Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dostałem tuner GLOBO 7300 w wersji z zielonym wyświetlaczem. Tuner ma wgrany soft MCAS w wersji bodajże 66 i generalnie działa z kartą cyfry prawie bezproblemowo.

To prawie to brak zapamiętywania ustawienia rozdzielczości TV i po każdym włączeniu ustawia się na tryb 480p co powoduje wrażenie skokowego obrazu przy oglądaniu.

Ma ktoś pod ręką link do jakiegoś nowszego softu który już rozwiązuje ten problem? prosiłbym o wiadomość PM lub na maila: kris71(małpka)o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam opticum 7300ci2cx,antena 120cm,6konwerterów.W związku z tym zakupiłem przełącznik diseq 8/1+zwrotnica Wavefrontier GO-TO nn switch 168-W V2(wcześniej miałem diseq4/1 i działało ok)Teraz po odpowiednim podłączeniu każdego lnb pod konkretne wejście w przełączniku mam tylko i wyłącznie sygnał z 1lnb(pierwszego wejścia).Z pozostałych satelit brak sygnału.W jaki sposób mam w menu ustawić to wszystko,by działało ok?Zaznaczam,że gdy miałem przełącznik diseq4/1 to ustawienia były następujące:lnb1 HB,lnb2 Astra,lnb3 Sirius,lnb4 Eurobird.W ten sam sposób wejść podłączyłem nowy przełącznik i jest aktywne tylko gniazdo nr1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze kojarzę to ten sprzęt diseqc 9/1 działa jak multiswitch, sumuje sygnał z naziemnej z satelitarnym, do korzystania z naziemnej i satelitanej wymagane jest zastosowanie odpowiedniego gniazdka rozdzielającego, ale piszesz że maz switch a switch WaveFrontiera 8/1 nie ma naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pojawił się na stronie producenta nowy soft. Ktoś już go instalował? Ja go dziś wrzuciłem zobaczymy czy są różnice, niestety nadal conax (pozostaje czekać na alternatywny do osbługi innych systemów).

 

kris71- szukaj innego oprogramowania mcas 1.0.90 gdzie ten problem już nie występuje. Zdaje się że link był na tym forum. Lub trochę poczekaj może będzie mcas 1.1.0.5. Tylko pamiętaj jak wgrywasz to zwróć uwagę, bo do niebieskiego wyświetlacza musi być w nazwie vfd np: software_1.1.05_(3329E_VFD)_lista_kanałów_PL_2010-05-04.zip

tu masz do tunera z niebieskim wyświetlaczem http://www24.zippyshare.com/v/20596257/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem z nagrywaniem na pendriva, tzn ustawiam timer dekoder włącza się, nagrywa, a później chodzi dokąd go nie wyłączę, a czasami przy próbie wyłączenia po nagrywaniu zawiesza się. Czy trzeba coś jeszcze ustawić żeby dekoder się wyłączył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersje oprogramowania 1.0.66 MCAS to tak będzie...ja mam tą wersje i mam to samo...podobno w późniejszych wersjach już to usuneli ale nie sprawdzałem bo prawie nie używam tego dekodera do nagrywania więc mi to nie przeszkadza...ale poczytaj wcześniej w tym temacie, jeśli mnie pamięć nie myli to znajdziesz odpowiedź i link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj z nowym softem bo dekodery są w dwóch wersjach z wyświetlaczem zielonym numerycznym (LED) i błękitnym alfanumerycznym (VFD). Linka do wersji którą ja użwyam masz na poprzedniej stronie z speedyshare'a. Pamiętaj tylko o BOOTCODE+ALL jak będziesz zmieniał oprogramowanie. I po wrzuceniu nowej wersji nie wrócisz do starej ale jak masz problemy z nagrywaniem to powinieneś to zrobić. Ja miałem problemy z szybkością USB i już ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem i proszę o poradę. Czym może być spowodowany fakt iż tuner podłączony we właściwy sposób wskazuje "brak sygnału", a więc tak jak by nie był podłączony do kabla wędrującego do talerza. Podłączając inny tuner, takiego problemu już nie ma. Czym to może być spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kto używa najnowszego oprogramowania ze strony globo 1.1.0.5? Mam problem i nie wiem czy to wina najnowszego oprogramowania czy może wiatr mi antenę przestawił, ale wydaje mi się że siła sygnału jest mniejsza niż zwykle na poprzedniej wersji. W dodatku jak dziś deszcz padał to na niektórych kanałach gubił mi sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana softu pomogła i teraz po nagraniu dekoder normalnie się wyłącza.

teraz za to dekoder zawiesza się jak przełącze na Universal Channel i dopiero wyciągnięcie wtyczki z prądu pomaga. nie wiem czy tak było też przedtem bo nigdy nie oglądałem tego programu. póki co wywaliłem go z listy

 

denerwujący jest tez dźwięk przez hdmi (dziwny szum), który znika dopiero po przełączeniu na inny kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...