Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.Widzę że jesteś niezłym specjalistą od tunerów satelitarnych. Mam jeszcze jedno albo dwa pytania.1Gdzieś od 12 zablokowany mam kanał Kino Polska, nie wiem czy to wina tunera, karty tnk, czy tnk przestała go nadawać w swoim pakiecie.2 Gdzie w tunerze Opticum 7300L 2CX ustawia się DVB-S2,podobno trzeba mieć to ustawione żeby odbierać eska tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą tylko używam tego dekodera. W 7300L nie można ustawić DVB-S2 bo to nie jest dekoder DVB-S2, on odbiera tylko transmisje w DVB-S, Eska.TV jest chyba MPEG2 ale w modulacji DVB-S2 8PSK, nie pamiętam dokładnie. W kazdym razie na tym dekoderze jej nie oglądniesz.

Ale Kino muszę sprawdzić czy działa, mówisz że od 12 maja nie masz tego kanału? Ja go oglądałem trzy dni temu ale ostatnio były z nim problemy z powodu burz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ja używam wersji 1.0.90 VFD i wszystko działa, więc jej nie zmieniam, to jest akurat zasada ogólna przy oprogramowaniu, najpierw czytamy co zmienia, jak nic z tego złego co tam opisali u nas nie występuje to nie wgrywamy :) ja miałem problemy z USB na 1.0.77 i zmieniłem na 1.0.90 i ładnie nagrywanie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka, dawno nie byłem tu bo tunerek znakomicie się sprawuje, aktualnie mam softa 1.0.78(VFD) z loaderem 1.1.2, no i chciałem go zaktualizować na 1.0.78, i wyżej, ale nie daje rady. Cały czas tylko "inna wersja loadera..." wyskakuje. Próbowałem z różnymi i to samo, wgrywam przez USB, bo przez kabel mi nie idzie nic. Macie jakiś pomysł co mogę zdziałać? Dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4ever: trzeba sobie było najpierw zadać trud i przejrzeć chociaż kilka ostatnich stron wątku, bo wszystko już zostało opisane przynajmniej kilka razy. przez kabel można bez problemu zmienić loadera, ale musisz użyć właściwą dla siebie wersję softu. szczegółowa instrukcja jak to zrobić jest na stronie 31

 

aha po co chcesz zmieniać soft z 1.0.78 na 1.0.78 ?? może ja się nie znam ale to chyba to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą 7300 VFD 1.1.05 wersja MCAS z polskimi listami kanałów i ulubionymi (oryginalny MCAS nie ma listy kanałów)

 

zmiany w oprogramowaniu

+ szybciej działający pilot (wyraźnie zauważalne)

+ poprawione działanie przycisku POWER na obudowie

+ dodanie funkcji uśpienia po określonym czasie

+ dodanie funkcji automatyczny aspekt wyświetlania

- wolniejszy zapis na USB

- po wgraniu nie można wrócić do wersji 1.0.90 poprzez USB

 

Ogólnie mocno zalecam wgranie tego oprogramowania. Nowa wersja ma też zaktualizowaną listę o zmiany TVP na Astrze.

 

WGRYWAĆ Z OPCJĄ BOOTLOADER+ALL!

TYLKO DO DEKODERA Z BŁĘKITNYM WYŚWIETLACZEM! NIE WGRYWAĆ DO DEKODERA Z ZIELONYM WYŚWIETLACZEM!

 

http://www5.zippyshare.com/v/78077858/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...