Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zayptanko rodzice mają Cyfrowy Polsat od kilku dobrych lat antena 60cm stary kabel i konwenter... Od dłuższego czasu mają problem z przycinającym się obrazem głównie kanały w jakości HD - nie mają pikselozy tylko obraz się przytnie na pół sekundy i tak kilka razy w zależności od pogody... jak zbiera się na burzę to kilka kanałów jest niedostępne z uwagii na brak sygnału - jakaś masakra... zmieniłem im antenę na 80cm kupiłem nowy dobrej jakości kabel miedziany i obraz jest powiem, że o wiele lepszy ale przycinanie kanałów jest może z mniejszą częstotliwoscia ale nadal wystepuje... dekoder HD6000 nie dawno wymieniany na nowy a odległość kabla od antenty do dekodera ok 10 metrów... co może być przyczyną czy może Cyfrowy Polsat tak po prostu ma czy może wina leży jeszcze przy starym konwenterze ??? Ja posiadam NC+ stary konwenter antena 80cm i zero zakłóceń a oni mają problem ??? Proszę o poradę... dziekuje i pozdrawiam

Antenę ustawiałeś miernikiem, czy na paski sygnału?

Na problematycznych kanałach przytrzymaj czerwony (obok zielonego) przycisk na pilocie przez kilka sekund. Włączysz paski sygnału dla problematycznego kanału. Na tych kanałach popraw najpierw ustawienie anteny i konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę ustawiałeś miernikiem, czy na paski sygnału?

Na problematycznych kanałach przytrzymaj czerwony (obok zielonego) przycisk na pilocie przez kilka sekund. Włączysz paski sygnału dla problematycznego kanału. Na tych kanałach popraw najpierw ustawienie anteny i konwertera.

Miernikiem ustawiałem antenę - na dekoderze pokazuje siła full a jakość 3/4 i nie da rady więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Przeszukałem całościowo i poznałem chyba dogłębnie całą funkcjonalność dekoderów CP, w moim przypadku HD5000 lecz mam jeszcze pytanie, czy jest możliwe jakiekolwiek wyszukiwanie programów, czy tylko manualne skakanie po EPG ??

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie do zorientowanych - jako dodatkowy do multiroom dostałem dekoder hd2000, takie małe coś co przełącza kanały w ok 5 sekund. Używa go starsza osoba, która dostaje już (po trzech tygodniach) nerwicy, jest dużo gorzej niż ze słynną "mydelniczką" z nc+. Czy da się ten dekoder wymienić na np. 5500? Z dopłatą? Gdzieś tu na forum czytałem, że przy zamawianiu przez internet i potwierdzaniu telefonicznym można wybrać dekoder dodatkowy, ale okazało się że wysyłają jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie nową instalację,  konwerter quad uniwersalny a Evobox przełącza kanały błyskawicznie (przynajmniej w porównaniu do turbacza z nc+) - sygnał o ile dobrze pamiętam w okolicach 95/90

 

A odnośnie APS - miałem już niestety kontakt, w pierwszym dniu po odebraniu przesyłki okazało się że Evobox ma uszkodzone wejście Sat1, to co zobaczyłem w APS w Tychach gdzie mam najbliżej raczej skłania mnie do załatwiania tej sprawy inną drogą :/

 

No chyba że jest tu ktoś z APS z okolic Tychów, kto w miarę ogarnia to czym się zajmuje - to podjadę? Do Rybnika w sumie też mógłbym podskoczyć któregoś dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że karta jest poprawnie identyfikowana w menu dekodera ? Zadzwoń jeszcze raz na infolinię, następnie poproś o rozmowę z działem technicznym, gdzie nalegaj na dokonanie rozparowania i ponownego sparowania dekodera/modułu z kartą. Nie zawsze się to udaje za pierwszym razem, mi się udało za 3-4, gdy rozmawiałem z kierownikiem. Nie wszyscy konsultanci wiedzą, że jest taka możliwość, a jest to ostateczność przed wymianą dekodera/modułu. Jeden konsultant z Działu Technicznego kłócił, się  ze mną, że nie mam racji i to nie pomoże oraz chciał mi tylko ponowić uprawnienia, poprosiłem o rozmowę z kierownikiem, który mnie wysłuchał i wykonał powyższą czynność, dekoder ożył. Powodem było zapchanie się karty o CAID 1803 nieaktywnymi tierami. Jeżeli masz kartę z CAID 1803 to sugerowałbym wymianę na CAID 1861, która nie powoduje takich problemów. Wymiana karty w Cyfrowym Polsacie bezpłatne, pomimo, że piszą w ICOK, że kosztuje to 49 zł + 8,50 zł przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Dziś rano widzę na obydwu dekoderach multiroom (HD5000) "tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Jest tak na wszystkich kanałach. W menu dekodera multiroom jest aktywny lecz nic nie działa. Resety wtyczkowe nic nie dają. Dekoder główny- Evobox działa należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Dzięki, pomogło od razu ponowienie uprawnień z ICOK. Zastanawia mnie tylko dlaczego  2 dekodery multiroom o tym samym czasie nagle tracą uprawnienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób mających doświadczenie z PVR 7000 i ESI-88.

 

W APS zaproponowano mi wymianę mojego 4-letniego ESI-88 na PVR 7000. Co sądzicie o tym pomyśle?

Jakie są główne różnice między PVR 7000 a ESI-88 (ze specyfikacji trudno się doczytać)?. HBO GO mnie nie interesuje, bardziej obchodzi mnie, co ewentualnie stracę przy zamianie. 

 

*do moderatorów: podobne pytanie zadałam w wątku o ESI-88. Jeśli to zabronione, to można ten post usunąć.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego dla niej wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii różnica jest tylko taka, że PVR 7000 można podłączyć do internetu. Dostajesz iple i HBO GO. 

Ja ze swoim ESI-88 miałem problemy z jego stabilnością i nagrywaniem dlatego zdecydowałem się na wymianę na 7000. Niestety PVR 7000 ma też swoje wady. Problemy z precyzyjnym cofaniem nagrań a po ostatniej aktualizacji softu nie można odtworzyć niektórych nagrań z dysku. (Czarny ekran)

Od 2 tygodni mam EvoBoxa i jestem baardzo zadowolony. Dekoder jest szybki , ma bardzo ładny obraz, dźwięk i ładną szatę graficzną interfacu. (pip, nagrywanie serii ,  nagrywanie do 3 programów w jednym czasie po wymianie konwertera)

 

Podsumowując jeżeli nie nagrywasz dużo, dekoder Ci się nie wiesza i nie potrzebujesz ilpi lub Hbo Go to zostań przy starym esi.

Jeżeli masz wolne środku finansowe wymień na Evoboxa koszt ok 200 zł z anteną i konwerterem unikabel oraz 50zł bez anteny.  

Przy wymianie na PVR 7000 możesz się czuć, że wymieniłeś siekierkę na ... może nie kijek ale inną siekierkę.

 

Napisze co mnie denerwowało w tych dekoderach. Inni użytkownicy nie zawsze doświadczają podobnych jak ja problemów dlatego proszę traktować to podsumowanie jako mój subiektywny głos.

 

ESI-88 :

wady :

- wolny start po włączeniu

- brak wsparcia dla ipli i HBO GO

- dekoder bez wsparcia , nierozwijany

- problemy z nagraniami

- wymagał resetowania kila razy w miesiącu

 

PVR 7000

 

wady:

- problem z dźwiękiem po HDMI (słaba jakość) musiałem używać wyjścia optycznego

- problem z cofaniem nagrań o kilka sekund, działa to losowa, czasem cofa kilka minut

- brak nagrywania zaplanowanego ( np o 17:00 w każdy dzień tygodnia od pn-pt)

- problemy z nagrywaniem po ostatnim update softu

 

 

Zalety w stosunku do poprzednika : 

 

- szybki start

- stabilniejszy

- ipla

 

Evobox

 

Wady :

cena

nagrywanie do 3 programów w jednym czasie po wymianie konwertera

 

Zalety :

- Szybszy

- ładniejszy obraz 1080p i dźwięk

- pip,

- nagrywanie serii 

- jeden kabel do konwertera

- Wsparcie przez najbliższy czas 

- właściwie to wszystko mi się w nim podoba 

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

problemy z nagrywaniem po ostatnim update softu

 

Robiłeś powrót do ustawień fabrycznych?

 

 

konieczność wymiany konwertera

 

Nie wprowadzaj w błąd. Do Evoboxa nie musisz wymieniać konwertera. Możesz podpiąć pod dwa kable biegnące od konwertera Twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że robiłem ustawienia fabryczne,  nic nie pomogło. Nagrania są zapisywane na dysku nie można ich jedynie odtworzyć. W Esi było tak, że nagrania nie zapisywały się fizycznie na dysk.  

 

Napisałem wyraźnie na początku  "nagrywanie do 3 programów w jednym czasie po wymianie konwertera"

W posumowaniu też już zmieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...