Skocz do zawartości

TVP World – anglojęzyczny kanał informacyjny TVP


tttttyyyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Mati06 napisał:

Ja odpaliłem na Smart tv w TVP VOD. 😊

A jaką masz markę telewizora bo u mnie na Samsungu jedyne co mogę zobaczyć na TVP World to symbol buforowania gdyż tam zepsuto stream stacji. 

5 godzin temu, CYFROmaniak napisał:

Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne! Dobrze ze pozostawiono oprawe PolandIn. Mam nadzieje ze stacja pojawi sie takze w polskich kablowkach. 

No i na satelicie Hot Bird jako przekaz FTA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cudownie bawi się TVP  w marnowanie publicznych pieniędzy - kanał za ponad 20 baniek rocznie dostępny w internecie i egzotycznej satelicie, który miałby pokazywać polską rację stanu. Nawet propagandy nie potrafią rozprzestrzeniać. Nie jeden amatorski na YT wygeneruje więcej odsłon. Tak przy okazji - kanał RT, BBC WN, France 24 czy Al Jazeera niewiele skupiają się na sprawach lokalnych a raczej na lokalnym punkcie widzenia dot. światowych (zagranicznych) spraw

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rotalplus napisał:

Jak cudownie bawi się TVP  w marnowanie publicznych pieniędzy - kanał za ponad 20 baniek rocznie dostępny w internecie i egzotycznej satelicie, który miałby pokazywać polską rację stanu. Nawet propagandy nie potrafią rozprzestrzeniać. Nie jeden amatorski na YT wygeneruje więcej odsłon. Tak przy okazji - kanał RT, BBC WN, France 24 czy Al Jazeera niewiele skupiają się na sprawach lokalnych a raczej na lokalnym punkcie widzenia dot. światowych (zagranicznych) spraw

 Było zapowiadane że ma być nadawane na 19.2E Te 33 jest bo tam polskie stacje mają miejsce na dosył. Pewnie z czasem zniknie, albo będzie tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/komentarze/tvp-world-budzet-russia-today-jak-odbierac-poland-today/page:2

Cytat

W 2022 roku budżet uruchomionego w czwartek kanału TVP World wyniesie 23 mln zł. Roczny budżet Russia Today to ponad 300 mln dol. W rozmowie z wirtualnemedia_pl prezes TVP Jacek Kurski nie kryje, że liczy na dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, aby zapewnić anglojęzycznej stacji należytą promocję i zasięg.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic się nie zmieniło. Zmienili tylko nazwę z Poland In na TVP World. Obok tego jeszcze dodadzą może przekaz na satelicie i ma być retransmisja w nocy na TVP INFO.

 

Średnio mi się podoba język jaki słyszymy. Prowadzący nie jest Polakiem, a mówi tak jakby to był właśnie Polak z wyuczonym lub podkreślającym na siłę akcentem. Na dodatek za wolno mówi. Ci którzy w materiałach opowiadają o jakimś newsie też tacy sobie. To samo było podczas anglojęzycznych wydań na TVN 24.

 

Jak chcą tak bardzo mieć swój międzynarodowy kanał informacyjny to niech włączą sobie France 24, DW, Al Jazeera English, itp., i niech zobaczą jak to powinno wyglądać.

 

Zauważyłem też drobne niespójności, np. Source: MSWiA. Wątpię, aby ktokolwiek zagranicą wiedział czym jest MSWiA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawiła się pierwsza recenzja kanału https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tvp-world-usypia-powtorka-za-powtorka-recenzja/2db5z4w,79cfc278

Cytat

Jak na razie nowych materiałów jest jak na lekarstwo. Dominują powtórki, a zatem już po zaledwie kilkunastu minutach na ekranie monitora pojawiają się znane nam już obrazki z zagranicznych agencji, lub rządowych przekazów

Cytat

W TVP World nie ma miejsca na żadne wątpliwości. Pluralizm wypowiedzi nie istnieje. Wypowiadają się głównie przedstawiciele obozu rządzącego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zdziwił jakby pochwalili za start - przecież właścicielem Onetu jest jest Ringer Axel Springer czyli niemiecko-szwajcarskie konsorcjum - więc moim zdaniem wiadomo, że oni będą wychwalać DW, Euronews itd., a polskie stacje TV, prasę i radio będzie krytykować, bo mają w tym interes

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właścicielem jest niemiecko-szwajcarska firma, a DW jest niemiecki, to RASP może faworyzować DW z powodu tego, że obie firmy należą do niemieckich korporacji (aspekt gospodarczy) - a jeśli nawet nie, to żeby dopiec obecnej władzy lub/i TVP.

Przecież już tak było, że prezes RASP dawał wskazówki podwładnym jak maja pisać o Polsce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja, jak wskazuje nazwa, jest subiektywnym zapisem opinii autora. To, że będzie krytyczna w Onecie czy GW jest tak samo oczywiste jak to, że dziś jest niedziela. Wyborcza pisała przedwczoraj o niekonsekwencji w nazewnictwie, bo "kanał miał się nazywać Poland IN, a po tygodniu zmieniono nazwę  na TVP World" 🤡  Widać jakie jest przygotowanie merytoryczne przed powstawaniem takich recenzji...

 

Artykuł Onetu skupia się na tym, że materiały powtarzają się często (co jest prawdą). Ale czy ktokolwiek zakłada, że TVP World będzie się oglądało całymi dniami, jak robią to co poniektórzy widzowie TVN24? Jeżeli więc powtórki są głównym zarzutem Onetu, to znaczy że nie jest tak źle.

 

Szczerze mówiąc, spodziewałem się zalewu memów i wyśmiewania TVP, a to w zasadzie ograniczyło się do przerobienia logotypu na TVP WC :-)

 

Moja ocena to 7/10. Dużo zmian względem Poland IN nie ma, ale dużo zmieniać nie trzeba było. Ważne, że zrobiono rebranding, bo przynajmniej o angielskojęzycznych newsach TVP zrobiło się trochę głośniej, podczas gdy o Poland IN nikt nie wiedział

 

Na plus:

+ przyjemna, nieskomplikowana oprawa graficzna w stylu DW TV, France 24. Chciałbym, żeby podobna estetyka zagościła też do TVP Info/TVN24/Polsat News i wygoniła te krzykliwe czerwone/żółte paski grozy

+ ton informacji nie przypomina moralizatorskiej i propagandowej retoryki TVP Info, w TVP World jest względnie "sucho", choć oczywiście wiadomo że zgodnie z linią programową rządu

+ brak reklam

+ kilka magazynów tematycznych - ciekawi mnie koncepcja "Future Insight"

+ native speakerzy znani z anglojęzycznych serwisów TVN24

+ tzw. "headline'y" pojawiają się w formie czytelnego tekstu na ekranie. Dobry sposób na wyjaśnienie treści newsa osobom, które nie posługują się angielskim w stopniu zaawanasowanym

 

Na minus:

- niektóre zapowiedzi i monologi prowadzących są zbyt długie i za nudne. To jest chyba jedna z naszych rodzimych cech (zauważam to u siebie), że chcemy wyjaśnić zbyt wiele i zbyt szczegółowo i w efekcie komunikat staje się mniej zrozumiały

- jest kilku prowadzących, którzy nie są native-speakerami i jest to jak najbardziej OK. Nie chcę się przyczepiać do akcentu itp, ale jeden z lektorów niepotrzebnie wyciąga sylaby i brzmi to dziwnie (podejrzewam, że w języku polskim brzmiałby podobnie)

- liczę, że z czasem będzie więcej tematów z Polski i Europy Środkowej. Powtarzanie tego samego co BBC World czy DW TV mija się z celem. 

- wczoraj natrafiłem na jakiś polski film dokumentalny z napisami po angielsku, do tego częściowo przykrytymi belką TVP World. Liczyłem, że po rebrandingu z Poland IN te nudne zapełniacze znikną na rzecz większej ilości informacji

- studio (wynajęte od ZPR/ Nowa TV) trochę zbyt pstrokate. 

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, dlaczego nie korzystają ze swoich studiów (TVP) - mieli studio "world in", wirtualne (może je teraz remontują)

Mają studia TVP Info, wiadomości, news room - w czasie, gdy nie są używane (może poza studiem TVP Info, bo ja jest jakaś pilna informacja to się przenoszą do tego studia) można by je używać do nagrań dla TVP World i nie koniecznie trzeba by korzystać ze studiów zewnętrznych

 

Zastanawia mnie czy w tym studio TVP Info nie dało by się nagrywać równolegle 2 programów np.:

  1. na głównym stole po prawej
  2. na tym mniejszym po lewej lub przy ekranie

Tylko wtedy by trzeba zmienić kadrowanie, żeby nie było widać ekipy drugiego programu - ale to można by rozwiązać AR

I nie wiadomo czy głosy by nie przechodziły pomiędzy programami - mikrofony do 1 programu zbierają dźwięki z 2 programu

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał:

Jak właścicielem jest niemiecko-szwajcarska firma, a DW jest niemiecki, to RASP może faworyzować DW z powodu tego, że obie firmy należą do niemieckich korporacji (aspekt gospodarczy) - a jeśli nawet nie, to żeby popiec obecnej władzy lub/i TVP

Przecież już tak było, że prezes RASP dawał wskazówki podwładnym jak maja pisać o Polsce

Ty masz jakąś przedziwną manierę do pisania nie na temat. Przecież w tym artykule nie ma słowem o DW. Jest spokojna recenzja kanału na temat którego się wypowiadamy.
Co do wytycznych właścicieli, no cóż ja znam przypadki z polskich mediów gdzie wytyczne co i jak przekazać w mediach były ustalane w mailach. Nawet znam przypadek w którym odpowiedzi już były, tylko trzeba było pytania dobrać do odpowiedzi. To że media są w zagranicznych rękach nie świadczy zatem że są nieobiektywne ;)
Co do meritum powtórki przecież są, a skoro nie ma wypowiedzi innych osób jak polityków i komentatorów jednej opcji, to również jest brak pluralizmu, to zauważył Onet (to do @CYFROmaniak również, bo skupiłeś się wyłącznie na powtórkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten ostatni przykład odbiega nieco od tematu, bo w samej recenzji nie ma ani słowa o DW, więc radziłbym nie wychodzić na off-topic, szczególnie że nie ma dowodów na faworyzowanie Deutsche Welle. Trzymaj się danego tematu (nie pierwszy raz zresztą w tej kwestii upominam).

Natomiast co do samego TVP World - wydaje mi się, że lepiej byłoby ten start nieco bardziej przygotować, nawet można go było zapowiedzieć, dajmy na to, na 1 grudnia, żeby to nie wyglądało jak nagła decyzja podjęta na praktycznie 12 godzin przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Co do meritum powtórki przecież są, a skoro nie ma wypowiedzi innych osób jak polityków i komentatorów jednej opcji, to również jest brak pluralizmu, to zauważył Onet (to do @CYFROmaniak również, bo skupiłeś się wyłącznie na powtórkach).

 

4 dni emisji pod szyldem TVP World to zbyt krótko by wyrokować o pluraliźmie bądź jego braku. Miałem okazję pooglądać stację przez krótką chwilę, znam też "styl" Poland IN i widziałem tam wypowiedzi przedstawicieli rządu jaki i organów UE, a także komentatorów zagranicznych. Liderzy tychże organizacji reprezentują różne opcje polityczne. Arena międzynarodowa to coś więcej niż parytet PO-PiS :P 

Pooglądajmy więcej i oceńmy za jakiś czas czy jakiekolwiek przesłania nie-prawicowe będą miały jakiekolwiek przebicie.  

 

33 minuty temu, Kirk napisał:

wydaje mi się, że lepiej byłoby ten start nieco bardziej przygotować, nawet można go było zapowiedzieć, dajmy na to, na 1 grudnia, żeby to nie wyglądało jak nagła decyzja podjęta na praktycznie 12 godzin przed.

 

Ale co byś chciał jeszcze przygotowywać? POLAND IN istniało chyba ze 2 lata, produkuje materiały reporterskie w języku angielskim. Pozostaje kwestia ilości tematów i dostępność pracowników, którzy z racji pandemii byli na pracy zdalnej. 

Według mnie TVP World powinien był podmienić Poland IN już kilka miesięcy temu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...