Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie o tym było pisane w tym wątku. Każdy ma taką świadomość. Nie mówimy o takich przypadkach, a o osobach które świadomie nie chcą się szczepić, nie mając żadnych przeciwskazań.

Tym większa zatem jest odpowiedzialność tych którzy nie chcą się szczepić wzgl. takich osób które nie z własnej woli nie mogą.

% osób które nie mogą się zaszczepić jest mimo wszystko niewielki i w skali wyszczepionej populacji nie stanowiłby istotnego znaczenia.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomo21 napisał:

Dokładnie. Kto zapłaci osobie, która przez antyszczepionkowca z ciężkim przebiegiem covid nie mogła mieć udzielonej na czas pomocy? Albo jej rodzinie jeśli w wyniku tego zmarła? O tym już antyszczepionkowiec nie pomyśli bo i po co? Lepiej być antysystemowym, tak po prostu dla zasady, bo to jest takie fajne i podnosi ego 🙄

Każdy płaci ubezpieczenie to ma takie samo prawo do świadczeń. Nie zascepiony, z otyłością, palący fajki, pijący alkohol, nie uprawiający sportu i ten co żre byle co. Czytając co niektórych mam wrażenie, że chętnie pozamykaliby ludzi w obozach bo nie chcą/nie mogą/boją się szczepić. 

Edytowane przez markar
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma też samo prawo do leczenia się w szpitalu i odbycia planowych zabiegów, operacji. Tymczasem to prawo jest ograniczane przez zajmowanie łóżek szpitalnych głównie przez niezaszczepionych, bo nasza niewydolna służba zdrowia planowe zabiegi i operacje odkłada po raz kolejny w czasie, a stan tych odsyłanych chorych niejednokrotnie się wówczas pogarsza.

 

Patrzmy na dwie strony medalu @markar

I nie chodzi o symetrię z przykładami które podajesz. Różnica jest taka że z powodu otyłości, czy palenia papierosów nie zamyka się całych oddziałów i nie wysyła innych do domów, bo chorych tak dużo nie przybywa w krótkim odstępie czasu.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia dawka (przypominająca) przyjęta (Pfizer). Bez komplikacji zdrowotnych. Także zrobiłem wszystko, żeby sobie nie [beep] w brodę w przypadku zachorowania. A liczby osób, które zmieniły zdanie o szczepionkach, po przejściu covida przez nich samych lub ich bliskich (niestety również śmierci bliskich - 2 przypadki zgonów w rodzinie), już nie zliczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19179261-mz-w-polsce-nie-potwierdzono-zgonu-w-zwiazku-ze-szczepieniem-na-covid-19

Cytat

odnosząc się do okresu, w którym wykonano ponad 42 mln szczepień

Cytat

Jeżeli spojrzymy na zgony, czyli to, co jest tak bardzo ważne i często podnoszone, że szczepienia mogą powodować śmierć, mamy stwierdzone 33 przypadki, ale to przypadki śmierci, które (mają - red.) zbieżność czasową z wykonaniem szczepienia, czyli w odstępie 14 dni po podaniu szczepienia

Cytat

Nie mamy żadnego potwierdzonego zgonu, który miałby mieć związek z wykonanym szczepieniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowjanko Za akcję ratowniczą w górach na Słowacji i nie tylko płacisz z własnej kieszeni, pomimo opłacania składek i ubezpieczenia EKUZ.
W przypadku Covid-19 medycyna daje Ci wybór. Ty świadomie nie chcesz skorzystać, więc także jestem zdania że dlaczego ja ze swoich składek mam opłacać Twoją niefrasobliwość.
Przez niefrasobliwość osób niezaszczepionych nie mogą się leczyć inni w szpitalach, którzy składki opłacają. Do kogo mają się zwrócić o odszkodowania?


Ty ze swoich ? A moje płacone przez kilkadziesiąt lat to co? Zastanówcie się, co piszecie bo to zajeżdża zwykłym zamordyzmem.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowjanko Ty już żyjesz w jak to nazywasz "zamordyzmie".

Idź do publicznego dentysty i poproś o wstawienie białej plomby na tylne zęby. Zapłacisz ok 150zł, pomimo płacenia składek. 

Nie wszystko jest gratis. 

Twoja składka i moja składka poszły na zakup szczepionki.

Niezaszczepieni zatykają szpitale. Inne choroby leżą przez niezaszczepionych. Oni także płacą składki całe życie. 

Do tego się odnieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał:

Szpitale zapychają nie leczeni pacjenci w początkowym stanie choroby.

Ups, leczony poszedł do szpitala. Co ty na to?

18 godzin temu, Paweł 68 napisał:

 

9 godzin temu, Falcon napisał:

Propaganda, co miał powiedzieć? Że ludzie umierają po szczepeiniu? Dopiero narobiłby bigosu.

Najważniejsze że bez szczepienia nie umierają na chorobę :) A proporcje zgonów są porównywalne 😄

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Falcon napisał:

Propaganda, co miał powiedzieć? Że ludzie umierają po szczepeiniu? Dopiero narobiłby bigosu.

To spójrz sobie na źródło newsa który podałeś. MZ czyli to samo co w news który ja podałem. Różnica jest tylko taka że w tym pierwszym nie dopisali że te zgony nie były związane bezpośrednio z podaniem szczepionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aandin napisał:

Jak był źle leczony albo przez telefon to takie są efekty. Nie wmówisz mi, że jest inaczej bo znam dziesiątki takich przypadków z życia, nie z telewizji.

Ja Ci nie muszę niczego wmawiać. Wystarczy przeczytać artykuł był leczony 6 dni amantadyną. Czyli to złe leczenie? :) 
A jeśli dobre to jednak trafił do szpitala.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dvbtowiec napisał:

Wystarczy przeczytać artykuł

Napisałem ci wyraźnie, że mnie nie interesują  rewelacje medialne a zwykła codzienność. Przykładów z życia znam mnóstwo, pisałem o nich i ciągle docierają do mnie relacje z pierwszej ręki potwierdzające ten fakt.

59 minut temu, dvbtowiec napisał:

był leczony 6 dni amantadyną. Czyli to złe leczenie?

A co to ma do rzeczy? Lekarstwo jak każde inne, odpowiednio zastosowane pomaga. Znam z autopsji nie z "artykułu". Żenadą zwykłym barbarzyństwem jest to :

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1022617%2Cministerstwo-zdrowia-ogranicza-sprzedaz-amantadyny.html

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aandin napisał:

Przykładów z życia znam mnóstwo, pisałem o nich i ciągle docierają do mnie relacje z pierwszej ręki potwierdzające ten fakt.

Twoje przykłady z życia nie są żadnymi dowodami naukowymi ;) Osoby na które się powołujesz równie dobrze mogłyby tak samo przejść chorobę, gdyby niczego nie brały, niczego nie stosowały.

Tak samo jak żadnym dowodem nie jest brak skuteczności amantadyny w przypadku który linkowałem. Po prostu ludzie różnie reagują na tego wirusa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy o szczepieniach i testach w miejscach pracy... martwe? :D https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nie-masz-szczepienia-ani-testu-szef-wysle-cie-na-urlop-platn,nId,5696795

 

Cytat

W ustawie nie zapisano jednak sankcji. Jak mówią politycy PiS-u, chodzi o to, by żadnemu pracownikowi nie stała się krzywda.

W praktyce przepis będzie prawie martwy, bo pracodawca w ostateczności będzie mógł jedynie wysłać podwładnego bez szczepienia i testu na płatny urlop. 

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem byłem się zaszczepić 3 dawką i przeżyłem szok. W przychodni tłumy, przede mną z 10 osób do szczepienia i za mną kolejne 10 się zrobiło zanim wszedłem do gabinetu. Także ludzie się rzucili na szczepienia, przynajmniej u mnie na dzielnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...