Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No a jakie są pełniejsze dane niż kontaktowe? Numer buta? Tego rzeczywiście jeszcze nie potrzeba default_smile.png.
 
A NHS jednak mimo wszystko na codzień dotychczas nie był informowany, że byłeś na koncercie.
NHS test and trace to aplikacja taka jak ta nasza koronawirus, przecież na koncert nie musisz iść i jak jesteś obywatelem UK to przecież i tak mają Twoje dane, a jeżeli dopiero przyjeżdzasz to moż na powiedzieć że i numer buta by im się przydał, tyle ile musisz papierków wypełnić to głowa mała, a skanowanie i kamery na lotnisku to już inna sprawa, do tego 3 testy po przylocie jak chcesz kwarantanne zakończyć po 5 dniach za które trzeba zapłacić prawie 400 funtów to jest dopiero dojenie ludzi, no ale wszystko już wróciło do nirmalności, jakoś mniej szurów mają niż u nas, może dlatego że my nadal w średnjowieczu tkwimy default_wink.png




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "średnjowieczu" mówisz? 😂 Oczywiście, "nie musisz iść na koncert", nie musisz iść do pubu, nie musisz iść do lasu, nie musisz wyprawić imprezy urodzinowej albo wesela, nie musisz się spotkać z rodziną. Ale jeśli chcesz mieć możliwość uprawiania takich aktywności, to melduj się jakbyś był w więzieniu.

Nie podoba się? To "szurem" jesteś! 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaszczepiłeś, a mimo to jesteś traktowany tak jak to wyżej opisałeś - papierkologią, inwigilacja, naciąganie na kasę itd. I nic z tego nie wynika.

Lubisz to, akceptujesz, spoko. Ale nie sugeruj, że to jest normalne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi w "średnim" wieku ,bierze leki przeciw zakrzepowe,rozrzedzające krew ,np. Acard ,lek bez recepty. Nikt z "gadających głów" w telewizorach czy necie nie wspomniał czy Acard może mieć jakiś wpływ na zakrzepy po szczepieniach (lub nie ma żadnego wpływu ). Przy zakażeniem się covidem często występują problemy z układem pokarmowym ,wymioty ,biegunka. Pewien  lekarz (starszy od węgla) zaleca zażywanie węgla aktywnego w dużych dawkach . Węgiel aktywny nie leczy z virusa,ale w sprawny sposób usuwa go z układu pokarmowego ,zwłaszcza z jego "końcowej" części.Organizm człowieka ma jeden problem mniej ,może to złagodzić i skrócić przebieg covidu .

Może to komuś pomoże lub nie ,może to komuś wydać się bez sensu. Ale mówienie od ponad roku tylko "dystans,dezynfekcja,maseczki" , też już za bardzo sensu nie ma :( .

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Beks napisał:

@kamil2505 Pewnie poluzują na lato i od jesieni z powrotem obowiązkowo maseczki na dworze. I tak w kółko.

 

No zobaczymy. Rząd nie miałby łatwo uzasadnić tego że na jesieni znowu maski na świeżym powietrzu i pewnie zamknięcie restauracji, siłowni, a reszta raz otwarta, raz zamknięta - kiedy ludzie już będą zaszczepieni. Można mówić o tych szczepionkach dobrze lub źle ale mam nadzieję że ludzie tym razem się wkurzą jeśli okaże się że szczepienie powiedzmy 15 czy 20 milionów ludzi w diabły poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Barti napisał:

W kwestii noszenia maseczek to ja uważam, że z obowiązku tego powinny zostać zwolnione osoby zaszczepione.

 

Bartii: Dlaczego tylko te osoby mają być zwolnione z noszenia kagańca? Wszystkich powinno się zwolnić z noszenia maseczki, bo i tak nie chronią przed koronawirusem. W Chinach noszą tylko te osoby, co są chore, ażeby innych nie zarażać, a u nas w Polsce cały kraj jest chory. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski mają przypominać jak łatwo jest ludzi tresować. ;)  Chyba, że ktoś serio wierzy w ich skuteczność. W końcu naukowe dowody statystycznie potwierdzające bezzasadność noszenia masek są pomijane. Za to wierzy się słowom jakiegoś faceta, który w TV psika dezodorantem na szmaciane maski żeby udowodnić swoją rację. :D 

Sam mam problem z zatokami i nie wytrzymam w masce dłużej niż 10 minut. Mogę ją założyć na zakupy w biedrze dla spokoju psychicznego ludzi starszych, ale nie mam zamiaru jej nosić na zewnątrz. Latem zresztą wcale nie będę zakładał. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naukowcy ostrzegają, że osoby zaszczepione "nie powinny tracić czujności". Nadal pożądane będzie unikanie tłumów, noszenie maseczek i unikanie sytuacji narażających na zakażenie. Naukowcy z Pfizera i Moderny nadal będą monitorować uczestników prób klinicznych, aby sprawdzić czy mimo zaszczepienia mogą przyczyniać się do transmitowania wirusa.

 

To ja się pytam po co to całe szczepienie skoro jest ryzyko zarażenia ,   mimo zaszczepienia nadal  trzeba uważać na inne osoby ?  Dziwne to wszystko jest , bo osoba nie zaszczepiona tez musi uważać i unikać tłumów i tak samo zaszczepiona. Jeśli chodzi o rygory to takie same dla wszystkich. 

 

 

Moja Ciotka wczoraj zmarła po podaniu drugiej dawki AstraZeneca po 5 godzinach od podania. Po półgodzinie od podania zemdlała a później pojawily się zakrzepy na Ciele. Oficjalny zgon udar mózgu  :( Pogotowie jechało ponad 40 minut od wezwania z centrum Łodzi i po dojechaniu na miejsce już było po wszystkim  :(

12 minut temu, the cable guy napisał:

Maski mają przypominać jak łatwo jest ludzi tresować. ;)   

 

Ja bym powiedział że to ludziom ma uzmysłowić ze jest Pandemia bo jak by nikt ich nie nosił to by nikt nie zwrócił uwagę że jest coś  nie tak  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym to samo napisać ze nie rozumiem tych co się szczepią bo w zasadzie nie mają żadnych przywilejów w stosunku do nie zaszczepionych. Mnie nie obchodzi co się dzieję zagranicą bo jeść mi nie dadzą czy utrzymają firmę. Mnie obchodzi co się dzieje tu w Polsce i kiedy skończy się ta cała szopka z pandemią. Ludzie umierają po szczepionce i nikt o tym nie mówi  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ja się zaszczepiłem i nie przeszkadzają mi nadal maseczki, dezynfekcja czy dystans. Liczy się to, że nawet jeśli dojdzie do zakażenia to przejdę go łagodnie bez lądowania pod respiratorem, ot cała korzyść szczepienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek11:) Szczepionka nie daje żadnej pewności.

 

Spośród 5,8 tys. osób, które zakaziły się koronawirusem mimo szczepienia, 396 - 7 proc. tej grupy - trafiło do szpitala w związku z zakażeniem.74 z tych osób zmarły. [...] Jak pisze CNN są to pierwsze dane wskazujące, że szczepionki nie chronią w pełni przed ostrym przebiegiem COVID-19 i śmiercią.

 

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210419699-Koronawirus-Czy-po-szczepieniu-na-COVID-mozna-sie-zakazic-Dane-z-USA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arkon napisał:

Wiesz co to jest analogia? Można wyciągnąć dość prosty wniosek, że ANALOGICZNIE jak w w/w krajach również w Polsce obostrzenia będą luzowane jak większy procent ludzi będzie zaszczepiony.

 

Aha czyli jak nie wyszczepią połowę populacji w Polsce to nie zdejmą z nas obostrzeń a to dobre. Każdy robi jak uważa ale ten co zaszczepi się raz to będzie tak co roku się szczepił  jak na grypę. Wniosek jest taki że szczepionki działają na krótką metę i stąd gadanie ze będziemy się szczepić co roku po 2 lub 3 dawki  a  za rok będzie nowy wirus lub zmutuje inny i nowa szczepionka. Kasa musi się zgadzać  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...