Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na moim fk 6900 jest tragedia, epg mam na 2 audycje z kanału ktory w tej chwili ogladam, a to i tak sie ciesze jak sie pokaze, bo najczesciej nie wyswietla mi epg, dla uściślenia oryginalna karta c+.

Ciekawe. EPG na 7 dni nie mają jedynie nieliczne stacje. Na większości mam pełne tygodniowe EPG. Oprogramowanie 116.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS co według Ciebie znaczy tak sobie? na moim fk 6900 jest tragedia, epg mam na 2 audycje z kanału ktory w tej chwili ogladam, a to i tak sie ciesze jak sie pokaze, bo najczesciej nie wyswietla mi epg, dla uściślenia oryginalna karta c+.

 

Tak sobie, czyli tak, jak piszesz. Najczęściej dwie audycje do przodu. :smile:

 

Mam wersję 116.

 

W tej chwili uzywam juz Arivy, więc nie mam informacji na bieżąco.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez mam soft 116 i tylko dwie pozycje epg tygodniowe wchodze przyciskiem epg i pozniej niebieski przycisk i niestety ale jest pusto po ogladaniu pol godziny danego kanalu pojawia sie epg na 4 kolejne audycje i po 2 na pozostale dni tygodnia, albo nie pojawia sie nic.

Nie ma znaczenia czy sprawdzam c+, hbo czy tvp1 na wszystkim mam tak samo :(

A jak Epg działa w tej Arivie 200 i czy warto ją kupic bo czytalem ze glowice strasznie sie sypia :(

Jeśli ktoś jest w temacie fergusonów obeznany to proszę o doradzenie co kupić Arivę 200 czy HF8900HD ??

Zgóry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem sie wiążąco na temat EPG w Arivie, gdyż ze dwa razy z niego próbowałem korzystać. Z moich prób wynikało, że jest podobnie, jak w 6900.

 

Głowice w Arivie bywają wadliwe, ale podobno w nowej wersji juz to poprawiono. Nowa wersja to jasne pudełko z żaba oraz napis HDTV na górze obudowy, nie na klapce.

 

Czy warto? Jesli się korzysta z PVR, to wygodniej programować, gdyz lista nagrań jest pokazana w formie tabeli. Posiada też tryb cotygodniowych nagrań oraz potrafi nagrywac wiele ścieżek dźwiekowych i napisy z takich kanałów, jak Canal+, czy Ale Kino.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie wczoraj tego Fergusona.

 

Wady

:arrow: EPG (zawieszanie po zakończeniu programu, dostępne tylko na niektórych kanałach: aktualny program + następny)

:arrow: PVR (sensowne nagrywanie jest tyko z timera i ręcznie pilotem)

 

Zalety

:arrow: Sortowanie listy kanałów

:arrow: Szybkie bootowanie

:arrow: Szybkie przełączanie kanałów

:arrow: Stabilny soft 116

 

169zł za ten tuner to jest dobry współczynnik cena/jakość.

Jeśli Ariva 100/200/TT zachowuje się podobnie z PVR/EPG to nie jest kompletnie warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego PVR. Co dokładnie masz na myśli?

 

Chodzi mi o nagrywanie oraz jego planowanie, time shift działa całkiem nieźle po wciśnięciu pauzy. Nie można oczekiwać automatyczniego godzinnego buforowania na dysku zewnętrznym. Porównuje go trochę do PVR HD C+. inaczej planuje się nagrania mając pełne EPG, a inaczej musząc ręcznie wklepywać kanał/czas. Tak samo po wciśnięciu REC na pilocie, tuner nagrywa do momentu aż nie zabraknie mu miejsca albo nie wyłączymy sami. Przyzwyczajony jestem, że nagrywanie samo wyłącza się po zakończonym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę programowac z ręki, gdyż rzeczywiście EPG nie działa, jak trzeba. Jednak miałem kiedys Philipsa z Cyfry+ i tam EPG ładowało się góra na trzy dni. Ponieważ nie było innej możliwości, to zaprogramowanie czegoś z wiekszym wyprzedzeniem było niemozliwe. Poza tym, programując ręcznie mam mozliwość tworzenia "zakładek", czyli ustawiam czas na kilka minut przed i parę, parenaście po zakonczeniu programu. Nic nie złości tak, jak poucinane nagranie.

 

Nagrywanie z ręki działa standardowo. Czyli działa do momentu wyłaczenia lub zapełnienia się nosnika. Nie wiem, czy jest taka mozliwość, że po nacisnieciu kolejny raz przycisku nagrywania nie mozna zdefiniować czasu nagrania. Jeśli nie ma, to troche szkoda. Myslę, że gdyby EPG działało sprawniej, wielu osobom ułatwiłoby to życie.

 

Dla mnie 6900 ma trzy podstawowe wady, jesli chodzi o PVR:

- każde zdarzenie jest programowane na osobnym ekranie; brakuje listy nagrań.

- dziwnie zachowuje się wyliczanie minimalnej przerwy miedzy kolejnymi nagraniami; im dłuzsze nagranie, tym dłuższa przerwa; nie udało mi się znaleźć związku między tymi parametrami; krótko mówiąc nie sposób zaprogramowac dwóch filmów nadawanych w odstepie nawet 15-minutowym;

- brakuje cotygodniowego trybu nagrywania;

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blagam o pomoc.mam tego ferdka i czesto nagrywam na karte sd 4 gb ktora jest wlozona w czytnik kart mini usb i karte matke.i jak kopiuje na kompa to co nagralem czesto jakos w polowie przerzucania kopiowanie sie zatrzymuje i pokazuje sie komunikat o koniecznosci formatowania dysku przez co stracilem juz pare nagran....dodam ze biore odrazu wytnij a nie kopiuj a potem usun.czy to moze byc przyczyna? bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem z TNK na tym tunerze. Po przełączeniu na obojętnie który kanał z pakietu po max. 30 sekundach znika obraz i dźwięk. Aby było normalnie muszę wyjąć i włożyć kartę. Po tym zabiegu jest OK do czas zmiany kanału. Czy to normalne?

Jest to błąd softu. Należy przeinstalować soft i/lub boot. Jednak odłączenie od sieci na kilka sekund również rozwiąże problem...przynajmniej na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wizjaplus

Listy kanałów są publikowane na stronie producenta. Są z reguły w miarę aktualne.

 

@marenss

Rozumiem, że korzystasz z funkcji PVR, a nie z timera dostępnego z głównego menu? Pytam, gdyż timery dostępne z głównego menu potrafią jedynie właczać lub wyłaczć tuner o zadanej porze. Nagrywać można jedynie przy użyciu funkcji PVR (trzeci przycisk od lewej pod kolorowymi przyciskami teletekstu). Teraz używam Arivy, ale przez jakiś czas używałem 6900 i timery działały w miarę poprawnie, tzn większość pozycji nagrywała się poprawnie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marenss

Rozumiem, że korzystasz z funkcji PVR, a nie z timera dostępnego z głównego menu? Pytam, gdyż timery dostępne z głównego menu potrafią jedynie właczać lub wyłaczć tuner o zadanej porze. Nagrywać można jedynie przy użyciu funkcji PVR (trzeci przycisk od lewej pod kolorowymi przyciskami teletekstu).

 

Korzystałem z timera dostępnego w menu zamiast PVR, więc problem rozwiązany.

 

a gdzie można znaleść aktualną liste kanałow na pakiet CYFRY+ ??

 

lub czy jest program gdzie można stworzyc swoją liste kanałow ??

 

Tutaj lista z 26.01.2010

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ist_Cyfra/

Programu do układania listy kanałów działającego z FK 6900 nie ma.

Ręczne ułożenie listy kanałów nie sprawia większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...