Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli dostęp do dwóch ochłapów dzięki transmisjom w Eurosporcie/Eurosporcie 2.

Ja kibicuję klubowi, który najprawdopodobniej będzie na pierwszej linii frontu tych "ochłapów" więc wyniki przetargu mnie osobiście satysfakcjonują, a gdy jeszcze okaże się, że TVP pokaże więcej niż 4 mecze na sezon to już w ogóle za bardzo nie widzę sensu tych "ekskluzywnych" praw jakimi szczycić się będzie nc+ w kolejnych czterech latach.

 

Zadowalał mnie poprzedni układ z Eurosportem 2, Polsatem i Canal+, bo mniej więcej 70-80% meczów mojej ulubionej drużyny w sezonie obejrzałem, a na te lepsze mecze wybierałem się na stadion :)

 

Także taki przetarg to mnie urządza :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. Załóżmy że kibicujesz Podbeskidziu który nie jest silne marketingowo. Jaka masz pewność że zawsze będzie grało w piątek o 18 albo w poniedziałek? Parę razy zagra, parę

... na 37 kolejek. TVP tego nie puści bo będzie wolalo lech legia. Co to za kibicowanie gdy praktycznie nie możesz obejrzeć większości meczów.....

 

Polsat miał jeszcze sobotę i niedzielę 15 30 albo 13:00 to różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli dostęp do dwóch ochłapów dzięki transmisjom w Eurosporcie/Eurosporcie 2.

Ja kibicuję klubowi, który najprawdopodobniej będzie na pierwszej linii frontu tych "ochłapów" więc wyniki przetargu mnie osobiście satysfakcjonują, a gdy jeszcze okaże się, że TVP pokaże więcej niż 4 mecze na sezon to już w ogóle za bardzo nie widzę sensu tych "ekskluzywnych" praw jakimi szczycić się będzie nc+ w kolejnych czterech latach.

 

Zadowalał mnie poprzedni układ z Eurosportem 2, Polsatem i Canal+, bo mniej więcej 70-80% meczów mojej ulubionej drużyny w sezonie obejrzałem, a na te lepsze mecze wybierałem się na stadion :)

 

Także taki przetarg to mnie urządza :brawo:

Przepraszam, ale po raz kolejny nie jestem w stanie zrozumieć Twojego toku rozumowania. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym przegapić chociaż jeden mecz "mojej" drużyny, a nie ciągle liczyć na to że załapie się na ochłapy. Toż to czysta loteria :). Podobnie jak naprawdę nie rozumiem obrażenia na nc+, mimo że jest się wielbicielem piłki. Taka postawa przypomina mi dziecięcą postawę: „na złość babci odmrożę sobie uszy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Biszof, kończący w czerwcu swoją kadencję jako prezez Ekstraklasy S.A., udzielił wywiadu Adamowi Godlewskiemu, dziennikarzowi Tygodnika Piłka Nożna. Powiedzial m.in

Zgodnie z umową z MPS mamy gwarancję, że od pierwszej kolejki kibice zobaczą co najmniej 75 procent meczów, czyli sześć z ośmiu każdej kolejki. Reklamodawcy i sponsorzy klubów mogą spać spokojnie, będą mieli zapewnioną ekspozycję w telewizji.

Nie slyszalem o tym wczesniej. Caly wywiad w ktorym duzo jest o przetargu na http://www.ekstraklasa.org/tygodnik-pn- ... ej-bajki/9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jaki temat wybrać (ale raczej jakiś off-topikowy), żeby dać swoje propozycje, przemyślenia (takie z d*** trochę :roll:) co do ramówki polskich lig w nc+:

 

18:15 | PT | Ekstraklasa (5. mecz) | Eurosport2, nSport+

20:30 | PT | Ekstraklasa (2. mecz) | C+Sport

--

16:00 | SB | Ekstraklasa (3. mecz) | Canal+ [opcjonalnie później gdy brak SGP]

16:00 | SB | Ekstraklasa (8. mecz) | nSport+

18:15 | SB | Ekstraklasa (7. mecz) | nSport+

20:30 | SB | Ekstraklasa (6. mecz) | nSport+

22:45 | SB | Liga+ | C+Sport

--

16:00 | ND | PGE Ekstraliga | nSport+

18:15 | ND | PGE Ekstraliga | nSport+

20:30 | ND | Magazyn Ekstraligi | nSport+

20:30 | ND | Ekstraklasa (1. mecz) | Canal+ [Liga+Extra po meczu lub w trakcie]

--

20:30 | PN | Ekstraklasa (4. mecz) | Eurosport2, nSport+

 

Można się zastanawiać, czy sobotni mecz główny w przypadku braku żużla dać o 18:15 czy 20:30. To samo w niedzielę czy nie dać wieczornego meczu wcześniej o 18:00 z uwagi na późniejszą Ligę+Extra (ale wtedy nakłada się Ekstraklasa na żużel krajowy czy Premier League, a sama Liga+Extra na magazyn żużlowy).

 

A czemu tak dużo meczów Ekstraklasy na nSport+? Raz, że te najciekawsze będą wyłącznie C+ (czyli premium), a dwa z uwagi na miejsce w ramówce na pozostałe dwie ligi (mam taka nadzieję, że dwie). To też zaproponowanie nowych pór godzinowych w uwzględnieniem już Eurosportu z swoimi dniami. Przy okazji dobrze zagospodarowanie nSport+ to rodzimych lig football-owych i speedway-owych.

 

21:00 | PT | Primera División | C+Sport2

--

13:45 | SB | Premier League | C+Sport

16:00 | SB | Premier League | C+Sport

16:00 | SB | Primera División | C+Sport2

18:15 | SB | Primera División | C+Sport2

18:30 | SB | Premier League | C+Sport

20:30 | SB | Primera División | C+Sport2

22:45 | SB | Primera División | C+Sport2

--

12:00 | ND | Primera División | C+Sport2

13:00 | ND | Premier League | C+Sport

15:05 | ND | Premier League | C+Sport

16:30 | ND | Primera División | C+Sport2

17:10 | ND | Premier League | C+Sport

18:30 | ND | Primera División | C+Sport2

20:30 | ND | Primera División | C+Sport2

21:30 | ND | NBA | C+Sport

--

21:00 | PN | Premier League | C+Sport

21:00 | PN | Primera División | C+Sport2

 

Wiem, że dużo tej hiszpańskiej, ale raz byłby to szerszy wybór, a dwa jakaś rekompensata za utracone prawa telewizyjne do Ligue 1 i Serie A. Z resztą nie trzeba zmuszać do oglądania WSZYSTKICH meczów, ale żeby w każdej możliwej porze zobaczyć mecz zagranicznej ligi na żywo kiedy ma się czas. No i można w ten sposób całą ramówkę zapełnić (nie uwzględniałem NBA w porach późnonocnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na imprezie, wrocilem do domu ... Rano po powrocie przegladam strony o tematyce satelitarnej i widze takie cos ...

http://media2.pl/media/123963-Eleven-Sp ... ly-TV.html

https://satkurier.pl/news/116493/eleven- ... olsce.html

 

Serio? To jakis zart chyba ... Prawie nic nie zostanie do ogladania teraz ... Sport+? Bedzie tylko Premier League i nudna Primera Division ... Juz nie mowiac o transmisjach - poza Premier League bedziemy bombardowani szrotem z Hiszpanii (mam na mysli to, ze przynajmniej polowa druzyn z Primera Division gra na poziomie podobnym do Ekstraklasy) i niezbyt atrakcyjnej Polski (stadiony pokroju tego Gornika Zabrze i prawie zawsze puste, a mecze w piatek i poniedzialek to calkowite nieporozumienie, zawsze praktycznie mecz bez emocji i zadnego poziomu, konczy sie 0:0 i kompletne nudy).

 

Liga Mistrzow zostaje, ale nawet nie wiadomo co z Liga Europy jeszcze ...

Nie bede placil jakims [beep]om co sobie wymyslili, ze zawladna rynkiem nagle, dodatkowych pieniedzy jesli mam nC+ - nie po to przedluzalem umowe w lutym ...

Za taka kase jaka bierze nC+ powinni sporo obnizyc abonament/ceny pakietow, bo to troche niepowazne, ze traci sie polowe praw w jednym momencie.

 

A lige francuska ktora uwielbiam, obejrze sobie w inny sposob ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że liga hiszpańska pozostanie w Canal+, podobnie jak NBA. Może pokuszą się o zakup praw do Pucharu Anglii, bo aż dziwne że te rozgrywki nie są transmitowane przez żadną tv w Polsce.

La Liga nudna? Oprócz Barcy i Realu Madryt mamy silne Atletico, coraz mocniejszą Valencię, Sevillę, dobre Athletic Bilbao, Real Sociedad czy Villareal. W której lidze mamy tak dużo dobrze i ładnie grających drużyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. Załóżmy że kibicujesz Podbeskidziu który nie jest silne marketingowo. Jaka masz pewność że zawsze będzie grało w piątek o 18 albo w poniedziałek? Parę razy zagra, parę

... na 37 kolejek. TVP tego nie puści bo będzie wolalo lech legia. Co to za kibicowanie gdy praktycznie nie możesz obejrzeć większości meczów.....

 

Polsat miał jeszcze sobotę i niedzielę 15 30 albo 13:00 to różnica

Przepraszam, ale po raz kolejny nie jestem w stanie zrozumieć Twojego toku rozumowania. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym przegapić chociaż jeden mecz "mojej" drużyny, a nie ciągle liczyć na to że załapie się na ochłapy. Toż to czysta loteria :). Podobnie jak naprawdę nie rozumiem obrażenia na nc+, mimo że jest się wielbicielem piłki. Taka postawa przypomina mi dziecięcą postawę: „na złość babci odmrożę sobie uszy”.

Już wyjaśniam.

 

Kibicuję Koronie Kielce :) , ale nie jestem fanatykiem. Za obrazę Korony scyzorykiem po plecach ode mnie nie dostaniecie :lol:

 

Co sezon mam darmowy karnet na stadion więc o pieniądze w tej kwestii nie dbam (kiedyś miałem akredytację dziennikarską - stare dzieje). Z powodu różnych obowiązków na mecze chodzę wyrywkowo. Na wyjazdy nie jeżdżę. Ogólnie to jestem bardzo leniwy i wygodny. W listopadzie, grudniu, lutym czy marcu jest dla mnie zbyt zimno więc odpuszczam, no chyba, że jakaś Legia przyjedzie ;)

 

Nieobejrzane mecze pobieram, wyjazdowe oglądam przez neta, ale skoro powiadacie, że będą też w Eurosporcie to może kilkanaście razy w roku uda mi się trafić na jakieś mecze Korony w piątek lub poniedziałek. Zawsze to mniej katowania internetu :>

 

Pamiętam, że gdy miałem dostęp do T-Mobile Ekstraklasy w Polsacie Sport/Extra i Eurosporcie 2 był taki okres, że mecze Korony prawie non stop pokazywali w piątki i poniedziałki. Kibice bardzo się podburzali po internetach, klub również kręcił nosem bo był mniejszy utarg z biletów w te dni.

 

Co do innych meczów Ekstraklasy to raz na Boży rok obejrzę jakiś hit, może dwa, góra trzy i tyle. Reszty meczów nawet za darmo bym nie obejrzał. Dla mnie to jakaś paranoja, że każą człowiekowi za coś takiego płacić pieniądze. Przecież to ja powinienem dostawać pieniądze za oglądanie tego czegoś. Canal+ powinien jeszcze jakieś drinki fundować albo narkotyki na receptę, bo na trzeźwo Ti Mobajl Ekstraklapy oglądać się nie da. Podziwiam ludzi, którzy za to płacą.

 

Jednak co innego oglądać swój klub, a co innego całą ligę. Co innego oglądać mecz (nawet bardzo słaby) na stadionie, a co innego w telewizji. Co innego obejrzeć Ligę+Extra, a co innego 8 meczów na kolejkę. Nie jestem wrogiem polskiej ligi, w dzieciństwie bardzo mnie ona obchodziła, ale z wiekiem to odeszło, pozostały mi tylko stare nawyki jak oglądanie magazynów piłkarskich i kolekcjonowanie skarbów kibica z niemieckiego PS i tyle.

 

Sorry jeśli uraziłem czyjeś uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że liga hiszpańska pozostanie w Canal+, podobnie jak NBA. Może pokuszą się o zakup praw do Pucharu Anglii, bo aż dziwne że te rozgrywki nie są transmitowane przez żadną tv w Polsce.

La Liga nudna? Oprócz Barcy i Realu Madryt mamy silne Atletico, coraz mocniejszą Valencię, Sevillę, dobre Athletic Bilbao, Real Sociedad czy Villareal. W której lidze mamy tak dużo dobrze i ładnie grających drużyn?

Na Puchar Anglii bym nie liczył Eleven chcę się za to wziąść.

Liga hiszpańska nie jest nudna oglądam ją od 2010 roku więc znam się na niej sportowo nie ma lepszej ligi. ;-) zdecydowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było podawane, że ESN jest zainteresowana wziąć FA Cup. MP Silva posiada prawa do tych rozgrywek, ale nie na terenie Polski.

Niewykluczone, że C+ żeby zrekompensować straty pozyska właśnie FA Cup jako uzupełnienie do Barclays Premier League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając jeszcze do swojego dziwnego gdybania. Altenatywna wersja, bardziej zbliżona do obecnej:

 

18:15 | PT | T-Mobile Ekstraklasa | C+Sport2, nSport+

20:30 | PT | T-Mobile Ekstraklasa | C+Sport

20:00/20:15 | PT | Super Piątęk | C+Sport

--

13:45 | SB | T-Mobile Ekstraklasa | C+Sport2

16:00 | SB | T-Mobile Ekstraklasa | Canal+

18:15 | SB | T-Mobile Ekstraklasa | nSport+ (na początku sezonu również C+Sport2)

20:30/20:45 | SB | Liga+ | C+Sport

--

14:15 | ND | T-Mobile Ekstraklasa | C+Sport2

16:30 | ND | T-Mobile Ekstraklasa | Canal+

19:00 | ND | Liga+Extra | C+Sport

18:15 | ND | PGE Ekstraliga | nSport+

20:30 | ND | PGE Ekstraliga | nSport+

22:30/22:45 | ND | Magazyn Ekstraligi | nSport+

--

18:15 | PN | T-Mobile Ekstraklasa | C+Sport2, nSport+

 

Godziny dopasowane do miejsca w ramówce oraz do godzin rozgrywania spotkań lig zagranicznych. Stała godzina meczów weekendowych w nSport+ jak widać to 18:15 (początek transmisji 18:00). Skoro też nie będzie wieczornych meczów lig zagranicznych w nSport+ to mecze żużlowe można na późniejsze godziny dać.

Mam nadzieję, że będą albo nowe scoreboardy (mieszczące więcej znaków np. Jagiellonia, Podbeskidzie, Cracovia, Nieciecza, Górnik Z.) bądź

poprawione 3-literowe skróty czyli LCH (Lech), LCA (Lechia), GKZ/GZA (Górnik Zabrze), GKŁ/GŁĘ (Górnik Łęczna), NIE (Nieciecza).

No i do czasu otwarcia wszystkich trzech trybun w Zabrzu to kamera telewizyjna w tym mieście mogłaby być skierowana na główną trybunę, co by to lepiej wyglądało.

**

 

A skoro tak gdybam o formie terminarza, kiedy można spodziewać się już prawdziwego terminarzu na pierwsze kolejki? Bo nowy sezon już za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, nie byłem precyzyjny. Chodziło mi o dokładne godziny. Czy wiadomo kto? Wg niepotwierdzonych informacji nadal nc+ oraz Eurosport (pierwszy piątkowy i ostatni poniedziałkowy). Choć oficjalnych informacji jeszcze nie ma. Nie ma też jeszcze informacji ile meczów będzie na antenie TVP i czy będą bramki z meczów (te chyba powinny nadal być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Eleven wejdzie do nc+ ,Polsatu i sieci kablowych to liga włoska będzie miała większą oglądalność niż ekskluzywna liga hiszpańska czy angielska w C+. Abonenci CP mają tylko Bundesligę.Dostaną dwie fajne ligi to napewno będzie zaintereaowanie.

 

Mogliby wziąść Juliana Kowalskiego do komentowania Serie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tutaj cenna uwaga pamiętam jak Serię A był przez krótki okres w Polsacie Sport oglądalność mieli dobrą, jeśli zakupią jeszcze jakieś ciekawe prawa których nigdzie nie ma lub te najlepsze i będą w granicach 10-15 zł myślę ze przez rok przybędzie im z 200 tyś subskrypów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy ktoś w Polsce będzie transmitował Mistrzostwa Europy do lat 21 :?:

 

Obok turnieju olimpijskiego i Mistrzostw Świata do lat 20 są to chyba najbardziej prestiżowe rozgrywki młodzieżowców z perspektywy europejskiego kibica. Grają w nich przyszłe gwiazdy europejskiego futbolu, ale tak przeglądam ramówki sportowych kanałów dostępnych w Polsce i widzę jedno wielkie nic. Czyli co, kolejny już raz kibice w Polsce nie zobaczą turnieju przez który przemykali Isco, Neuer, Pirlo, Lampard i wielu, wielu innych? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...