Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można do swojej listy ulubionych programów dołożyć jakieś radio? tzn chodzi mi o to, żeby na końcu listy programów były kanały z radiami. bo próbowałem ale mi sie nie udało i wyskakuje błąd "nie ma stacji radiowych" czy jakoś tak. mam wersje softu 116 i podczas przełączania programów zanim pojawi się obraz słychac już dzwiek ale tak jakby mial czkawke. po chwili pojawia sie obraz i dzwiek juz jest w porzadku. poza tym jakos wolno przełączają się programy. jest na to jakaś rada czy tak musi byc? używam TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!!

 

Ostatnia wersja wsadu do splittera Big2 (tj. 003 - 06.08.2009 poprawka usuwa problem aktualizacji kart rev3.6 poprzez serwer) nie działa stabilnie jeśli chodzi o przechodzenie uprawnień kart Atmel. Programy wieszają się i przełąnczają się z średnio 6-8sek. opóźnieniem. Testy prowadzone na FK 6900 soft 116. Wsad kart Atmel rev 3.6: 003 - 06.02.2010 poprawka dla tunerow Ferguson FK6900/7900

Sieć złożona z 3szt. tunerow FK-6900 i jeden Strong od Cyfry. Po powrocie do poprzedniego wsadu splittera Big2 (002 - 23.09.2008 poprawka dla nowych kart + poprawka dla programowania kart via serwer) problem nie występuje

 

Narazie testuje, później opisze co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj sobie chciałem wgrać nową listę kanałów do do Ferdka. Listę ściągłem ze strony Ferdka: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... _list_TnK/. Tylko w tym problem że go wgrałem i wtedy odbiornik dostał [beep]olca. Niedosyć że jest tylko 33 kanały i na dodatek nie z TNK to jeszcze działa tylko przesuwanie programów i nic więcej. Nie można nic na nim zrobić. Nie można włączyć menu aby go sformatować. Nie wiem co dalej zrobić. Jak można to naprawić. Proszę o pomoc. Z góry dzięki. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kupiłem tuner Ferguson FK 6900 i mam problem z odbiorem TNK. Na początku na kanałach nSport, TVP Sport, Discovery Channel było napisane "brak, lub zły sygnał", a teraz wogule nic nie ma i jest napisane, że "nie można zdekodować karty". Wie ktoś może czym to może być spowodowane, i Jak można rozwiązać ten problem. Dodam, że na drugim tunerze (Opticum X11p) wszystko działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki problem "brak, lub zły sygnał" mam konwerter z 4 wyjściami zmieniłem kabel na nowy poprzedni miał kilka lat i wszystko zaczęło działać. tuner używam przez splitera (3 tunery) i wszystko chodzi super kanały przełączają się bardzo szybko max. do 1 sek. nie wiem co za problem ma antoniofavretto mam wgrany soft 116 tuner jest nowy używam go dopiero 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem o którym pisze dotyczy ostatniego wsadu (oprogramowania) splittera Big2, którego wgranie w moim przypadku znacznie pogorszyło działanie FK-6900 (zacinki, długi czas przełanczanie pomiędzy kanałami). Dlatego powróciłem do wsadu 002 z 23.09.2008 (poprawka dla nowych kart + poprawka dla programowania kart via serwer) i wszystko działa OK - mowa tutaj cały czas o oprogramowaniu do splittera Big2. Jeśli chodzi o soft 116 to sprawuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Habuzia naciskasz w pilocie USB/PVR zaznaczasz PVR następnie OK w oknie które się pokazało robisz tryb nagrania "jeden raz" następnie zaznacz - rozpocznij o godz. i wpisujesz o której chcesz mieć rozpoczęte nagranie niżej robisz ile minut ma się nagrywać teraz pozostaje ci tylko wpisać z którego kanału chcesz nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wciskasz MENU następnie wybierasz INSTALACJA potem zielony klawisz wyświetla SAT TP lista transponderów wybierasz z listy wskazany wcześniej transponder, odznaczasz go i dalej szukaj. Na końcu listy kanałów pokażą się nowe które możesz dowolnie przesunąć w inne miejsce na swojej liście. Zresztą tu masz napisane:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... kanal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem Fergusona 6900 CR z nowym panelem. Mam kilka pytań do Szanownych kolegów. Czy istnieje możliwośc przewijania tekstu w podglądzie EPG? Niestety nie ma pełnego opisu tylko część tekstu... Nie wiem czy to normalne...

 

Druga sprawa...to lista kanałów. Czy istnieje mozliwość zgrania mojej listy, ktorą sobie ułożyłem na pamięć zewnętrzną i czy wgranie nowego oprogramowania skutkuje skasowaniem tej listy ?

 

Pozdrawiam

 

Seba_stian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwośc przewijania tekstu w podglądzie EPG? Niestety nie ma pełnego opisu tylko część tekstu...

Czasem jest, a czasem nie ma. Przewijanie, jeśli już, jest z poziomu EPG. Nie z poziomu klawisza i.

 

Czy istnieje mozliwość zgrania mojej listy, ktorą sobie ułożyłem na pamięć zewnętrzną i czy wgranie nowego oprogramowania skutkuje skasowaniem tej listy ?

Jest możliwość zgrania z poziomu menu edycji listy stacji. Po wgraniu nowego softu musisz przywrócić ustawienia fabryczne. A to skutkuje utratą listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiło się nowe oprogramowanie versja 119

 

wersja stary panel przedni:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... R_119.zip/

 

wersja nowy panel przedni:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 19_NP.zip/

 

Opis:◦

:poprawiono obsługę kart w czytniku

◦dodano FastScan dla TnK

◦dodano OSD w języku Rosyjskim

◦i inne drobne poprawki...

Uwaga: po wgraniu oprogramowania zalecamy przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wgranie listy kanałów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft chyba dobrze zostal przygotowany, przynajmniej tak mi się wydaje. Widzę lepszą stabliność pracy dekodera z kartą Cyfry+, żadnych zacięć w porównaniu z ostatnim softem, gdzie mialem problem głównie z TVN24. Być może nieco lepiej działa EPG.

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:]

Soft chyba dobrze zostal przygotowany, przynajmniej tak mi się wydaje. Widzę lepszą stabliność pracy dekodera z kartą Cyfry+, żadnych zacięć w porównaniu z ostatnim softem, gdzie mialem problem głównie z TVN24. Być może nieco lepiej działa EPG.

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

 

Dokładnie ja też potwierdzam lepszą współpracę z kartą Cyfra + :D EPG niestety dalej brak możliwości przewijania informacji :(

 

Za to wyszukiwanie stacji spaprali niemiłosiernie. Przez błąd w sofcie po wczorajszym skanowaniu nieba mam wiele stacji podwójnie. Po prostu zignorował niektóre stacje obecne już na liście.

 

Po wgraniu najnowszego oprogramowania należy przywrócić ustawienia fabryczne i najlepiej przeskanować " z nieba". Wgranie listy kanałów ze strony producenta powoduje u mnie błędy, które pojawiły się w momencie wyszukiwania nowych programów (kanały zaczęły się same dodawać do listy ulubionych i nie dało się ich usunąć). Usunąłem więc tą listę i ustawiłem swoją. Niestety zajmuje to trochę czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...