Skocz do zawartości

Disney+ oferta programowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka wiarygodnych profili TT potwierdziło 

A tak swoją drogą mamy czarno na białym pokazane jak disney bardzo szkodzi sam sobie.

Z jednej strony daje komunikat prasowy ze spisem premier styczniowych- 

https://media2.pl/media/168551-Styczen-w-Disneyplus.-Witamy-w-Chippendales-Nadzwyczajna-Simpsonowie.html

 

I po paru dniach pojawia się nagle info o "Menu" czy "Wakandzie". Nie ma jednolitej polityki informacyjnej i tworzy się chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 04:25, tenktoś napisał(a):

Niby premiera Black Panther 20 stycznia została już potwierdzona przez Disney+ Support Team.

Wkrótce się przekonamy :)

https://thedirect.com/article/black-panther-wakanda-forever-disney-release-date-streaming

Support jak to support - obecnie na amerykańskim Disney+ wyświetla się data 1 lutego (i ona ma dużo więcej sensu).

 

Oczywiście niektórzy będą krzyczeć, że premiera po 2,5 miesiąca w kinach, ale powiedzmy szczerze, ostatecznie działania i Warnera, i Disneya (a także Universala i Paramountu w USA) pokazują, że obecnie platformy VOD są za tanie, żeby wrzucać na nie filmy po ok. 1,5 miesiąca od premiery kinowej. A przynajmniej największe hity. Pewnie te firmy mają lepsze wyliczenia, ale obstawiam, że przez tak szybkie premiery na VOD poszczególne filmy mogły stracić po kilkanaście procent dochodu kinowego. A to trudno odzyskać subskrypcjami po kilka dolarów. Zresztą widać, że sam Netflix, kosztujący więcej niż konkurencja, robi niewiele filmów rocznie, które można nazwać konkurencją dla kinowych blockbusterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że spokojnie premiera może być po poł roku od daty wejścia do kina. Po co tak się spieszyć? 

Wyniki "Top Gun: Maverick", który nie był obecny na wyciągnięcie ręki w vod, potwierdzają, że kino niektórym tytułom służy.

"Avatar 2" niech dają w D+ najwcześniej w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się w piersi, że nie doceniałem tego serwisu, kojarzył mi się tylko z programami dla dzieci, a tu pozytywne zaskoczenie. Powszechnie chwalony serial "The Bear", coraz więcej szybkich premier naprawdę ciekawych filmów i czasem trafi się świetna bajka jak "To nie wypanda", w której widać rękę Pixara. Do tego naprawdę świetna jakość, nawet wielu starszych filmów jak choćby "Obcy". Na liście do obejrzenia zebrało mi się sporo pozycji, choćby chwalony serial "Andor".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Biję się w piersi, że nie doceniałem tego serwisu, kojarzył mi się tylko z programami dla dzieci, a tu pozytywne zaskoczenie.

Disney+ ratuje przejęcie FOX. I dzięki temu mamy jakieś "hity" z kina od 20th oraz Searchlight, które niestety z roku na rok coraz mniej błyszczą jak to było za czasów, gdy FOX nie był w łapach Mychy. Oraz trzeba pamiętać o serialach FX, które też niestety to nie poziom, jak kiedyś. Oczywiście jakaś jaskółka się jeszcze znajdzie w ciągu roku.

To co napisałeś jako podsumowanie platformy, niewiele się różni od tego co napisałeś niedawno o NF ;) Bo tak to wygląda - obie pod względem fajnych tytułów są do siebie zbliżone i w ciągu całego roku jesteś w stanie wykopać raptem kilka takich tytułów ;) 

Najważniejsze, że zawsze ktoś coś znajdzie dla siebie a jeśli ktoś jest fanem bajek Disneya oraz produkcji Marvela i Star Wars, to na tej platformie czuje się jak ryba w wodzie.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (04.01.23 r.) :

 

"Amsterdam", 

"Kate Berlant: Cynamon na wietrze", 

"Menu", 

"Runaway", [8 odcinków] 

"Tajwan: Historie kryminalne", [3 odcinki] 

"Wielki mały kłopot", [26 odcinków] [+ 14 audio, + napisy]

 

Nowe odcinki:

 

"American Horror Story", [S11E07] 

"Big Sky", [S03E03] 

"Francuska pomyłka", [4 odcinki] 

"Gra o wszystko", [2 odcinki] 

"Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja", [2 odcinki] 

"Głowa rodziny", [6 odcinków] 

"Miłosne przetasowanie", [S01E05] 

"Rdzenni i wściekli", [10 odcinków] 

"Skarb narodów: Na skraju historii", [S01E05] 

"Spidey i super-kumple", [25 odcinków] 

"Willow", [S01E07] 

"Witamy we Wrexham", [S01E16] 

"Wybór", [S01E08] 

 

Uzupełnione tłumaczenia:

 

"Nie czas na łzy", [+ audio]

"The 90s Greatest", [+ 3 audio]

 

Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

 

"Królestwo drapieżników", [+ 2 audio]

"Riding Britain's Railways", [+ 1 audio]

"U nas w Filadelfii", [+ 2 audio]

"Ulotna miłość", [+ 3 audio]

"Zgrany zespół", [+ 8 audio]

 

Usunięto:

 

"Apokalipsa. Siła Hitlera",

"Dzika przyroda Tajlandii",

"Dzikie wyspy",

"Szósty zmysł",

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pawop napisał(a):

Akurat na D+ są większe hity niż w HBO Max

 

Hity? No jasne, Marvel jest w lepszej kondycji od DC. Do tego mamy SW. Ale to hity kasowe a nie dobre kino.

Napisałem wyraźnie - fajne tytuły.

Jeśli chodzi o nowości, to jest mniej na HBO od Warner z powodu mniejszej ilości w kinach WB (w związku z fuzją mało filmów miało premiery) ale czy jakościowo są gorsze? Wątpliwe. Od WB to mamy z roku 2022 np Batman, Elvis. Od D+ The Menu (teraz premiera), Fresh (w 2022). Praktycznie prawie 1:1 jeśli chodzi o dobre filmy dla dorosłych. Wyczekiwana Śmierć na Nilu tutaj na forum jest słaba.

A gdy weźmiemy pod uwage, że na HBO poza WB mamy MGM, Paramount, SONY. Do tego ponoć Gutek się zadomowił. Dodajmy do tego kino europejskie i światowe. Do tego jeszcze prawa do II i III okna innych jak np Universal.To gdzie Disney+ praktycznie ze swoimi Originalsami?

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że ich dużą zaletą jest fakt, że nikt się nie czepia przy dzieleniu kont. Nie oszukujmy się, to oni mogą wykorzystać potencjalne odejścia z Netflixa, mimo że też oczywiście jestem zdania, że HBO Max ma obecnie najlepszą ofertę filmowo- serialową na rynku polskim.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arkon napisał(a):

Zapomniałem dodać, że ich dużą zaletą jest fakt, że nikt się nie czepia przy dzieleniu kont. 

Na razie. Gdy ograniczenia Netflixa przyjmą się globalnie, inni pójdą mogą pójść w ich ślady. Na razie Disney+ dość drastycznie blokuje VPN/proxy.

Sama oferta Disney+ to nie mój świat, ale jest trochę klasyki, można obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście korzystam z VPN i nie mam z tym żadnego programu.
Ciekawe może być to, że niektóre seriale (w przypadku filmów tego nie zauważyłem) dostępne są po polsku (lektor lub napisy) tylko z VPN. Ja np. tak oglądam American Horror Story - w Wielkiej Brytanii jest jeden odcinek do przodu niż u nas (dzisiaj premiera w PL odc 7 w UK odc 8 ) i to z polskimi tłumaczeniem. Podobnie z najnowszym sezonem Family Guy, którego odcinki już w grudniu można było obejrzeć. Zauważyłem też, że jest Brickelberry z polskimi napisami, a u nas tego serialu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zuzia napisał(a):

Na razie. Gdy ograniczenia Netflixa przyjmą się globalnie, inni pójdą mogą pójść w ich ślady. Na razie Disney+ dość drastycznie blokuje VPN/proxy.

Sama oferta Disney+ to nie mój świat, ale jest trochę klasyki, można obejrzeć.

Ja staram się pisać o tym co jest, a nie co może być. Tym niech zajmuje się Wróżbita Maciej. :) Ja już na tym forum pisałem wielokrotnie, że pełną cenę mogę płacić za serwisy takie jak HBO Max czy Canal+, na pewno nie wchodziłaby w grę stała subskrypcja Disneya za 29 zł czy nawet 24, ale za symboliczne 7 jak najbardziej. Nadal mnie śmieszy, że można mieć Disneya, HBO Max i Amazona w cenie Netflixa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Ja staram się pisać o tym co jest, a nie co może być. Tym niech zajmuje się Wróżbita Maciej. :) 

Już dziś w polskim Disney+ jest zapis o współdzieleniu konta jedynie w obrębie wspólnego gospodarstwa domowego. Podobnie jak w Netflix. A dotąd dość liberalny amerykański serwis Hulu, z którym Disney+ jest powiązany, właśnie od niedawna potrafi wyrywkowo witać przy logowaniu prośbą o wprowadzenie kodu przesłanego mailem. Tyle, że nie jest to jeszcze obligatoryjne i można z tego "udogodnienia" zrezygnować. Nie zdziwi mnie, gdy Disney+ będzie kolejnym, gdzie też to wprowadzą.

 

3 godziny temu, peniat napisał(a):

Ciekawe może być to, że niektóre seriale (w przypadku filmów tego nie zauważyłem) dostępne są po polsku (lektor lub napisy) tylko z VPN. Ja np. tak oglądam American Horror Story - w Wielkiej Brytanii jest jeden odcinek do przodu niż u nas (dzisiaj premiera w PL odc 7 w UK odc 8 ) i to z polskimi tłumaczeniem. Podobnie z najnowszym sezonem Family Guy, którego odcinki już w grudniu można było obejrzeć. Zauważyłem też, że jest Brickelberry z polskimi napisami, a u nas tego serialu nie ma.

Jeśli chodzi o filmy to np. "West Side Story" którego w Disney+ PL nie ma jest w wersji US z polskim lektorem.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...