Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło się nowe oprogramowanie:

stary panel przedni

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... R_121.zip/

nowy panel przedni

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 21_NP.zip/

 

 

PS.

I już widzę pierwsze problemy :( Przy podłączeniu do spliterka BIG 2 nie da się oglądać kanałów z Polsatu na Arivie. Cały czas wyświetla zakodowane. Dopiero powrót do starego softu w 6900 ver. 120 sprawia że wszystko działa po staremu. Moim zdaniem kolejny niedopracowany soft. Czy naprawdę nie można napisać jakiegoś stabilnego softu pod Cyfrę do FK-6900 CR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam!

Mam taki problem, otóż korzystałem z tego dekodera (Ferguson FK 6900) juz ponad miesiąc, ale niedawno, jak go właczylem, był tylko czarny ekran. Wazne - opis programu, godzina i wszystkie okienka ktore wczesniej wyskakiwały np. przy przelaczaniu kanałow NADAL są, nie ma tylko obrazu tego kanału. Jestem posiadaczem Cyfry+ pre-paid. i wszystkie kanały (w tym pakiecie - rozszerzonym) działały. Postanowiłem odłaczyc dekoder z zasilania, wyjałem karte z czytnika i jesczez raz właczyłem. nadal był czarny ekran, tylko wtedy na samej górze pojawil sie niebieski pasek - sprawdzanie karty i tak czekałem ponad godzine!!! i nic! moim zdaniem ustawienie antenty i samo podłaczenie do telewizora jest w porzadku, dlatego, ze jak przełaczyłem na programy niekodowane to one były wyswietlane (np. TVP Polonia, czy VIVA i inne). Co jest nie tak? Miał ktoś podobny przypadek? jak rozwiazac ten problem?

 

prosze o pomoc i pozdrawiam

 

Mam ten sam problem. Mógłbyś napisać kondzio500 czy udało Ci się naprawić ten problem? Prosiłbym też kogoś o przesłanie mi softu v120 na kuchar71@wp.pl. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z odbiorem stacji z niektorych transponderow, mam monoblock na hotbird +astre przy czym problemy sa tylko z niektorymi programami nadawanymi z astry

parametry ustawien:

-typ konwertera : uniwersalny

-pasmo wysokie 10.600

-pasmo niskie 9750

22khz - auto

-przełacznik: brak

-pozycjoner: brak

 

posiadam taki konwerter:

http://www.skymedia.pl/0sklep/product_i ... cts_id/352

 

probowalem najróżniejszych ustawien i nic a zalezy mi np na zlapaniu TVP INFO z astry - transponder jest na liscie po wybraniu wyszukiwania wyrzuca natychmiastowo ilosc znalezionych kanalo 0

zestaw dziala z TNK

 

w czym moze tkwic problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem, otóż korzystałem z tego dekodera (Ferguson FK 6900) juz ponad miesiąc, ale niedawno, jak go właczylem, był tylko czarny ekran. Wazne - opis programu, godzina i wszystkie okienka ktore wczesniej wyskakiwały np. przy przelaczaniu kanałow NADAL są, nie ma tylko obrazu tego kanału. Jestem posiadaczem Cyfry+ pre-paid. i wszystkie kanały (w tym pakiecie - rozszerzonym) działały. Postanowiłem odłaczyc dekoder z zasilania, wyjałem karte z czytnika i jesczez raz właczyłem. nadal był czarny ekran, tylko wtedy na samej górze pojawil sie niebieski pasek - sprawdzanie karty i tak czekałem ponad godzine!!! i nic! moim zdaniem ustawienie antenty i samo podłaczenie do telewizora jest w porzadku, dlatego, ze jak przełaczyłem na programy niekodowane to one były wyswietlane (np. TVP Polonia, czy VIVA i inne). Co jest nie tak? Miał ktoś podobny przypadek? jak rozwiazac ten problem?

 

prosze o pomoc i pozdrawiam

 

Mam ten sam problem. Mógłbyś napisać kondzio500 czy udało Ci się naprawić ten problem? Prosiłbym też kogoś o przesłanie mi softu v120 na kuchar71@wp.pl. Z góry dzięki

 

 

Problem rozwiązany - pomaga reaktywacja karty poprzez ica.cyfraplus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogolnie tuner dziala dosc dobrze, mam go od stycznia. Lecz nie raz wystepuja pewne problemy: pierwszy dosc blahy przy zmianie kanalow ten pasek po lewo gdzie sie wyswietla numer kanalu pasek ktory niby jest niebieski staje sie platanina roznych kolorow-czerwon paseczki.

Po 2 nie raz jak nastwie nagrywanie na czas i wroce potem okazuje sie ze nic sie nie nagralo-dekoder sie zacial, zeby nie bylo nastawiam po 1 jednej pozycji, nie np.5.

3. Przy odtwarzaniu nagran, przy dlugich nagraniach obraz przy przewijaniu strasznie sie szatkuje a menu po nacisniecie play sie laguje-bardzo wolno sie pojawia i trudno zatrzymac przewijanie w porzadanym momenice. Raz przy odtwarzaniu pokazuje sie czas z paskiem stanu a raz tylko megabajty i nie wiadomo w ktorym sie jest momencie. Od czego to zalezy?

Teraz rowniez przy 20 minutowych sie tnie ale inaczej. Dzwiek zaczyna jakby szalec, nie wiem jak to nazwac i prawie dekoder sie zacina. Jedynym wyjsciem jest zrobienie pauzy i ponownie play.

4. Nie wiem czy zalezy od dekodera ale czesto wystepuja na obrazie takie zienkawe jakby zorze. Kolory staja sie dziwne. Jak wylacze dekoder i widze obraz z pustego AV najlepiej to widac. Ale wtedy nie pobiera sygnalu z dekodera wiec nie powinno byc tego widac raczej...

Soft mam 116 wiec zaktualizuje tylko doradzcie czy ten nowy jest dobry czy lepszy wczesniejszy jakis. To chyba tyle

Z gore za pomoc dziekuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

posiadam dwa ferdki 6900 (jeden z nowym panelem drugi ze starym) i planuję wejść w multiroom C+.W związku z tym mam pytanie, czy obejdzie się bez problemów na w/w dekoderach? I czy one (bądź jeden z nich) zlicza ten czas 6 godzin aktywacji modułu dodatkowego?

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Facho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam takie pytanie jak ustawić parametry w menu instalacja dla 2 konwerterów wycelowanych w HB i Astra 2 28,2?

 

Konwertery quatro Inverto, multiswitch Terra MSR912.

 

Dla HB ustawiłem:

typ konwertera: WideBand

pasmo wysokie: 10750

pasmo niskie: 9750

Zasil. konwertera: włączone

22KHz: włączone

przełącznik: DiSEqC 1.0

port: #2

pozycjoner: brak

 

Dla Astra 2 ustawiłem:

typ konwertera: WideBand

pasmo wysokie: 10750

pasmo niskie: 9750

Zasil. konwertera: włączone

22KHz: włączone

przełącznik: DiSEqC 1.0

port: #1

pozycjoner: brak

 

Czy taka konfiguracja jest poprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie bez zarzutu działa GOODDRIVE EDGE (mam 4 GB, ale są różne pojemności), może nie jest to jakaś kosmiczna technologia, ale ma bardzo wysoką prędkość zapisu (czyli to, co istotne przy nagrywaniu programów przez PVR).

 

Poszukaj na znanym serwisie aukcyjnym, nie są znowu takie drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, jeśli za takie coś mam dostać bana to do usunięcia.

 

Tu chodziło bardziej o pytanie do użytkowników 6900, którzy częściej tu zaglądają niż do innych działów czy tak nie pada czasem głowica, która w tym tunerze jest podobno zawodna. I czy to nie ma nic wspólnego z softem, bo był taki jeden co uniemożliwiał odbiór z jednego transpondera. Nie chce nabijać postów bo nie mam ani 13 lat ani pryszczy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem tego tunera do c+, mam tylko pytanie o szybkość przełączania programów (ładowanie obrazu i dźwięku). Moze to jest dziwne pytanie, ale użytkownicy pace'a sd raczej by mnie zrozumieli. ;) W dekoderze pace kanały ładują się średnio z 3 sekundy, w najlepszym przypadku, ale to rzadko - 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni próbuję się uporać z problemem. Otóż Kupiłem FK6900 w zestawie z TnK. Kartę aktywowałem przez internet.

Niestety po kilku telefonach na infolinię (nawet nie komentuję) oraz wielu godzinach (zielony) spędzonych na necie i nie tylko doszedłem do kilku spraw.

1. Karta nie była chyba w pełny aktywowana. Na sprzęcie(opticum) kolegi doszukałem się w menu jakiejść opcji TNK i wtedy coś zostało pobrane/zaktualizowane. Karta wcześniej nie podawała płatnych programów, ani na moim, ani na kolegi tunerze. Po tym zaczęła normalnie pracować w jego tunerze.

2. Tuner podłączony(testowo) do 2 różnych anten, z 2 różnymi kartami (sprawnymi) nadal nie wyświetla płatnych programów. TVP1,TVP2,TVN itp Na tych płatnych programach pojawia się znaczek $ i ani obrazu ani głosu nie ma. Reasumując cóś zablokowane w tunerze :evil:

3. Soft oryginalny (ver122) skopiowałem i wgrałem 124. Listy przeszukałem, ale też wgrałem z usb pobrane ze strony Fergusona. Efekty- ŻADNE :censored:

 

Bardzo bym prosił o prostą instrukcję jak z tym szybko poradzić.

Tuner kupiony na prezent, a tu taka "niespodzianka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wykrywa Ci w ogólę kartę? Dobrze ją włożyłeś do czytnika UCAS? (sprawdź w ustawieniach systemowych i informacjach o karcie czy masz jakieś dane) Jeśli nie, to włóż ją do góry nogami (chipem do dołu). Powinien pojawić się komunikat "włożono kartę".

 

Jeśli karta jest, i problem wynika z aktywacji to:

 

PPS. Żeby szybko aktywować np. TNK, trzeba włożyć kartę, ustawić odpowiedni kanał [tu] po czym wyłączyć i włączyć tunerek wyłącznikiem sieciowym z tyłu! Jesli się tego nie zrobi, można czekać na aktywację w nieskończoność (Z tym bywa różne, u niektórych osób aktywuje się bez wyłącznia.)

 

Poza tym jeśli nie korzystasz z C+, to lepiej wgrać oprogramowanie 116-119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wykrywa Ci w ogólę kartę? Dobrze ją włożyłeś do czytnika UCAS? (sprawdź w ustawieniach systemowych i informacjach o karcie czy masz jakieś dane) Jeśli nie, to włóż ją do góry nogami (chipem do dołu). Powinien pojawić się komunikat "włożono kartę".

 

Grabar - dzięki.

To właśnie było problemem. Niestety jestem dość zielony w temacie sat :oops: , ale pani na infolinii TnK powinna wiedzieć co mówi.

To ona kazała mi włożyć kartę chipem do góry. W instrukcji chyba wyczytałem że powinno być odwrotnie i stąd cały mój problem. Karta działała u kolegi bo była poprawnie włożona. :roll:

Dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. mam następujacy problem a mianowicie : Po wgraniu wersji oprogramowania "FK-6900CR_124_NP.zip" dekoder nie znajduje mi żadnych programów ani z astry ani z hotbirda :( ogólnie sygnal mam na poziomie 90 astra i 80 hotbird . jak wgralem liste programów ze strony fergusona wszystkie kanaly odbiera z wyjatkiem czestotliwości 11487 tz.np. tv polonia,tv puls czy tvp info. próbowalem przywrócic ustawienia fabryczne nie pomogło wgralem jeszcze raz to samo oprogramowanie( do innego nie mam dostepu) równiez nie pomogło. czy ktoś miał podobny problem? I czy mogł mi ktoś wysłać wczesniejszą wersje softu? i kompletna liste kanałów na astre i hotbirda?

Za wszelką pomoc z Góry bardzo dziękuje Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla pewności:

1) Oczywiście wiesz, że oprogramowanie z końcówką NP jest dla 6900 z nowym panelem przednim z kółkiem z przodu, a do starszych 6900 jest soft bez NP (i wisi na stronie Fergusona)?

2) Po załadowaniu ustawiasz DiSEqC i wszystkie z tym związane sprawy?

3) Jak wchodzisz w wyszukiwanie ręczne to dla 11,487 masz dobre parametry? (czyli: H - pozioma, 27500, 5/6 - zwracam uwagę na to pogrubione - FEC na być 5/6, nie 3/4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...