Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekodery CPT HD wspierają tylko DiseqC 1.0 dlatego czasami są problemy jeśli DiseqC jest np. 2.0.

Na rynku praktycznie nie ma przełączników pracujących tylko w standardzie 1.0

Wersja DiseqC 2.0 jest kompatybilna w dół, więc każdy tuner ze sterowaniem w wersjach 1.0, 1.1, 1.2... obsłuży 2.0. Jeśli tego nie robi, to może być to związane z wadami oprogramowania lub słabą wydajnością prądową tunera (przełączniki mają zróżnicowane zapotrzebowanie na prąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w dekoderze Mini HD2000 miałem właśnie taki problem. Konwerter Sharp (pobierający coś ok. 90mA) i przełącznik DiseqC (nie pamiętam już marki) powodowały przeciążenie głowicy (dekoder wyświetlał na TV komunikat "Zwarcie LNB...). Żąglerka konwerterami i przełącznikami pozwoliła zmieścić się w 100mA i problem zniknął, a specyfikacja podaje maksymalny prąd 500mA.

Pisałem już na tym forum o tym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Wziąłem pakiet rodzinny, w poniedziałek przeszedłem z nc plus i na start miałem włączone o dziwo wszystkie kanały oprócz cinemaxa 2, dziś wymieniłem dekoder, bo tamten miał błąd techniczny i teraz na tym już mam te wszystkie HBO i reszte wyłączone, czy na start włączają jakieś kanały na pare dni, czy ktoś się pomylił i miałem farta?

Edytowane przez Eskimos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem czyli posiekany obraz i dźwięk na niektórych kanałach,w lipcu dostałam nowy dekoder, na infolinii oczywiście mówią , że mam sobie wejść na dach w celu ustawienia anteny, niestety mój stan zdrowia na to nie pozwala,a za serwis muszę sobie dodatkowo płacić....
Od trzech tygodni nie mialam w ogóle żadnego kanału. Wczoraj był serwisant i okazało się że antena jest ok,a dekoder był.... zalany!! Nie wiem jakim cudem.wymieniłam dekoder na nowy, w punkcie polsatu działał,a u mnie znowu sieczka na niektórych kanałach.... ręce mi opadają....

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem do właściwego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dekoder był zalany (a Ty się do tego nie przyczyniłaś podlewając kwiatki na przykład), to znaczy, że woda przyszła do niego przewodem antenowym. A skoro przyszła przewodem antenowym, to ten przewód antenowy musi być spękany. Spękany przewód antenowy wymaga wymiany i wtedy wszystko powinno zacząć działać jak należy skoro antena jest ok. 

BTW. Dzwoń do fachury, aby skończył naprawę u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ile jeszcze trzeba czekać na ten wielki nowy soft do dekoderów CPT? Coś te wkrótce długo trwa. A jeszcze znając życie to zostanie na początek udostępniony dla wybranych i znów miesiąc czekać jak udostępniom wszystkim.

Jeszcze tylko trochę, kwestia tygodni.

PS. cierpliwość popłaca. :)

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś na jakimś przykładzie napisać jak dokładnie dodaje się kanały FTA do EvoBox bo nie wiem gdzie jakie cyfry itd...

http://pl.kingofsat.net/tv-13.0E.php

 

np: 

VOX Music TV
169.gif Polska Muzyka TVN FTA  - 15814 - 525  - 729 pol - 43 - 525  -  2014-09-15 +
Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba wszystkie modele tzw. tunerów niezależnych obsługują obrotnicę za pomocą DiSEqC 1.2 i/lub DiSEqC 1.3 (tzw. USALS).

 

Obrotnicy nie obsługuje natomiast żaden dekoder dedykowany żadnego operatora platformy satelitarnej w Polsce.

Część z tych dekoderów (w tym chyba wszystkie modele dekoderów dedykowanych Cyfrowego Polsatu) obsługuje przełączniki DiSEqC, co umożliwia oprócz Hot Bird'a, dodatkowo także odbiór np. Astry.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...