Skocz do zawartości

Oprawy graficzno - dźwiękowe TVP


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na większości kanałów  TVP logo  jest bardzo dobre bo   jest półprzezroczyste.Wzór do naśladowania  to logo TVP 1HD , TVP 2 HD,TVP HD,TVP KOBIETA,TVP DOKUMENT,TVP KULTURA,TVP NAUKA,TVP  HISTORIA,TVP ROZRYWKA.

Jeśli logo TVP ALFA będzie  półprzezroczyste jak np TVP NAUKA to logo będzie bardzo dobre.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 12:34, Poland napisał(a):

Wyglądają one tak:

file.php?id=15788&mode=view

file.php?id=15789&mode=view

 

Z kolei loga TVP3 przedstawiają się następująco: 

file.php?id=15787

file.php?id=15785

file.php?id=15784

file.php?id=15782

file.php?id=15783

file.php?id=15780&mode=view

Ja bym się tymi logotypami aż tak nie sugerował

O ile jeszcze logotypy TVP3 mogą mieć jakieś odzwierciedlenie w finalnej wersji (choć mogą zrezygnować z 3 i zmienić tło np. na zielony), o tyle np. logo właśnie alfy TVP czy TVP abc raczej tak nie będą wyglądać, a będą miały wyróżniony drugi człon (tak jak TVP abc 2)

W dniu 9.06.2023 o 15:10, Logomaniak napisał(a):

Na włoskich , niemieckich kanałach    jest dopisek HD np RAI 1 HD, ZDF HD.

TVN i Puls również w swoich kanałach mają dopisek HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadłeś choć ja o zmianach dowiedziałem się od jeszcze innej osoby stamtąd. Według Karola i tej osoby loga mają wyglądać tak:

file.php?id=16260&mode=view

file.php?id=16261&mode=view

O ile logo TVP2 jeszcze może wyglądać autentycznie o tyle te z TVP1 wygląda jak wklejka z Painta. Według użytkownika @Kamo875 z Forum Media2 zmiany w przypadku Jedynki powinny wyglądać tak:

file.php?id=16266&mode=view

file.php?id=16267&mode=view

Ja się z tym zresztą zgadzam choć w moim zdaniem tak jak w zapowiedziach logo powinno być białe również w identach:

image-2.png
image-3.png
image-1.png

image-4.png

Całość tych pomysłów przypomina koncept z 2021 roku:

image.png

Screenshot-20230817-233453-You-Tube-1.jp

Generalnie mi się ten krok w tył nie podoba i mam nadzieje że Telewizja Polska z niego zrezygnuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzucenie logotypów bezkratkowych dla TVP1 i TVP2 to jest dla mnie archaizm i zacofanie totalne. Przywrócenie kratek do logotypów Jedynki i Dwójki oznacza bardzo negatywne reakcje i to jest dla mnie zmiana na totalny duży minus. Trwający od 2 lat rebranding spotkał się niestety z rozczarowaniem ze strony widzów, że nie zmieniono logotypów ekranowych.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe logotypy TVP miały przynieść nową jakość, tymczasem okazuje się, że TVP robi dwa kroki do tyłu. 

Gdyby prezesem TVP był nadal Jacek Kurski to nowe logotypy TVP byłyby już dawno wprowadzone, dziwię się decyzji prezesa TVP Matyszkowicza, że zamiast wprowadzić te nowe logotypy po prostu wprowadzając stare logotypy cofa TVP o 20 lat do tyłu. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne logo jest kojarzone z Telewizją Polską. A projekt zaproponowany, kilka lat temu to tak naprawdę literki, które nie wyróżniają się niczym. To zwykłe litery bez dodatku czegokolwiek. 

BBC nie usunęło kratek z logotypu, a też mieli trochę pomysłów.

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pepek94 napisał(a):

Trwający od 2 lat rebranding spotkał się niestety z rozczarowaniem ze strony widzów, że nie zmieniono logotypów ekranowych.

Ze strony których widzów? Bo moim zdaniem jakieś 90 procent odbiorców, lekko licząc, nie widziało żadnej różnicy i nie oczekiwało zmiany logotypów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pepek94 napisał(a):

Porzucenie logotypów bezkratkowych dla TVP1 i TVP2 to jest dla mnie archaizm i zacofanie totalne. Przywrócenie kratek do logotypów Jedynki i Dwójki oznacza bardzo negatywne reakcje i to jest dla mnie zmiana na totalny duży minus. Trwający od 2 lat rebranding spotkał się niestety z rozczarowaniem ze strony widzów, że nie zmieniono logotypów ekranowych.

Po prostu Telewizja Polska w kwestii rebrandingu została przyćmiona przez Telewizję Polsat a szkoda bo pomysł miała świetny. Myślę że u TVP temat rebrandingu jeszcze wróci z tą różnicą że będzie on prowadzony całościowo. Nie wykluczam też że to co zostało wstawione na forum Media2 (i to co podesłał mi prywatnie @Spooky) równie może być fejkiem zwłaszcza że grafika dla Jedynki wygląda jak sklejka z Painta. Zobaczymy co będzie jak ruszy jesienna ramówka TVP1 i TVP2. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 22:46, Mateusz2006 napisał(a):

Pewnie z forum Media 2. @Karol wstawił jakieś grafiki, a @Poland bierze je za prawdziwe.

Ale one nie są fałszywe. 🙂 A że Poland nie podaje źródeł, swoich rewelacji, to przecież norma. 

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak ! Dziś Jedynka i Dwójka mają zmodyfikowane oprawy graficzne. Stare logotypy w miejsce tych obecnych, bo logo ekranowe w trakcie zmiany oprawy we wrześniu 2021 roku było takie same. Nieoficjalnie mówi się, że prezesowi TVP Mateuszowi Matyszkowiczowi oraz niektórym członkom rady programowej publicznego nadawcy nie spodobała zmiana oprawy w wykonaniu byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego ludzi, stąd natychmiastowa modyfikacja. 

 

Ma ktoś może to nagrane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko tyle? :D Aż nie mam pojęcia co napisać. Czekałem i spodziewałem się na coś większego, na zupełnie nową oprawę, a to wygląda jakby jakiś stażysta usiadł przed paintem i wymienił tylko zdjęcie tamtego logo i wkleił stare :D Siedzę i się śmieje :P Miała to podobno zrobić jakaś profesjonalna firma, a jest to w 99% to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...