie ma żadnych informacji- trzeba albo samemu uruchomić wyszukiwanie aktualizacji albo wyłączyć tuner do czuwania (zalecane na kanale TVP1 lub Canal+)- wtedy tuner sam robi Update i o nic nie pyta :>

Zauważ, po każdym wyłączeniu świeci żółta diodka zanim tuner się wyłączy- to jest właśnie wyszukiwanie nowego oprogramowania.

A przy włączaniu tunera- zgoda, tuner pyta czy przeprowadzić aktualizację ale dotyczy to TYLKO uaktualnienia nowej listy programów jeśli Cyfra ją zmieni a nie softu. I z tego uaktualnienia faktycznie możemy zrezygnować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest inaczej. Ale dlaczego? O listę nigdy nie pytał, kilka razy wyłączałem na sofcie 61 gdy 62 był już obecny i nic nie zaktualizował. Za to przy włączaniu była informacja że nowe oprogramowanie jest dostępne i czy aktualizować, dawałem Anuluj i chodził na starym, ostatnim razem dałem OK i wtedy dopiero zaktualizował do wersji 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za lnformacje o sposobie przywracania pamieci faktycznie wyjalem wtyczke i pamieta ustawienia nie trzeba juz wchodzic do menu i zmieniac z 720 na 1080 i wlasciwie to wszystko by gralo mam jednak taki problem otoz gdy zostawie tuner na noc by nagrac jakis program na podpieta do niego nagrywarke to zwykle rano choc nie zawsze dekoder jest juz na innym kanale i oczywiscie z nagrania nici poprostu sie resetuje i wlacza na innym kanale czy ktos ma taki problem czy to moj dekoder ktory nalezy wymienic ? :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki problem:otóż jak ustawię nagrywanie w timerze,to ok tuner się załącza na żądany kanał o danej godzinie.Ale cały czas się wyświetla pasek informacyjny z nazwą programu i aktualnym epg. Przez cały czas trwania audycji !!! Pasek powinien po kilku sekundach normalnie zniknąć,a on dalej dynda!!!! Zrobiłem reset,pozmieniałem kable.I nic,dalej to samo.Dzwoniłem do BOKu a tam nie potrafili mi wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje.Co ciekawe,gdy zaprogramuję jakiś kanał FTA np.TVP Polonia to wszystko jest w porządku.Pasek szybko znika i nie przeszkadza w oglądaniu.Anomalia ma miejsce tylko na kanałach kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taiszo- tak, mam problemy ze znikaniem programów ale to się zaczęło dziać równo z wgraniem poprzedniego softu czyli od uruchomienia DVB-T. Po wyszukaniu programów wszystko wraca do normy. Zwalałem to na moją antenę ale jeśli jeszcze ktoś to u siebie potwierdzi to mamy kolejny problemik.

 

U mnie tak samo znikają. Na początku kombinowałem z konwerterami,

założyłem universal single, monoblock single i monoblock quad (na wszystkich 4 wyjściach)

i nic nie pomogło, podstawiłem inny tuner Technomate ten działa bez zarzutu, (jakość sygnału na Technomate 82 % i poziom sygnału 97 %) regulacje skręcenia polaryzacji przez obrót konwertera nie pomogły, kanały giną

i na Astrze i na Hotbirdzie ale wygląda na to że tuner ma problem z załaczaniem danej polarycji

bo jeśli coś ginie to z jednego transpondera w danej polaryzacji, reasumując DiseqC działa poprawnie

czyli przełącza konwertery w monoblocku a kłopot jest albo z ustawianiem poziomu napięcia przełączającego polaryzację

albo sygnału 22 kHz sterującego pasmem ale stawiał bym na to pierwsze bo najwięcej kanałów idzie z dolnego LOF

a jak coś ginie to z jednego transpondera a co ciekawe jeśli zniknie mi paczka TVN albo TVP to po wyłączeniu i włączeniu tunera pilotem często kanały "wskakują" a są na jednym transponderze TVN-y -11393V a TVP - 10892H :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodbnie tkwi w twojej antenie, jeśli odbierasz analogowo TVP1 jest na kanale 12 w polaryzacji pionowej

a NTC jest na kanale 42 z polaryzacją poziomą (szkoda że MPEG-2) więc nie pasuje ani rozmiar dipola anteny ani jego ułożenie ale myślę że będąc w Twoim miejscu wystarczy założyć antenę tylko dla NTC bo jak uruchomią całą paczkę w MPEG-4 to i tak pozostałe anteny można wyrzucić a w Hollexie taka antena kosztuje (ATZ-19) cztery dychy tylko trzeba dołożyć symetryzator i kawalek koncentryka i powinno grać, teoretcznie jak jest blisko to na byle jakiej

antenie powinno działać ale być może jakieś urządzenie w pobliżu zakłóca. Na razie nie ma się co gorączkować bo co masz na analogu masz i w NTC. Jak wystartuje cała paczka w MPEG-4 to wtedy można się martwić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze PVR-ów już są szczęśliwi i co ciekawe nawet bardzo nie narzekają, miejmy nadzieję że tera na 6201 usuną pozostałe usterki bo czasem jak chcę zmienić kanały które są na różnych transponderach i polaryzacjach to się

trzeba naklikać albo na moment całkiem wyłączyć tuner co staje się bardzo denerwujące.

Nadzieja matką ....... wynalazców :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przejściach :brawo: (z N do C+) i pierwsze wrażenie - dekoder Philipsa 6201/91 to duży krok wstecz - graficznie przede wszystkim, obraz też jakby mniej ostry ale minimalnie. Dzisiaj już zaliczył jeden reset i napis słaby sygnał a w tle kanały HD lecą bez problemów (w parametrach technicznych mam ok. 4.5/5 w jakości sygnału). Ponadto EPG czasem jest a czasem nie, wystarczy kilka kanałów naprzód po czym wrócić i jest :( Czy ten typ tak ma?

 

P.S. Żeby tylko nie narzekać - wreszcie mam Polsat i TVP3 regionalną bez przełączania 2 pilotów (dzięki DVB-T) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znikanie EPG pojawiło się razem z którąś "poprawką" softu :evil:

Najprostszy sposób to "na podglądzie" przejść jeden kanał wyżej, niżej lub przełączyć na "następna pozycja" na tym samym programie a po powrocie EPG się zwykle pojawia :crazy:

Trzeba też mieć na uwadze, że nie na wszystkich programach EPG istnieje.

I tak nie jest to tak wkurzające jak znikanie programów, które pojawiło się razem z pierwszym softem do DVB-T... :censored:

A co do samoczynnych resetów tunera to NIGDY mi się coś takiego nie zdarzyło :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja "pilot'" działa tylko na kanałach które na satelitę dosyła sobie C+,

jeśli w ofercie mamy kanał od innego dostawcy to ładuje on swoje EPG :D

Wtedy klikanie "pilot" nie zadziała a będąc na ich kanale możesz wyświetlić info zmieniając strzałkami na wybrany kanał :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...