Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam splitter small II na atmelu i 6900 ze starym panelem- wspolpraca ze splittrerem to jak orka po ugorze ,raz jest dobrze 20 min a za innym razem co chwila przyciecia na pol sekundy Mialem juz w nim wszystkie softy wlacznie z ostatnim 116 i liste kanalow orginalna cyfry tylko 100 kanalow , wyrzucilem diseqc, poprawilem zlaczki i to za wiele nie zmienia Dodam ze karta orginalna dziala be zarzutu Moze jeszcze wymiana oprogramowania w karcie splitera by pomogla(tak bylo z arivą) Widze ze jedyny ratunek to nowy soft ale czy bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie ma reguły. Mój splitter kupiłem gdzieś we wrześniu 2009 roku. Mam dwa tunery: 6900 oraz Thomsona z C+.

 

Nie wypowiem się na temat ewentualnego przycinania obrazu. Nic takiego wprawdzie nie zauważyłem, jednak właściewie nie oglądam telewizji na zywo. To, co mnie interesuje, nagrywam na dysk.

 

Dlatego dla mnie najbardziej dokuczliwą bolączką tego tunera jest fakt, że rządzi się swoimi prawami przy programowaniu nagrań. Bardzo często zdarza sie tak, że nie można nagrać dwóch audycji, które są nadawane niedługo jedna po drugiej. Z tego, co zauważyłem, im dłuższa pierwsza audycja, tym większy odstęp jest wymagany dla drugiej. Jaki jest sens, gdy mając dwa nagrania muszę kilka razy podchodzić do programowania audycji nr 2, gdyż nawet przy kilkunastu minutach odstepu potrafi krzyczeć, że odstęp jest za mały? Nie dość, że musze ponownie wszystko wpisywać, to jeszcze nierzadko niemożliwe jest nagranie dwóch audycji z odstępem siegającym nawet 20 minut!

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w jakiś magiczny sposób włączyć dźwięk mono na tym dekoderze?

 

Mam TV bez eurozłącza, z 1 chinchem na video i 1 na audio. Na niektórych audycjach/teledyskach używających stereo, dźwięk jest upośledzony, co słychać jak się przełącza między lewym a prawym kanałem - a do wyboru na dekoderze mam tylko stereo, lewy, prawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucic post z innego forum Autor Kaspian:

 

"Problem z zawieszeniami często wynika z eksperymentow cyfry z przesyłem kluczy do kart i ma związek z nieoficjalnymi probami ograniczenia splitterów ma to zwykle skuteczność ( zacinanie przy 3 i więcej tunerów na splitterku) Jesli karta splittera i jego oprogramowanie ma jakiś bufor ecm większy to zacinki nie bedą występować niektore fergusony nawet w sharingu robią sieczkę z dużą liczbą zawołań o ecm...Moja rada : soft najnowszy w splitterku i w tunerze. Lub wymiana splittera na jakiś z nowszej wersji..

 

Nie będe sie rozpisywał konkretnie ( niektórzy z was mi napiszą że to plotka bo u niego takie coś nie ma miejsca inni potwierdzą to co mowię. Pamiętajcie że testy są losowe na niektorych kanałach w różnych H na różne seriale kart...i różne grupy...więc nie każda karta ma efekt zapełnienia bufora...) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, FK-6900CR nie ma możliwości odcinania napięcia na USB. Ale tylko pozornie. Jeśli przy odłączonym dysku wciśnie się USB/PVR, a następnie EXIT, po podąłczeniu dysku nie nastąpi jego inicjalizacja. W celu jej dokonania należy wcisnąć USB/PVR,

Widać, że jednak jest sposób na oszczędność prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zastosować jakiś kabel łączący oba wyjścia audio. Przy złaczach Chinch jest to łatwe. W przypadku Euro, musiałbyś dokonać połaczenia nóżek od kanału lewego i prawego. Chyba czas na zmianę telewizorka. :?:

 

ArtS :)

 

Udalo sie ogarnac przy pomocy takiego malego wynalazku:

 

xmsrcw.jpg

 

A zmiana by się przydała swoją drogą, ale póki zabytek działa.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku miesiecy działa Small II. Nie sprawia kłopotów. Jednak ktoś pisał, że miał z nim problemy. Zaznaczę, że mój posiada standardowe karty klienckie. Sprzedawca zaznaczał wówczas, że nie gwarantuje poprawnej współpracy, gdyż jeszcze nie testował. Zaryzykowałem i działa. Myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, z jakim tunerem współpracuje nasz 6900. W moim przypadku jest to mały Thomson z Cyfry+.

 

Vochomurka, ciekaw jestem, czy skoro Small III działa Ci poprawnie z Arivą, to jak działałby Small II?

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vochomurka, ciekaw jestem, czy skoro Small III działa Ci poprawnie z Arivą, to jak działałby Small II?

ArtS :)

 

Pytałem o to samo sprzedawcę w sklepie, bo Small II jest trochę tańszy, jednak pan w sklepie zdecydowanie rekomendował do Arivy Small III właśnie. Faktycznie wyszła na jesieni nowa wersja softu do Small III, właśnie pod kątem współpracy z Arivą, załadowali mi ten soft w sklepie i śmiga mi to w konfiguracji Ariva 200 + Ariva 100 (wcześniej zamiast Arivy 100 miałem Ferdka 7900, ale z niego zrezygnowałem, acz też ze spliterem bezproblemowo chodził). Idealnie chodzi, zero przycinek. Nie wykluczam, że ze Small II Ariva też zadziała, ale to musiałby ktoś sprawdzić eksperymentalnie i podać na tu na forum taką informację.

 

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam fergusona fk 6900 cr kupiłem go z wgranym edukacyjnym softem więc zmieniłem soft na oryginalny ze strony producenta, a dzisiaj nagle wyskoczyło na wyświetlaczu "7U" cały czas jest jeden kanał, nie da się go przełączyć, nic nie można zrobić, nie działa pilot ani przyciski na dekoderze oprócz przycisku wyłączania który działa i na pilocie i na dekoderze. Bardzo proszę o pomoc jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, jednak EPG działa tak sobie. Lepiej zaprogramować ręcznie.

 

ArtS :)

 

ArtS co według Ciebie znaczy tak sobie? na moim fk 6900 jest tragedia, epg mam na 2 audycje z kanału ktory w tej chwili ogladam, a to i tak sie ciesze jak sie pokaze, bo najczesciej nie wyswietla mi epg, dla uściślenia oryginalna karta c+.

 

Jak działa u was EPG i jaka wersje softu macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...