Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Mam problem z odbiorem kanałów EbS z Siriusa. Tuner po przełączeniu na EbS lub EbS+ wiesza się. Może ma to związek z wieloma ścieżkami językowymi. Ma może ktoś taki problem? Soft mam z 15 września 2009. Podejrzewam, że pomogłoby ręczne wprowadzenie PID-ów. Wtedy byłby tylko polski PID audio. Nie wiem jak to zrobić w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem podobną chińszczyznę tyle, że w obudowie i podpiąwszy do jakiegoś starego dysku ATA, który mi się przypadkiem ostał działa bez problemu. Do FK 6900 CR co bym nie podpiął to zawsze mi działa. PVR w tym tunerze jest jedno z lepszych, jeśli nie najlepsze z całej rodziny Fergusonów. Jeszcze nie wywinął mi żadnego numeru.

No ale jeśli u Ciebie nie działa, to musisz się rozejrzeć za czym lepszym. Ja mam kieszeń Qoltec. Chyba 50 zł za nią dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy ktoś próbował do tego tunera podpinać dysk ATA 3,5" wsadzony do przenośnej obudowy podpinanej przez USB? Pytam, bo nabyłem taką najtańszą obudowę na allegro za 25zł (z zewnętrznym zasilaniem), ale tuner coś tego dysku nie widzi :(.

Cytat z instrukcji obsługi:

"Prawidłowo działają tylko dyski z jedną partycją podstawową w formacie FAT32. Jeśli nie posiadasz takiego formatu przygotuj dysk w komputerze przed podłączeniem do odbiornika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dysku jest jedna partycja FAT32 (80GB). Pewnie się skończy na kupnie kolejnej obudowy, bo chwilowo nie mam innych pomysłów.

 

Żeby nie powtarzać tematu w tym wątku zerknij do wątku o Arivie 200, tam mniej więcej na 15 stronie też jest o kłopotach z dyskami do Fergusonów, może coś tam znajdziesz żeby rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za informację.

Zauważyłem pewną dziwną rzecz. Podłączyłem odtwarzacz MP3 jako pendrive. Wszystko było OK do czasu wyłączenia tunera tylnym wyłącznikiem. Po ponownym włączeniem od tyłu zniknęły nagrania, a odtwarzacz nie jest rozpoznawany. Po prostu zniknęła partycja. Pod USB podłączenie było cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do działu technicznego Fergusona z pytaniem dlaczego FK 6900 zawiesza się na kanałach EbS i EbS+ nadawanych z Siriusa. Pan nie wiedział o tym, zapisał sobie i zamierzają to sprawdzić. Mam nadzieję, że odkryją problem i usuną go w następnej wersji oprogramowania. Z tego co się dowiedziałem nie ma możliwości ustawienia tylko polskiego PID-u dlatego jedyną szansą na oglądanie tych kanałów jest nowa wersja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niemiła niespodzianka. Zależy mi na tych stacjach.

Ja z kolei zauważyłem, że Ferguson nie potrafi dobrze zrobić PVR z USB. Na sofcie nieoryginalnym usługa startuje o wiele szybciej. Po wciśnięciu przycisku nagrywania na oryginale czekałem kilka sekund na pojawienie się listy z kanałami z transpondera. Na nieoryginalnym od razu się pojawia. Do tego głupio jest rozwiązane programowanie nagrywania odległego w czasie. Podaje się godzinę startu i czas trwania. Jeśli ktoś z przyzwyczajenia wpisze w drugie pole godzinę zakończenia, czeka niemiła niespodzianka. No i to ślimacze skanowanie satelity. Na Opticum 7100CX HotBirda przeskanowało w 3 minuty. Tutaj chyba ponad 5 minut. Oczywiście same FTA.

Chciałem pozgłaszać problemy do Fergusona, ale na ich stronie nie ma żadnych danych kontaktowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do Fergusona to 61 822 05 01. Na stronie Fergusona rzeczywiście nie ma żadnego kontaktu. Szkoda, że EbS i EbS+ sprawiają zawieszanie się tunera. Ma na to wpływ duża ilość ścieżek językowych, aż 32! Jednak wszystkie tunery z jakimi miałem styczność nie miały z EbS-ami problemów. Jest może dostępny jakiś edytor kanałów? Wtedy można by było wywalić pozostałe ścieżki i wpisać tylko polski PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wprowadzić tylko polskiej ścieżki z poziomu tunera. Można by oszukać tuner wpisując w edytorze tylko PID video i PID audio ale to można zrobić tylko edytorem kanałów a takiego póki co nie znalazłem (o ile w ogóle istnieje). Wtedy SID-u by nie było i powinno działać wtedy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zauważyłem, że Ferguson nie potrafi dobrze zrobić PVR z USB. Na sofcie nieoryginalnym usługa startuje o wiele szybciej. Po wciśnięciu przycisku nagrywania na oryginale czekałem kilka sekund na pojawienie się listy z kanałami z transpondera. Na nieoryginalnym od razu się pojawia.

Na to jest sposób - trzeba ograniczyć (skasować) liczbę kanałów tak do stu, albo jeszcze mniej. Wtedy startuje poniżej 1 sek.

Tak jest chyba juz od softu 111, a wiec od dawna i Ferguson nic sobie z tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...