Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś po wejściu na kanał wcisnąć klawisz EDIT? Może wtedy się nie zwiesi.

Nie pomaga bo po wciśnięciu EDIT i wpisaniu PID-u polskiego tuner przy włączeniu na EbS będzie się ustawiał na ścieżkę numer 19, czyli na polską. Po wpisaniu tylko polskiego PID-u pozostałe ścieżki nadal są dostępne i nadal się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do konwersji TS używam VideoReDoTVSuite. Mogę sobie nim wyciąć reklamy, coś połączyć i zapisać na mpega.

Co ważne, TS nie musi być wcześniej poddany(naprawiany) TSDoktorem, czy temu podobnymi programami.

Pliki TS czyta też zwykły Media Player Classic. To tylko jeden exe o poj. 1.7 MB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się przyłączę do dyskusji. Pisałem ze 2 razy na pomoc do fergusona i po kilkunastu dniach widziałem pojawiała się nowa wersja.

Spróbowałem wersji 614 i zaczęły się dziać dziwne rzeczy.

Skanowanie kanałów z astry i hotbirda naraz zadziałało. Jeżeli wezmę najpierw z HB, potem z Astry to się pod koniec zawiesza na amen.

Po włożeniu świeżo sformatowanego pendrive zaczyna go czytać w nieskończoność(na wyświetlaczu: "Włożono USB" już się bałem że USB się poszło j***ć). Nagrałem upgrade.key. I... zaczęło wykrywać rozmiar. Niemniej jednak Timeshift i odtwarzanie kompletnie nie działa(zawiecha). Po wciśnięciu przycisku nagrywania lista pojawia się dopiero po 5 sekundach- nagrywa poprawnie, z tym że ekran gaśnie i nie widzę co nagrywam.

Czy ktoś miał podobnie?

 

Wróciłem do starego 607. Stare ale jare.

 

Kolejna sprawa:

Patrząc na nagłówki bootloadera jestem pewien, że tuner można aktualizować także przez port RS232.

Jeśli ktoś ma uwalony sprzęt a nie oddał do naprawy niech spróbuje COMUpgrader.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu przycisku nagrywania lista pojawia się dopiero po 5 sekundach

Pisałem o tym stronę temu.

Skasuj trochę kanłów, zostaw setkę, a lista pojawi się w mniej niż sekundę.

Pewnie w tym sofcie jest tak, że po naciśnieciu REC szuka on kanałów z danego transordera z całej listy.

Tak wiec jesli zredukujesz listę, to i szybciej będzie szukał i lista pojawi się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę od siebie o moim FK 6900 CR.

Też miałem problem z tym, że po wciśnięciu rec przez dobrych kilkanaście sekund nic się nie działo. Potem dopiero pojawiało się okienko z wyborem programu do nagrania. I wina na pewno nie leżała po stronie zbyt wielkiej ilości kanałów - na mojej liście jest coś ok. 55 kanałów.

Ale to nic. Tuner działał u mnie od połowy lutego, wszystko grało, PVR działało. W międzyczasie robiłem upgrade softu, działało nadal choć zmiany żadnej nie zauważyłem.

I w którymś momencie z zasadzki, mniej więcej we wrześniu, zaczął mieć problemy z nagrywaniem i odtwarzaniem. Zawieszał się na amen przy próbie nagrania lub odtworzenia czegokolwiek. Pomagało tylko wyłączenie przyciskiem z tyłu.

Na pewno nie z winy pendriva - jeśli producent zaleca pena szybszego niż 8mb/sek, to mój Patriot x-boost 16 gb ma ok 15 mb/sek przy zapisie. Formatowałem go w kompie i w tunerze - bez zmian.

Po wgraniu najnowszego softu, wyłączył się, próbując zrestartować, ale już nie włączył. Pokazuje komunikat bRrr, czyli błąd bootwania.

Jak dla mnie, coś ma skopane z USB i z tego powodu uwalił mu się flash przy upgrade softu.

Poszedł do serwisu, już prawie 3 tyg temu. Do tej pory cisza.

Żeby było śmieszniej, nakryłem sprzedawcę że po 8 dniach roboczych tuner nadal trzymał u siebie po ladą i nie wysłał do Fergusona. Po awanturze dostałem na wypożyczenie na czas naprawy Opticuma 4060 CX. Używam go, i wniosek - aczkolwiek wygląda "chińszczyźnianie" to działa bez zarzutu.

I w przeciwieństwie do Fergusia, EPG działa idealnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z tym, że po wciśnięciu rec przez dobrych kilkanaście sekund nic się nie działo. Potem dopiero pojawiało się okienko z wyborem programu do nagrania. I wina na pewno nie leżała po stronie zbyt wielkiej ilości kanałów - na mojej liście jest coś ok. 55 kanałów.

U mnie redukcja kanałów rozwiązała proglem, ale musiałem to też zrobic z kanałami radiowymi, o czym nie wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsza wersja Any Video Converter Free już to potrafi.

 

ArtS :)

 

Potrafi ale:

AVC źle odczytuje czas pliku .ts. (Np. 20 min zamais 2 godz.) Konwertuje całość, ale nie można np. zakończyć konwersji na 1h25min.

A ważniejszy problem to proporcje. W .ts jest rozdzielczość 704x576 co powoduje że po prostej konwersji na xvid na TV obraz jest węższy. W MediaCoder radziłem sobie z tym wymuszając proporcje 16:9 (nie wiem czemu, eksperymentalnie).

 

AVC jest szybszy od MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie powtarzać tematu w tym wątku zerknij do wątku o Arivie 200, tam mniej więcej na 15 stronie też jest o kłopotach z dyskami do Fergusonów, może coś tam znajdziesz żeby rozwiązać ten problem.

Kupiłem w piątek nową obudowę Welland ME-740A i zadziałała od razu po podłączeniu do tunera.

 

Wniosek: ostrożnie z obudowami ATA które można znaleźć na allegro za ~25zł, bo niekoniecznie będą chciały współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany poniżej przypadek wysłałem wczoraj na adres fergusona. Ciekawe, czy coś z tym zrobią?

 

Nagrywam codziennie program o tej samej porze.

 

1 listopada (niedziela): nagrał się plik o nazwie (powiedzmy) TVN24-1101-1700.ts

 

Usunałem go, gdyż interesują mnie dni od poniedziałku do piątku.

 

2 listopada (poniedziałek): nagrał się plik o nazwie (powiedzmy) TVN24-1101-1700.ts (ta sama nazwa!)

 

Poniewaz zawartość pliku była poprawna, nie przejąłem się nazwą.

 

3 listopada (wtorek): na liście nagrań pozostał plik o tej samej nazwie, czyli TVN24-1101-1700.ts.

 

W pierwszym momencie myślałem, że z jakichś względów wtorkowa pozycja się nie nagrała, ale po zabraniu pendrive'a do komputera okazało się, że plik ma dwa razy większy rozmiar. Po dokonaniu naprawy strumienia ts okazało się, że pozycja wtorkowa dopisała sie do poniedziałkowej.

 

4 listopada (środa): na czystym pendrive'ie nagrał się ponownie plik o takiej samej nazwie, czyli: TVN24-1101-1700.ts.

 

Widząc powyzsze dokonałem małej próby nagrywając z ręki mały fragment programu. Okazało się, że nazwa pliku dalej sugeruje 1 listoipada, choć czas rozpoczęcia nagrania był już prawidłowy. Nazwa pliku była TVN24-1101-1842.ts

 

Po wyłączeniu tunera wyłacznikiem z tyłu i ponownym włączeniu próbne nagranie utworzyło plik zawierający w nazwie poprawną datę.

 

Posiadana przeze mnie wersja oprogramowania to 112. Nie wgrywałem kolejnych, gdyż były sygnały, iż PVR działa gorzej.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...