Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na którym by nie było i tak nie mam możliwości zmiany parametrów częstotliwości :cry: ;-(

Może ktoś kto posiada ESI-ego podpowiedział by :D

np.@sypa

Szukaj dodawania nowego tr albo przeprogramuj całą satelite.Na innych dekoderach CP to było ale na Twoim dekoderze nie wiem.Nie miałem z nim nic do czynienia.Ale na innym forum pisał kilka razy abonent że dodaje sobie kanały na tym dekoderze a następnie układa swoja listę ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentoris: jakby Polsat Sport HD był w Familijnym Max HD, to bym miał do niego dostęp, a tak trzeba dokupić pakiet Sport HD, by zyskać dostęp do ww. kanału.

 

Do tego skakałem po kanałach w okolicach testów (bo jest i Stars.TV), to nagle wyskoczyło mi "Sygnał kodowany" na Starsie. Przełączyłem na inny kanał, wróciłem na Starsa i było ok. Wyłączyłem dekoder i włączyłem go po ok. 2 godzinach. Włączył się na Starsie i ponownie "Sygnał kodowany." I to samo, przełączyłem na inny kanał, wróciłem i ok. Sprawdźcie, czy u Was tak się nie dzieje. A i na kanałach, których nie mam w abonamencie, 1-sze kółko podświetla się na pomarańczowo (jakby kanał miał się "załadować"), po czym komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie". Niby ok, ale zawsze bez tego kółeczka było, tylko od razu plansza. Sytuacja świeża, bo dopiero tak od dziś się dzieje. Dekoder HD 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym by nie było i tak nie mam możliwości zmiany parametrów częstotliwości :cry: ;-(

Może ktoś kto posiada ESI-ego podpowiedział by :D

np.@sypa

Szukaj dodawania nowego tr albo przeprogramuj całą satelite.Na innych dekoderach CP to było ale na Twoim dekoderze nie wiem.Nie miałem z nim nic do czynienia.Ale na innym forum pisał kilka razy abonent że dodaje sobie kanały na tym dekoderze a następnie układa swoja listę ulubionych.

Jedyne miejsce gdzie mogę zmienić częstotliwość to jest pierwsza plansza po przywróceniu ustawień fabrycznych-tam jest możliwość zmiany częstotliwości.

Niestety po zmianie na 10911 V nie znalazł żadnych programów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:

Menu, wyszukiwanie kanałów, wyszukiwanie ręczne, zostawiasz satelitę HB 6/8/9 strzałka w dół częstotliwość: z klawisza wpisujesz 10911, niżej bez zmian, polaryzacja pionowa, standard: DVB-S2, niżej kanały niekodowane i rozpocznij wyszukiwanie. Znajdzie 6 kanałów. Poniżej 1 będzie Stars.TV Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie można było tak od razu :D

Teraz się udało :jupi:

Nie spodziewałem się,że w okienku od częstotliwości wpisuje się dane od razu z klawiatury numerycznej-kombinowałem z wejściem w to okno

 

Dzieki :brawo:

 

EDIT: STARS.TV jest na ESI-88 na kanale 1632 i nie jest to ostatni kanał przed " 1" :aha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Obecnie mam Samsunga Hd, którego z wiadomych powodów będę zmuszony wymienić. W związku z tym wyślę wypowiedzenie i będę chciał powalczyć o sagemcom esi-88. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć o tzw. disec. Czy on on jest jakoś ustawiony fabrycznie, czy można dowolne konfiguracje ustawiać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentoris wielkie dzięki za info. Proszę jeszcze o jedno wyjaśnienie obecnie mam monblocka pierwszy port Astra drugi Hotbird czyli rozumiem, że umożliwia mi taka instalacja oglądanie tylko kanałów z tych dwóch pozycji, bez możliwości nagrywania.

PS A jak ewentualnie wiesz, to napisz jak jest z funkcją disec w dekoderach produkcji CPT. Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie informacje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywał będziesz,ale tylko z jednego transpondera- tzn. jeśli będziesz oglądał z HB to inny kanał nagrasz tylko z tego samego transpondera na którym jest oglądany kanał, jeśli przejdziesz na ASTRĘ to ta sama sytuacja.

Jeżeli chcesz na prawdę móc korzystać z możliwości Sagemcoma to musisz zmienić konwerter na HB na podwójny i poprowadzić drugi przewód antenowy do dekodera, wtedy będziesz mógł oglądać np.z Astry a nagrywać z HB i vice-versa ewent. niezależnie nagrywać dwa kanały z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywał będziesz,ale tylko z jednego transpondera- tzn. jeśli będziesz oglądał z HB to inny kanał nagrasz tylko z tego samego transpondera na którym jest oglądany kanał,

Nie całkiem to jest prawda. Po pierwsze będziesz nagrywał gdy polaryzacja tj. pionowa lub pozioma jest taka sama. Po drugie częstotliwość oscylatora odbiornika będzie wysoka lub niska. Transponder ten sam, nie tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo 2 z Astry.Nie jestem pewien co do nagrywania jednego z Astry i równocześnie jednego HB(ale na logikę też powinna być taka możliwość)

Hmm, a to da się oglądać jeden kanał z Hot Bird'a i jednocześnie nagrywać inny z Astry (albo odwrotnie)? Nie wiem, czy przełącznik DiSEqC "puści" sygnał na oba konwertery jednocześnie. Wydaje mi się, że nie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak puścisz z monobloka 2 kablami to nie powinno być chyba problemu(z pominięciem DiSEqC,a).

Tylko teoretyzuję,bo nie korzystam z takiego ukladu.

Mam 2 kable puszczone z Twina-i mogę nagrywać 2 różne programy(obojętnie chyba z których tp),przełączać się TYLKO między nimi i równocześnie oglądać nagrane już materiały z dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywał będziesz,ale tylko z jednego transpondera- tzn. jeśli będziesz oglądał z HB to inny kanał nagrasz tylko z tego samego transpondera na którym jest oglądany kanał,

Nie całkiem to jest prawda. Po pierwsze będziesz nagrywał gdy polaryzacja tj. pionowa lub pozioma jest taka sama. Po drugie częstotliwość oscylatora odbiornika będzie wysoka lub niska. Transponder ten sam, nie tu nic do rzeczy.

 

No może masz i rację

Albo 2 z Astry.Nie jestem pewien co do nagrywania jednego z Astry i równocześnie jednego HB(ale na logikę też powinna być taka możliwość)

Hmm, a to da się oglądać jeden kanał z Hot Bird'a i jednocześnie nagrywać inny z Astry (albo odwrotnie)? Nie wiem, czy przełącznik DiSEqC "puści" sygnał na oba konwertery jednocześnie. Wydaje mi się, że nie. :roll:

 

Jak masz dwa kable to normalnie działa

 

Jak miałem podpięta Astrę to mi działało, walnął mi konwerter jakiś czas temu i zrezygnowałem z Astry, ale było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...