Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Odebrałem 2 dni temu swój egzemplarz Philipsa Dsr 6201, podłączyłem przez kabel HDMI i tu dla mnie pojawił się pewien problem. Otóż kanały nadające w formacie 16/9 oraz Canal+ Sport HD i Film HD są nienaturalnie rozciągnięte i lekko to "kłuje" w oczy. Na dekoderze jest ustawione zgodnie z poleceniem konsultanta z działu technicznego, na Sony Bravii ustawić inaczej też się nie da. Stąd moje pytanie - czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy muszę się już jakoś z tym faktem pogodzić? Z góry przepraszam za tak beznadziejne pytanie ale nie mam już pojęcia jak rozwiązać ten kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tunerze mam do wyboru następujące po podłączeniu przez:

Auto - teraz ustawione

Wide

Smart

Zoom

 

Dekoder z kolei mam ustawiony nastepująco:

Typ telewizora - HD 1080i

Format Ekranu - 16/9

Dźwięk - STEREO

Sygnał wizyjny - PAL

Tryb pracy - HDMI

 

Problem pojawia się szczególnie jak oglądam TVP 1(dzisiaj podczas oglądania konkursu skoków w Kuopio pojawił się wcześniej opisany problem), TVP 2 czy wszystkie kanały CANAL+ nadające w 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagranicznych dvb-t nie wyszuka ci bo niestety on posiłkuje się listą nadajników naziemnych (tylko polskich) pobranych z satelity.

Ja go oceniam dość dobrze. Oczywiście hardwarowo bo softwarowo to ma wszystkie wady dekoderów firmowych operatora: sztywna lista kanałów (i tylko jedna lista ulubionych) oraz poooowolne działanie, zwłaszcza start, o braku wielu pożytecznych funkcji nie wspomnę np. brak obsługi USB (czyli brak PVRready) czy brak obsługi LAN, które to złącza są). Mimo to działa niezawodnie, b.dobry obraz, ma component i dvb-t (duże zalety, nieistniejące w tanich dekoderach na wolnym rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cyfra+ może od tak sobie zmienić system kodowania na taki, który nie działa w dekoderze posiadanym przez abonenta? Jak ja np. za 3 lata będę miał tego Philipsa i Cyfra+ zmieni kodowanie na Nagrę to pk prostu nie będę odbierał kanałów i co wtedy? A tak w ogóle co trzeba zrobić, by "przeprogramować dekoder przez satelitę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będzie na gwarancji to mają obowiązek wymienić na inny dekoder(o ile oczywiście nie da się go przeprogramować), a póżniej to już ich nie obchodzi, kupiłeś na własność, twoje ryzyko. Co innego dzierżawa.

Cała nadzieja w tym, że sprzętu wyłącznie na Seca jest na rynku zatrzęsienie, łącznie z ich PVRami, więc przecież nie podetną gałęzi na której siedzą. Więc albo Seca pociągnie jeszcze dłuuugie lata albo będzie poprawka softu na PVRa która zapewne też naszego tunka nie ominie (są podobne).

Aby przeprogramować przez satelitę należy włączyć odbiornik, gdy pojawi się monit wcisnąć OK i zaczekać aż załaduje się nowy soft od operatora :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w umowie C+ (przy kupnie Philipsa 6201HD na własność) zapewnia odbiór przez 2 lata? - na tyle jest podpisywana umowa na abonament (dokładnie 19 miesięcy)

I jeszcze jedno- jaka jest jakość obrazu HD na tym philipsie? czy może lepiej "zainwestować" FERGUSONa ARIVA 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez rok Phila PVR HD, teraz mam Arive 200 i stwierdzam, że jakość obrazu SD i HD to największe zalety Phila i są lepsze od większości innych odbiorników na rynku. A 6201 ma dość podobne bebechy do 7201..

 

Za to Ariva szybciej się włącza, szybciej przełącza kanały, można robić swoje listy kanałów czy odtwarzać multimedia z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje ale nie zobaczysz tego nigdzie w Menu dekodera.

Przyporządkowanie jest sztywne jak we wszystkich dekoderach HD Cyfry: główny konwerter (A) ma być na Hot birda a dodatkowy (B) na Astrę i nie da się tego zamienić. Dlatego jeśli ma to być "monoblock" to musi być taki, który spełnia ten warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...