Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martwcie się czy tvn turbo czy inna stacja ze stajni tvn jest anteną otwartą. Z komunikatu wynika jeśli polska drużna awansuje to pokażą mecz w ogólnodostępnej tv oraz finał. Natomiast jeśli nie awansuje to nic nie pokażą. Mecze tylko w tv kodowanej. Takie można wnioski wyciągnąć z komunikatu. Czyli zmieniły się prawa do pokazywania LM na teren Polski od sezonu 2015/2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojęcie telewizji otwartej w ostatnim czasie się zmieniło, a tym bardziej zmieniło się dysponowanie prawami do transmisji. Wystarczy tutaj nadmienić o F1, której otwarty Polsat na żywo już niestety nie pokazuje, to było wcześniej wymogiem. Podobna sytuacja z sublicencją na Ekstraklasę, ani CP jej nie otrzymał, ani ES2, nie wiadomo co z TVP, ale po ostatnich zawirowaniach być może nawet tych 2 meczy w rundzie nie pokażą. Nie ma co się martwić na zapas jeszcze następny sezon po staremu, a potem w dobie postępu może wszystko się zmienić. Miejmy tylko nadzieję, że płatna telewizja stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że prawa do eliminacji (oprócz playoff) zostają w rękach klubów i to czy ktoś to pokaże zależy tylko od ceny, no może jeszcze od tego na kogo się trafi w losowaniu. Ponadto CP ma prawa do dwóch najważniejszych imprez po mundialu w Brazyli, włącznie z eliminacjami. Zapewne też będzie mógł przeprowadzić tylko retransmisję w otwartej telewizji. Zresztą ja ich będę miał za 1 polski złoty więc co tam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie wiem czy meczy Ligi Mistrzów (chociaż jeden w kolejce) nie muszą pokazywać na antenach otwartych (TVN, TVN 7, TTV).

Właśnie oto jest pytanie, co z pakietem otwartym,czyżby uefa zgodziła się na takie ograniczenie dostępności rozgrywek? Czy może ten komunikat,to pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasięg w NTC TVP i TVN jest podobny. Więc zapewne puszczą tzw. pakiet otwarty w TVN7 aby poprawić oglądalnosc a co za tym idzie zwiększyć atrakcyjność dla reklamodawców. Teraz już nie muszą sie dzielić z innymi stacjami, mają swoje w telewizji naziemnej a ogólnopolskim zasięgu (mux II).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki monopol, przecież abonenci CP twierdzą, że u nich są najlepsze prawa sportowe :). A tak poważnie ja się cieszę- nie ma rozbicia jak kiedyś nPremium Liga Mistrzów, a Canal+ najlepsze ligi. Teraz wszystko w jednym miejscu- super!

żeby tylko super nie było do pewnego momentu :> np. Dodatkowo płatny stwór by oglądać LM. Mam nadzieję że takie coś nigdy nie nastąpi... Przecież nc+ to nie cp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale wydaje mi się że dla kanałów ogólnych taki mecz to wcale nie jest dobry interes. Jaką oglądalność mają mecze LM w TVP? Myślę że tyle samo z reklam mogą wyciągnąć podczas jakiegoś serialu czy filmu. A za LM jeszcze muszą sowicie zapłacić, zorganizować jakieś studio, skróty itp. No i widownia piłkarska jest sprofilowana. Nie wszyscy reklamodawcy chcą wykupić czas antenowy podczas meczów. Niekoniecznie właściciel praw nie chce pokazywać meczów w otwartych kanałach. Może to te kanały nie są zainteresowane meczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...