Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sytuacja z Ligą Mistrzów i Ligą Europejską w polskich stacjach od następnego sezonu?

 

Po pierwsze widzę, że NC+ ma wyłączność na Ligę Mistrzów, czy to oznacza, że żadnego pakietu otwartego już nie ma i nie będzie? Mecze mogą być tylko w kanałach kodowanych NC+ i nigdzie więcej?

 

 

Tak, wyłącznie w nc+, ale mecze z udziałem polskich klubów oraz finał UEFA Champions League na kanale otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna potwierdza: Ekstraklasa dla NC+

Zatem głównym nadawcą związanym z polską piłką pozostanie przez cztery lata nc+. Wiele wskazuje jednak, że z oficjalnym podpisaniem umowy - a zatem i publicznym ogłoszeniem - stronom nie uda się zdążyć w tym tygodniu. I to nie tylko dlatego, że cena za prawa będzie rekordowa (wszystko wskazuje, że przekroczy 150 milionów, które zagwarantowała klubom zrzeszonym w spółce Ekstraklasa agencja MP&Silva! - za 6 pakietów praw krajowych i prawa międzynarodowe).

http://www.pilkanozna.pl/index.php/Wyda ... kanay.html

 

Wyglada na to ze straszak w postaci Eleven wykonal swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłacili więcej niż ostatnio to gratuluje rozumu.

Jak się okaże, że Canal+ zapłacił więcej i przy okazji Eurosport ma jakieś mecze wyboru lub ktoś inny to w Canal+ postradali rozumy.

Za taką cenę to powinna być tylko i wyłącznie WYŁĄCZNOŚĆ ekstraklasy w Canal+, nigdzie więcej.

100 milionów? :lol2::lol2:

Mowa o 150 milionach złotych? x10 :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

I nie dziwota, że Canal+ stracił ligę włoską, francuską, hiszpańską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie 2013/2014 średnia oglądalność każdego meczu wyniosła :

Ekstraklasa 183k najlepszy mecz ponad 400k

Premier League 75,41k najlepszy mecz 250k

Primera Division 63,01k tutaj oglądalność większą mają jedynie mecze Barcelony, Realu i Atletico ze sobą czyli 6 meczy ponad 300k, reszta to poziom włoskiej i francuskiej. Gran Derbi na poziomie najlepszego meczu Ekstraklasy jeśli chodzi o oglądalność mniej więcej.

włoskiej Serie A 19,98k najlepszy około 80k

francuskiej Ligue 1 8,95k najlepszy 40k

 

Gdzie np w tym sezonie hit Podbeskidzie - Piast oglądało 70k

 

Nie dysponuje wszystkimi danymi z tego sezonu więc zestawiam poprzedni ale liczby są bardzo podobne. Dobra Oglądalność na poziomie Ekstraklasy ma tylko Liga Mistrzów, Liga Europy w poprzednim sezonie podobnie jak włoska czy francuska czy hiszpańska tylko mecze Legii przynosiły wyniki oglądalność, 480k rekord, finał 180k w C+ gdzie np mecz Lech Legia który też był w TVP oglądało ponad 400k. Więc to jasno pokazuje priorytety dla C+. Odpadły 2 najsłabiej oglądane rzeczy kosztem tej najbardziej oglądalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dobra, ale to ogolnie jest jakis cyrk - jak to sie dzieje, ze jakies ochlapy (mecz sredniakow 19. ligi w Europie) oglada 70k ludzi, a hit 6. ligi w Europie oglada 40k ludzi?! C'mon - 2 zespoly z tej ligi graly w cwiercfinale LM w tym sezonie, to tyle ile polskich druzyn gralo w calej historii LM jesli chodzi o faza zasadnicza (od 1993 mam na mysli oczywiscie, bo przemianowaniu). Poza tym odnosnie hiszpanskiej to wiadomo, ze poza meczami Barcy, Realu i Atletico malo kto to oglada, podobnie jak Serie A i Ligue 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna rzeczy a nie cyrk. Lokalne sporty, sportowcy zawsze przyciągają większą oglądalność. Znacznie większe emocje generują niż oglądanie odległych sportowców. Ba niektóre mecze 1 ligi na Orange miały oglądalność 45k (nie dysponuje tutaj zbyt dużą ilością danych) ale średnia na pewno nie odstaje od Seria A i Ligue 1.

 

Co do twojego pytania to Legia w 1995 roku grała w 1/4 LM.

 

NC+ na siłę będzie się trzymała Ekstraklasy i LM bo strata tych praw może przynieść poważniejsze straty. A reszta to kwestia ceny praw bo tu nie opłaca się przepłacać.

 

Ba pewnie bardzie opłacałoby się C+ powalczyć o Plus Ligę czy TBL w przyszłości niż Seria A czy Ligue 1. Bo taki żużel w Nsporcie ogląda średnio niecałe 100k.

 

Jeszcze w kwestii NBA to tutaj sytuacja wygląda inaczej, bo sprzedaż praw odbywa się trochę w innej formie niż innych praw, a jednym z czynników jest ocena przez NBA współpracy a tutaj na tej inni wszystko wygląda dobrze, więc NBA prawie na pewno zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie, na tym forum jest dużo klakierów, fanbojów Canal+. Oni nie umieją zaakceptować, tego, że Canal+ coś straciła.

A jak stracą to wówczas argumentują to w prześmieszny sposób i zawsze chcą odwrócić kota ogonem.

Gdyby Canal+ stracił hiszpańską to mówili by, że ta liga nie jest najważniejsza, najważniejsza jest ekstraklasa, LM.

 

Wczoraj Canal+ stracił 25% spotkań Ekstraklasy i już fanboje, klakierzy Canal+ mówią, że to żadna strata, bo Eurosport ma każdy. A kiedyś śpiewali co innego, że tylko wyłącznośc ratuje Canal+. A tu okazjue się, że w dodatku stracili wyłącznośc to stracili 25% meczów ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które się ukazały kilka dni temu wynika, że 6 meczy z 8 pokaże Canal+, a dwa Eurosport. Ja mam takie pytanie: Czy ekstraklasę mimo wszystko pokaże "w całości" NC+ (chodzi mi o te 2 mecze w formie retransmisji - do których dostęp ma Eurosport) Zadaje to pytanie, bo Eurosport pozyskał prawa de facto do 4 spotkań w kolejce (2 na żywo, 2 z retransmisji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie, na tym forum jest dużo klakierów, fanbojów Canal+. Oni nie umieją zaakceptować, tego, że Canal+ coś straciła.

A jak stracą to wówczas argumentują to w prześmieszny sposób i zawsze chcą odwrócić kota ogonem.

Gdyby Canal+ stracił hiszpańską to mówili by, że ta liga nie jest najważniejsza, najważniejsza jest ekstraklasa, LM.

 

Wczoraj Canal+ stracił 25% spotkań Ekstraklasy i już fanboje, klakierzy Canal+ mówią, że to żadna strata, bo Eurosport ma każdy. A kiedyś śpiewali co innego, że tylko wyłącznośc ratuje Canal+. A tu okazjue się, że w dodatku stracili wyłącznośc to stracili 25% meczów ekstraklasy.

 

Jak dołączyłeś do poważnego forum to pisz w miarę sensowne teksty a nie takie rodem z piaskownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które się ukazały kilka dni temu wynika, że 6 meczy z 8 pokaże Canal+, a dwa Eurosport. Ja mam takie pytanie: Czy ekstraklasę mimo wszystko pokaże "w całości" NC+ (chodzi mi o te 2 mecze w formie retransmisji - do których dostęp ma Eurosport) Zadaje to pytanie, bo Eurosport pozyskał prawa de facto do 4 spotkań w kolejce (2 na żywo, 2 z retransmisji)

 

Tak, NC+ pokaze wszystkie mecze z czego 2 w formie retransmisji

Zwycięska oferta, która złożyła platforma nc+, zakłada, że odsprzeda ona licencję na transmisję części meczów nadawcy kanałów Eurosport. W każdej kolejce wyłącznie w należących do nc+ stacjach Canal+ pokazywanych będzie na żywo sześć spotkań, w tym cztery najatrakcyjniejsze. Natomiast dwa pozostałe mecze transmitować ma Eurosport 2, a Canal+ będzie je retransmitować. Z kolei Eurosport 2 będzie miał prawo retransmisji dwóch innych spotkań każdej ligowej kolejki.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/na ... 600-mln-zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.przegladsportowy.pl/inne-dys ... 1,307.html - Eurosport i Discovery z wyłącznymi prawami do Igrzysk Olimpijskich

 

MKOl ogłosił, że Discovery Communications, właściciel Eurosportu będzie miał wszelkie prawa do transmisji IO w latach 2018-2024.

 

Dzięki nowej umowie ponad 700 milionów ludzi będzie miało dostęp do rekordowej liczby godzin transmisji z olimpijskich aren. Łącznie za prawa zapłacono 1,3 mld euro. Umowa obejmuje wyłączne prawa do transmisji olimpiady na wszystkich platformach, kanałach płatnych, online oraz na urządzeniach mobilnych. Za ich pośrednictwem igrzyska będą oglądali widzowie w 50 krajach Europy.

 

Kontrakt dotyczy 4 olimpiad - Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku, Letnich Igrzysk w Tokio w 2022 roku oraz dwóch innych imprez (2022, 2024), których gospodarzy jeszcze nie wyłoniono.

 

Robi się ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/ ... 024/hdmrmg - i jeszcze wiecej szczegółów.

 

Discovery wykupiło wyłączne prawa o wartości 1,3 mld euro do transmisji igrzysk na wszystkich platformach, w tym w telewizji FTA, kanałach płatnych, online oraz na urządzeniach mobilnych w 50 krajach Europy. Zgodnie z wymaganiami MKOl, Discovery zobowiązało się zapewnić transmisję minimum 200 godzin letnich i 100 godzin zimowych igrzysk olimpijskich w ogólnodostępnej telewizji w czasie trwania zawodów. Discovery udzieli sublicencji na część praw na wielu rynkach Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do kwestii Canal Plus i Eleven.

 

Jestem w Inei i chcę kupić pakiet C+ (6 kanałów za 50 zł.), ale uzależniam to od ligi hiszpańskiej i europejskiej.

 

W lidze Europy zagrają najprawdopodobniej Lech i Legia, więc będzie to dla mnie w tym roku kluczowy kontent.

 

I teraz pytania do wtajemniczonych:)

 

1. Czy jeśli C+ straci prawa do La Liga i Ligi Europy - ceny pakietów C+ zostaną obniżone? Moim zdaniem powinny, chociaż o 10 zł.

2. Czy Eleven wejdzie do kablówek jako oddzielny pakiet premium, a jeśli tak, to jakiej spodziewacie się ceny (20-30 zł.?)

 

Wiem, że na moje pytania nie ma oficjalnej odpowiedzi, ale czasem ktoś z forumowiczów zna jakieś przecieki itp.

 

Pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...