Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.

Na przykładzie UK, Włoch i Francji widać, że przymusu nadawania kwalifikacji i wyścigu w otwartej TV już nie ma.

 

.

Czesi też nie pokazują kwallifikacji na Tv nova ( pokazuje Nova sport) Słowacy też nie choć ostatnio coś u nich kiepsko z wyścigami F1 ( tv naziemnej )

zostanie jeszcze PS Weekend mogli by pokazać kwalifikacje i wyścig ale nie wiem czy miało by to jakiś sens skoro pokażą np. mecz siatkówki lub piłki nożnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że we Francji F1 została zamknięta do kanałów płatnych. W Wielkiej Brytanii całość pokazuje Sky, a tylko kilka wyścigów BBC. Jeśli Polsatowi uda się zdobyć na kolejne lata F1 to zamknie ją do PS Extra.

 

Wiem, że jest to kompletna abstrakcja, ale oczami wyobraźni widzę F1 w TVP ;) Treningi w TVP HD, a kwalifikacje i wyścig w TVP2. Studio prowadzi Kurzajewski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie F1 do TV4, TV6 czy PSN to z kolei większe przychody z reklam.

 

Większe ale zależy od czego?

Bo biorąc pod uwagę cenę praw, to mogą kupić za grosze jakieś bajki i puścić zamiast F1. Zarabiając nawet tyle samo na reklamach są do przodu z kasą za prawa. A wiadomo, że głównym motto Polsatu jest, kupić za grosze, a zarabiać jak na złocie więc wcale nie jest takie oczywiste, że dalej będą ładować kasę w F1.

 

Mi by wystarczyło tak jak w BBC. Europejskie GP, a reszta może być ale nie musi. Już nie oglądam regularnie F1, od kiedy sami włodarze wypaczyli ten sport, ograniczając zespołom budżety, a przypomnę tylko, że jest to elitarna, najwyższa rangą, królowa sportów motorowych- więc coś tu chyba nie gra z tym cięciem kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę się podpaliłem z tymi większymi przychodami z reklam, bo przecież i tak ich za dużo nie mają z uwagi na niemożność przerwania transmisji. :wink:

Stąd mówię - raczej jak Polsat to kupi, to po to żeby wrzucić do któregoś ze swoich kodowanych kanałów.

 

Co do wypaczenia, to absolutnie nie chodzi o ograniczenie budżetu (chociaż to po części ma swój sens -> patrz RBR, który wynajmuje ludzi porozrzucanych po kilka-kilkanaście kilometrów od toru by raportowali czy gdzieś pada deszcz :shock: ), a bardziej o kuriozalne przepisy - V6 1.6 z turbo - to ma być wspomniana królowa sportów motorowych? :lol: Przecież słuchając tych próbek od Renault czy Mercedesa to brzmi jak średniej klasy kosiarka. O wytycznych, by opony szybciej się zużywały też nie wspomnę - kierowcy często zamiast się ścigać, konserwują ogumienie :( "Mijanki" z DRSem to też komedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest to kompletna abstrakcja, ale oczami wyobraźni widzę F1 w TVP ;) Treningi w TVP HD, a kwalifikacje i wyścig w TVP2. Studio prowadzi Kurzajewski ;)
No mi to samo przyszło do głowy o czym pisałem kilka postów wcześniej. Jeżeli nie Polsat to najlepiej TVP właśnie :D. Ale czy to jest realne? - zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kołtoń mówił kiedyś, że tak jak LM będzie pakiet dla TV otwartych i kodowanych to TVP pewnie kupi ten otwarty i będzie pokazywać 1 mecz w każdej kolejce - Polski.

A turniej finałowy? Borek już od ponad roku gada, że EURO 2016 będzie prowdopodobnie TVP, że już rozmowy na finalizacji a ciągle nie ma info, że Euro 2016 w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, faworytem jest Polsat. NC+ pewnie sobie odpuści, albo nie. Będą mieli wtedy tak naprawdę w sezonie piłkarskim cały czas coś na żywo. Komentatorów mają, Smokowski, Białas, Dębiński mogliby mecze Francji komentować, Orłowski, Wolski mecze Hiszpanii, Twarowski, Nahorny, Rudzki mecze Anglii, Lipiński, Surma mecze Włoch. Jest Przemek Pełka - dobry specjalista od Holandii, Tomasz Dryla - Rosja, P.Laboga, S.Ryczel, C.Olbrycht, Durda, Żyżyński - oni to wszystko komentowali....

 

No ciekawe czy stratę Euroligi czymś wynagrodzą, bo to skandal stracić coś takiego :D

 

 

Ja bym się nie zdziwił gdyby SportKlub nie wziął tego. Wtedy będą mieli na 90procent miejsce w CP/nc+ i większych kablowkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jose Tvp nic nie mogło finalizować, bo przetarg dopiero ruszył.

@Artek masz już rekompensate w postaci serie A i LM w ręczną. Nie oczekuj, że kupią wszystko. Polsat potrzebuje tych praw, ale nie jest powiedziane, że muszą pokazać Euro. Mogą kupić tylko pakiet eliminacji. No ale tak jak pisałem, może być jakieś nowe rozdanie np: w postaci Foxa. A sportklub? Zwyczajnie ich na to nie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport 1 przedluzyl do 2016 prawa do wszystkich turniejow ATP World Tour Masters 1000 i ATP World Tour 500.

http://www.sport1.de/de/tennis/tennis_a ... 99924.html

 

Na biezaco informacje o nabywanych prawach do transmisji spotowych mozna sledzic na stronie http://www.sportspromedia.com/news/list ... dcast/all/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spora zmiana na rynku brytyjskim. Od sezonu 2015/16 pełne prawa do rozgrywek Champions League i Europa League nabywa BTSport. Tym samym puchary europejskie znikają ze sky sports ( Choć nie z platformy Sky, bo tam bt sport są dostępne). To bądź co bądź spora strata dla tych kanałów i odbiło się to nawet na spadku cen akcji BSkyB. Pełne info tutaj: http://www.sportbusiness.com/tv-sports- ... ights-coup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wydaje się, że to koniec ery jednego meczu z kolejki FTA. W Skandynawii również podpisano umowę z Modern Times Group (Viasat) w której nie ma limitów co do meczów FTA, tak więc to od nadawcy będzie zależało czy będzie chciał pokazać coś FTA i ile. W Wlk. Brytanii przynajmniej zagwarantowano jeden mecz każdego klubu brytyjskiego FTA w sezonie. Ale to dużo pokazuje. Zobaczymy co będzie w Niemczech. Jeżeli również tam tak zostanie podpisana umowa, to u nas będzie pewnie podobnie. Można się tego było spodziewać. Kanały Pay-tv zawsze się buntowały, to teraz dają więcej kasy, ale robi się jeszcze bardziej ekskluzywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie prawa do hiszpańskiego Copa del Rey posiadał TVP Sport. Są to prawa chyba od 1/16 finału, od której start rozpoczynają kluby najwyższej klasy hiszpańskiej, Liga BBVA. Jeśli nic się nie zmieniło, to nadal te prawa telewizyjne posiada TVP (łącznie z transmisją finału na kanale otwartym).

 

Szkoda, że w przypadku angielskiego FA Cup nikt nie pokusił się o transmisję finału na Wembley Stadium na kanale otwartym. W końcu są to najstarsze, w futbolu rozgrywki pucharowe świata. Do tego półfinały i finały często przy prawie 90 tysiącach widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie pokusił bo prawa ma Orange Sport.

 

No to wiem. Pokazywali dwa mecze 1. rundy FA Cup (ah, tutaj miło wspominam SportKlub). Bardziej myślałem jakby o równoległej transmisji na dwóch kanałach (z czego jeden byłby w HD). Gdyby prawa posiadał TVP, Polsat, a nawet C+ to szanse na takie coś byłyby "troszeczkę" większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w przypadku angielskiego FA Cup nikt nie pokusił się o transmisję finału na Wembley Stadium na kanale otwartym. W końcu są to najstarsze, w futbolu rozgrywki pucharowe świata. Do tego półfinały i finały często przy prawie 90 tysiącach widzów.

 

Finał Pucharu FA w tamtym sezonie pokazywał Sport 1 Germany, to i może w tym sezonie będzie transmisja na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...