Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zupełnie bezpłatnie wymienić pilot w dowolnym APS-ie, na ten z 5-ej strony instrukcji obsługi: http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/HD_5000_instrukcja_obslugi_5.05b_col_www.pdf

Pilot musi być w jednym kawałku, nie otwierany. Może brakować klapki, czy kilku gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i przedwczoraj 2 razy zawiesił mi się dekoder Hd3000. Raz na godzinie 11 rano, a raz o godz 12.03. Wczoraj po południu poszedlem do APS wymienić dekoder, ale z innego powodu(nie chciał łapać uprawniń). Pan w APS powiedział, że nie ma obecnie na stanie dekoderów ba wymianę, bo coś złego dzieje się z dekoderami, ponieważ w ciągu 7 dni wymienił ponad 100 dekoderów, a normalnie wymienia max kilka góra kilkanaście na miesiąc.

 

@swojadroga

Z ciekawości zapytam. Jak u Ciebie na APSie? Też jest tyle wymian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedzialem jak rozwiązać problem i to zrobiłem. Mimo zastosowania się do rad dekoder jeszcze dwa razy zawiesil się z godziną na wyświetlaczu.

 

Dekoder wymieniałem z powodu innej usterki. Dekoder HD3000 w ogóle od tygodnia nie chcial złapać uprawnień. Nie pomagały ponowienia poprzez ICOK i TCOK. Konsultanci nawet dwa razy rozparowywali i parowali na nowo kartę do dekodera, ale to też nic nie dało. Własnie z tego powodu była wymiana dekodera. Wymienilem na HD5500s.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój dekoder nie ma problemu z zawieszaniem, natomiast dziś wystąpił taki problem, który uziemił HD5500s. Włączyłem go, ale nie wyświetla się w ogóle obraz z kanałów TV, Jest na ekranie całe oprogramowanie typu EPG, Menu, lista kanałów, ale na żadnym z kanałów nie ma obrazu, ani dźwięku.Co ciekawe, obrazu i dźwięku nie ma także w aplikacji VOD ani HBO GO. Podobny problem wystąpił kilka jakiś czas temu, ale pomogło całkowite odłączenie dekodera i podłączenie na nowo, teraz nie daje efektów. Nic nie daje także zmiana kabla HDMI, przywracanie do ustawień fabrycznych, odłączenie dysku USB, przeczyszczenie karty. Nie mam pomysłu co jeszcze można zrobić. Proszę o rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbuję wyszukać niemieckiego ZDF.Robię to wg.tego:

Jak dodać usunięte kanały z 13°E samemu ręcznie na przykładzie dekodera Evobox PVR? 1. Wchodzimy do menu konfiguracyjnego przyciskiem Ustawienia 2. Wchodzimy do opcji Antena 3. Wchodzimy do opcji Wyszukiwanie Ręczne 4. Wypełniamy pola: - dla Das Erste częstotliwość: 11541, Symbol Rate: 22000, polaryzacja: pionowa, standard DVB: DVB-S - dla ZDF częstotliwość: 11054, Symbol Rate: 27500, polaryzacja: pozioma, standard DVB: DVB-S Innych opcji nie zmieniamy (FEC: automatyczny) 5. Przechodzimy na pole ZAINSTALUJ i wciskamy OK Kanały pojawią się na liście powyżej pozycji 1000.

Wyszukuje inne kanały oprócz ww.

Jakaś podpowiedz?

Ps.

Jeżeli napisałem w złym temacie,proszę o przesunięcie.Dziękuję

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odbieraniem Hip Hop TV na Cyfrowym Polsacie. Gdy kanał wystartował, to po wyszukaniu kanału ręcznie odbierał bez problemu. Przedwczoraj natomiast kanał nie odbiera, jest tylko czarny ekran, żadnego komunikatu itp. Na profilu facebookowym Hip Hop TV jeden z użytkowników pisał coś takiego:

 

Nowe parametry techniczne dla Kanału Hip-hop TV 1. Wchodzimy w Menu... 2. Ustawienia - kod PIN fabryczny dla Cyfrowego Polsatu to: 0000 3. Instalacja 4. Ręczne Wyszukiwanie Kanałów Wpisujemy podane parametry: - Satelita: Hot-bird 6/8/9 - Częstotliwość: 10796 - Prędkość Transmisji: 27500 - Polaryzacja: Pionowa (V) - FEC: 3/4 lub Auto 5. Potwierdzamy przyciskiem OK (na pilocie) 6. Kanał będzie dodany z tyłu listy kanałów tzn. Za 1 Polsat HD

Zrobiłem wszystko wedle powyższej instrukcji i problem nadal nie został wyjaśniony. Wciąż jest czarny obraz i kanał nie odbiera. W innym temacie jeden z użytkowników napisał mi, że powinienem mieć Hip Hop TV 2 razy na liście. Ja mam tylko jeden raz. Czy ta instrukcja jest poprawna? Czy może jest tu coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest poprawna. Na końcu listy powinny być 2 kanały HIP HOP TV (FTA) i 38 (Kodowany). Jeżeli ich nie ma to należy przełączyć na dowolny kanał z częstotliwości 10.796 (Np. TVS lub TVP Kultura). Jeżeli odbiera bez zakłóceń, to należy wejść do opcji "Ręczne Wyszukiwanie Kanałów" i wcisnąć OK. Jeżeli nadal nie będzie HIP HOP TV i 38 to pozostaje chyba jedynie przywrócenie ustawień fabrycznych, co jest równoznaczne z usunięciem i ponownym zainstalowaniem wszystkich kanałów z oficjalnej listy CP. Oczywiście po zainstalowaniu oficjalnej listy CP należy dodatkowo ręcznie zainstalować Hip Hop TV według podanej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HD 6000 jako dekoder dodatkowy i od pewnego czasu mam z nim problem - po jednym użyciu przycisku przerzuca kanały np. 50 w górę czy w dół albo lata po EPG jak szalony kiedy mam je włączone i chcę sprawdzić co jest na innym kanale. W związku z tym, że przywracanie ustawień fabrycznych w sumie nic nie daje a jak pomaga to na chwilę, postanowiłem podjąć stanowcze kroki i wymienić sprzęt. I tutaj pytanie: na jaki starać się go wymienić w APS? Czytałem, że ktoś tu sugerował wymianę na HD 5500s.

 

I jeszcze jedno: czy wymiany można dokonać też w punkcie Plusa?

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Antena+Konwerter Unicable w cenie 129 zł dostępne są w momencie podpisywania umowy, przedłużania umowy i dla niektórych do 18 miesięcy od momentu przedłużania umowy(zgodnie z Warunki Oferty – „Telewizja Satelitarna dla Stałych Abonentów CC” z dnia 01.08.2016 roku.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...