Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta ustawa jest do kitu. Komuś zależało by "nabruździć" i dopiął swego. Dalczego bowiem dodano do tego wymogu piłkarzy ręcznych i siatkarzy a nie ma na przykład kadry koszykarzy(koszykarek) czy hokeistów. To już nie są dyscypliny działające:

jako katalizator jego kulturowej tożsamości,

Kto tak zadecydował, ktoś kto nie jest fanem hokeja, lub uważa że koszykówka to sport niszowy?

Powinno być tak że albo dajemy w ogólnodostępnej tv wszystkie reprezentacje Polski z sportach drużynowych albo nie dajemy nic i niech rynek sam walczy o siebie.

Ja to widzę tak- ktoś chciał osłabić jednego z operatorów sat(czyt. CP) tak by dzięki temu zabiegowi jego wpływy zmalały i by mógł zyskać ktoś innny.

Skończy się na tym że nie będziemy oglądać reprezentacji(nieważne w jakiej dyscyplinie) na żadnym kanale bo nikomu nie będzie się opłacać kupić praw do imprez z udziałem kadry. I to wszystko dla naszego dobrz rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak- ktoś chciał osłabić jednego z operatorów sat(czyt. CP) tak by dzięki temu zabiegowi jego wpływy zmalały i by mógł zyskać ktoś innny.

Ciekawa teoria spiskowa, tylko na jakich podstawach oparta? Biedny CP i jeszcze biedniejszy jego, jak zwykle poszkodowany, właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej- napisz mi proszę dlaczego w tym projekcie nie ma np. kadry koszykarek/koszykarzy i hokeistów a znaleźli się siatkarze i sczypiorniści?

Dlaczego nie dba się o całą kadrę sportową tylko wyłuskuje to co obecnie jest na topie(patrz biegi narciarskie i skoki)?

A jak się okaże że hokeiści wygrają mistrzostwa świata dywizji 1A to dodadzą je do ustawy? albo Pani Justyna bądź Pan Kamil będą w słabej formie w swoich dyscyplinach to się te sporty wykreśli? To mnie bardzo ciekawi, ten chwilowy zachwyt, jeśli jesteśmy na topie w dyscyplinie X to do gwarantowanych w ustawie bez względu na to ile osób jest daną dyscypliną zainteresowana, ważne by nikt nie mógł tego kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych bulwersów. Przecież z góry było ustalone, że w tamtym okresie mecze kadry pokazuje TVP, więc to w kwestii tvp było kupienie tych meczów. Nie wiem w którym momencie te mecze kupił Polsat ale z tego co pamiętam niedługo przed ich rozegraniem. Z resztą my możemy przecież tylko gdybać, [beep]y z weszło też mogą gdybać, bo nie siedzieli przy stole przy ustalaniu warunków.

Przepraszam bardzo, co to znaczy było ustalone?? Umowa sportfive z TVP się skończyła i każdy podmiot mógł kupić te prawa, bo mamy wolny rynek. Zresztą Polsat we wcześniejszych latach co doskonale pamiętam negocjował prawo zakupu praw do meczów kadry,ale przegrywał z TVP.

Nie ma jednak się czym pochwalić w kwestii praw więc będą to wydarzenia sportowe o małym znaczeniu i zainteresowaniu dla widza.

TVP ma się czym pochwalić - Igrzyska olimpijskie, MŚ w piłce nożnej, WTA, Puchar Króla, Puchar Niemiec, sporty zimowe, LA(ME,MŚ i inne mityngi) . Polsat za to uznał,że jedyne czym warto się pochwalić to elim. ME 2016 w piłce nożnej. Ja na ich miejscu dodałbym F1,ale widać uznali,że to niszowe.

 

Moim zdaniem skonczy się to tym,że po prostu obniży się cena praw sportowych na nasz rynek,bo nie będzie możliwości kodowania. Wszyscy co twierdzą,że nagle niczego nie będą po prostu panikują. Jakoś w Niemczech sporo sportu jest odkodowane i jakoś do wszystkiego istotnego z ich punktu widzenia dostęp jest, a że taki sportfive czy inny zarabia mniej to nie jest zmartwienie kibica. Taki pośrednik woli jednak zarobić niż nic nie zarobić.

 

Ustawa chroni najważniejsze z naszego punktu widzenia sporty- ogółu narodu: skoki, biegi, LA. Dla mnie ta ustawa to też taki trochę bubel, bo dziś w biegach mamy sukcesy,ale jak odejdzie Kowalczyk to lipa. Oczywiście to nie ozncza,że biegów nie będzie- jest tam taka furtka,że może nadawać nadawca kodowany, jeśli nie ma anteny otwartej,a więc biegi w przyszłości będą jak były jedynie w Eurosporcie(taka hipoteza). Sam zwracałem na ten aspekt uwagę w konsultacjach społecznych,że listę trzeba by na bieżąco zmieniać ze względu na sukcesy w kolejnych dyscyplinach i postulowałem sam o nie za wielkie rozszerzanie tej listy.

 

Gdyby mieli inną ofertę sportową to by ich nie dotyczyło. Naprawdę nie doszukujmy się złej woli. Przecież tu jest Piłka ręczna, która leciała w TVP np. Nie jest to do końca prawda,że to uderza w CP wyłącznie. Mecze piłkarek ręcznych kodowane były aż do 1/4 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej akurat to TVP pokazuje, a kosza i tak pokazuje Polsat na otwartym PSN.

Słowo "akurat" jest tu kluczem. Bo akurat pokazują, ale jeśli będą sukcesy(patrz chociażby na siatkę) to mogą zmienić strategię i dać do kodowanych bo przecież ustawa ich nie obejmuje. I może być tak że będziemy oglądać biegi bez udziału Pani Justyny lub skoki bez Pana Kamila(wycofają się, kontuzje, zakończenie kariery itp. itd.) a będącą na topie reprezentację w hokeja dadzą na TVP Sport bo mogą.

I co wtedy? Z rok nowelizacja ustawy i dopisanie hokeja, a wykreślenie biegów i skoków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dyskryminacja?

 

Legię w Champions League tak, a VIVE w Champions League nie?

 

To jakieś chore :shock:

A jest gdzieś zapisane, że Legia musiałaby być w otwartej TV? Byłaby, bo telewizja otwarta by ją pokazywała, ale jeśli za rok prawa na wyłączność będzie miało nc+ to w przypadku awansu nie będzie musiało pokazywać meczów w telewizji ogólnodostępnej (ale pewnie i tak by to zrobili, bo przecież oglądalność byłaby spora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się:

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji "wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym", które pokazujące je stacje muszą transmitować na ogólnopolskiej antenie otwartej, to: letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej (mecze reprezentacji Polski w ramach tych imprez - w tym eliminacyjne), inne oficjalne rozgrywki reprezentacji Polski w piłce nożnej i mecze polskich klubów w Lidze Mistrzów i Pucharze UEFA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo może komuś z Was o tym, czy jakaś polska stacja telewizyjna nabyła prawa do pokazywania Pucharu Anglii? Do tej pory miał je Orange Sport, ale z tego co mi wiadomo, prawa te były zakupione do końca sezonu 2013/14. Nie natknąłem się na żaden komunikat odnośnie zakupu tych praw na kolejne sezony przez którąkolwiek z polskich stacji. Szkody byłoby, gdyby nie można było zobaczyć w Polsce meczów FA Cup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta ustawa jest do kitu. Komuś zależało by "nabruździć" i dopiął swego. Dalczego bowiem dodano do tego wymogu piłkarzy ręcznych i siatkarzy a nie ma na przykład kadry koszykarzy(koszykarek) czy hokeistów. To już nie są dyscypliny działające:
jako katalizator jego kulturowej tożsamości,

Kto tak zadecydował, ktoś kto nie jest fanem hokeja, lub uważa że koszykówka to sport niszowy?

Powinno być tak że albo dajemy w ogólnodostępnej tv wszystkie reprezentacje Polski z sportach drużynowych albo nie dajemy nic i niech rynek sam walczy o siebie.

Ja to widzę tak- ktoś chciał osłabić jednego z operatorów sat(czyt. CP) tak by dzięki temu zabiegowi jego wpływy zmalały i by mógł zyskać ktoś innny.

Skończy się na tym że nie będziemy oglądać reprezentacji(nieważne w jakiej dyscyplinie) na żadnym kanale bo nikomu nie będzie się opłacać kupić praw do imprez z udziałem kadry. I to wszystko dla naszego dobrz rzecz jasna.

Masz całkowitą rację.

 

Czemu kibice szczypiorniaka, sportu w którym odnosimy sukcesy mają być bardziej poszkodowani niż fani piłki nożnej?

 

Mnie to boli z kilku powodów m.in. dlatego, że głównymi udziałowcami Taurona są różne podmioty państwowe, także można powiedzieć, że Tauron to jedna ze spółek skarbu państwa. Jak wiemy Tauron od jakiegoś czasu wspiera VIVE, czyli jedną z tych drużyn bez podziału na dyscypliny sportowe z których każdy Polak powinien być dumny. Bo jest liczącą się siłą w Europie, bo jest perfekcyjnie zarządzana, bo grają w niej gwiazdy europejskiego handballa, bo jest naszpikowana reprezentantami Polski, bo stale się rozwija i jest ciągle stawiana jako wzór. Nie wiem jak Wy, ale ja chciałbym taką drużynę móc oglądać przynajmniej w europejskich pucharach. Niech sobie nc+ koduje Barcelonę czy Kiel, ale nie VIVE :!: Nie wizytówkę Polski w europejskiej elicie, nie drużynę sponsorowaną z naszych podatków (Tauron). Każdy występ tej drużyny na europejskiej scenie jest dla fanów szczypiorniaka nie mniejszym wydarzeniem niż dla kibiców piłki nożnej występ Legii w eliminacjach Champions League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...