Skocz do zawartości

Oprawy graficzno - dźwiękowe TVP


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikację oprawy polegającej na przywróceniu starych logotypów oceniam bardzo negatywnie. Pozbycie się logotypów z 2021 roku oceniam jako wielki minus i wielkie dno. Stare logotypy w modyfikacjach są zupełnie niepotrzebne i bezsensowne. Żadnych plusów w modyfikacji oprawy. Dlatego oceniam jako -2/10.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zostało tak jak było, to dalej by niektórzy mówili o niespójności - inne logo w oprawie niż w logo ekranowym

A tak jest chociaż spólnie - choć moim zdaniem powinni zmienić logo ekranowe na nowę, a nie oprawy na stare - a jeśli już to tak jak pisałem wcześniej

Godzinę temu, Bartosz10 napisał(a):

Wg mnie lepiej by to wyglądało odwrotnie - TVP1 na niebieskim tle, a TVP2 na pomarańczowym

 

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że wycofali te loga z lat 2021-2023 bo były po prostu koszmarne, a te od 2003 są ponadczasowe i uważam, że już nigdy nie powinny być ruszane. To jest akurat zmiana na ogromny plus, ale ile jeszcze będą nas męczyć tą oprawą? Jest tak nudna, zimna i nijaka, że łatwo zapomnieć tę oprawę. No i jak słusznie zauważyliście - kolor loga Jedynki nijak się ma do koloru opraw. Po prostu potrzebna jest zmiana oprawy i to taka na poziomie np. lat 2015-2021, które choć były emitowane przez bardzo długi czas, to jednak te oprawy mi się w ogóle nie znudziły iza każdym razem cieszyły moje oczy i uszy i patrząc na te dzisiejsze uważam, że te oprawy od 2015 roku powinny obowiązywać do dziś

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym, żeby te loga z kratkami zostały na stałe i te cyfry 1 i 2 są już ponadczasowe. Natomiast tamte nowe loga były straszne i miałem wrażenie, jakbym oglądał zagraniczną telewizję. I chyba dlatego mi się nie podobała oprawa. Ale teraz kiedy leci oprawa z przywróconymi logami, a tym bardziej jeżeli chodzi o zliftingowane pauzy, to one nawet zaczęły mi się podobać, a jeszcze bożonarodzeniowe dodatki jeszcze bardziej wzbogaciły te pauzy i ogólnie całą oprawę

 

Jednak wciąż jestem za całkowitą zmianą oprawy TVP1 i TVP2. Ale loga ekranowe muszą zostać! Mam nadzieję, że w 2024 roku będzie nowa oprawa, która to moim zdaniem pozwoli nam się odciąć od tych złych wspomnień z ostatnich lat. I że to nie będą takie same oprawy w obu kanałach jak w latach 2012-2015 i tej od 2021, tylko to będzie tak, że w TVP1 kanał pokazujący że to kanał informacyjny, a w TVP2 taką rozrywkową oprawę z różnorodną tematyką. I jak tak sobie o tym przypominam, to muszę przyznać, że obie oprawy z lat 2015-2021 były strzałem w dziesiątkę, gdyż kolorystyka oprawy Jedynki do loga idealnie pasowała, animacje proste ale fajne, no i muzyczka też przyjemna. Natomiast w Dwójce wielka cyfra i każdy ident miał inną tematykę. Na przywrócenie tamtych opraw raczej nie liczmy, ale może stworzą podobnie jak z lat 2015-2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Telewizorek napisał(a):

Chciałbym, żeby te loga z kratkami zostały na stałe i te cyfry 1 i 2 są już ponadczasowe.

Wiadomości też były ponadczasowe a jednak zmienili tą nazwę

Wiadomości nadawały od 1989, wiele rządów "przeżyły" i nikomu wcześniej nie przyszło do głowy, żeby to zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja jestem w szoku, że zmienili nazwę programu informacyjnego. Ja rozumiem, że zachodzą ogromne zmiany - jest to wielki szok, aczkolwiek dla mnie pozytywny. Ale naprawdę zmieniać nazwę programu? Nazwa "Wiadomości" bardzo pasowała i tak każda telewizja miała swoją nazwę tak jak TVN "Fakty" i Polsat "Wydarzenia". Jak już chcieli zmieniać to może na "Informacje"

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jeszcze nie jest na stałe i wygląda, że będzie ewoluowała. Ten program w tej formie jest tymczasowy. Czekają na odzyskanie w pełni studia TVP Info.

Na ich miejscu kompletnie zrewolucjonizowałbym 19:30. Na TVP 1 dałbym program edukacyjny, np. kurs języka obcego lub film przyrodniczy czytany przez Krystynę Czubówną. Nowy dziennik przenieść na 20:00 lub 19:50 (zaraz po gościach wieczornych w Polsat News i w TVN24). Ogłosić konkurs na nowych redaktorów-debiutantów, którzy do tej pory nie są tak jawnie związani z żadną partią. Sięgnąć po redaktorów maksymalnie do 40 roku życia (stawiać na młodość). Podstarzali redaktorzy niech odejdą i dadzą szansę nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 21:15, Telewizorek napisał(a):

Chciałbym, żeby te loga z kratkami zostały na stałe i te cyfry 1 i 2 są już ponadczasowe. Natomiast tamte nowe loga były straszne i miałem wrażenie, jakbym oglądał zagraniczną telewizję. I chyba dlatego mi się nie podobała oprawa. Ale teraz kiedy leci oprawa z przywróconymi logami, a tym bardziej jeżeli chodzi o zliftingowane pauzy, to one nawet zaczęły mi się podobać, a jeszcze bożonarodzeniowe dodatki jeszcze bardziej wzbogaciły te pauzy i ogólnie całą oprawę

 

Jednak wciąż jestem za całkowitą zmianą oprawy TVP1 i TVP2. Ale loga ekranowe muszą zostać! Mam nadzieję, że w 2024 roku będzie nowa oprawa, która to moim zdaniem pozwoli nam się odciąć od tych złych wspomnień z ostatnich lat. I że to nie będą takie same oprawy w obu kanałach jak w latach 2012-2015 i tej od 2021, tylko to będzie tak, że w TVP1 kanał pokazujący że to kanał informacyjny, a w TVP2 taką rozrywkową oprawę z różnorodną tematyką. I jak tak sobie o tym przypominam, to muszę przyznać, że obie oprawy z lat 2015-2021 były strzałem w dziesiątkę, gdyż kolorystyka oprawy Jedynki do loga idealnie pasowała, animacje proste ale fajne, no i muzyczka też przyjemna. Natomiast w Dwójce wielka cyfra i każdy ident miał inną tematykę. Na przywrócenie tamtych opraw raczej nie liczmy, ale może stworzą podobnie jak z lat 2015-2021

Nie zgadzam się z tą opinią gdyż nowe loga były ciekawe i zarazem proste w wykonaniu co pasowałoby na przykład do serwisu informacyjnego o 19:30 który to teraz też taki jest. Moim zdaniem wprowadzenie tych logotypów byłoby odcięciem się od przeszłości mimo że zostały one wymyślone w czasach Prezesury Jacka Kurskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "prostota" tych logotypów z lat 2021-2023 była jak dla mnie tak prosta, że aż przesada, no i jeszcze ta przerażająca zmiana czcionek cyfr 1 i 2. I ogólnie te loga nie wiem czemu, ale kojarzyły mi się z zagraniczną telewizją. Poza tym to jest o tyle ciekawe, że nawet jeśli wprowadzono oprawę wraz z nowymi logotypami, to w prawym górnym rogu wciąż widniały te od 2003. Oni chyba sami nie byli przekonani, że to dobra zmiana. No i sam muszę również przyznać, że nie podobała mi się ta oprawa od 2021, ale to chyba wina tego "małego" elementu jakim okazały się loga. Te pauzy wyemitowane 20 grudnia 2023 oglądało mi się dużo lepiej z logami od 2003, a te świąteczne dodatki okazały się być lepszymi oprawami niż w tej głównej. Tego mi właśnie brakowało w oprawie od 2021 - przywrócenia poprzedniego loga oraz jeszcze coś więcej, bo te oprawy były dla mnie dość puste

 

Poza tym twoje drugie zdanie jest dość sprzeczne, bo z jednej strony piszesz, że wprowadzenie tych logotypów (pewnie masz na myśli tych z lat 2021-2023) odetnie nas od przeszłości (2015-2023), a z drugiej strony że przecież zostały one wprowadzone za czasów Kurskiego. No to na logikę skoro je przywrócą, to niektórym będą się kojarzyć z Kurskim, zresztą emitowano je w oprawach przez 2 lata, więc jak najbardziej skojarzenie dość mocne. Chyba, że pisząc "odcięcie się od przeszłości" masz na myśli cały okres obowiązywania tych logotypów, czyli od 2003 roku. Wciąż jestem za tym, żeby te logotypy zostały, bo jak już powiedziałem, są one legendarne (ja np. wspominam z nimi "Hity na czasie" z tymi logotypami oraz oprawy TVP1 z 2006-2012 i TVP2 z 2007-2009) i po prostu nie wyobrażam sobie, żeby te cyfry 1 i 2 miały zupełnie inną czcionkę. Jeżeli miałbym się zgodzić na jakąkolwiek zmianę tych logotypów, to taką, żeby w prawym górnym rogu ekranu widniała sama cyfra, czyli jak za czasów Dwójki z lat 2000-2003, ale żeby ta cyfra wciąż była zapisana dokładnie tą samą czcionką co od 2003, no i żeby wreszcie wyeliminowali "HD", bo to wiadomo, że raczej każdy ma Jedynkę i Dwójkę w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to Prezes Jacek Kurski był przekonany do tych logotypów i chciał je wprowadzać. Plany niestety pokrzyżowała „pewna babcia" która to wyrzuciła ze stołka „bulteriera PiSu" a następnie Pan Prezes Mateusz Matyszkowicz któremu to już nie chciało się nic zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiście mam inne zdanie na ten temat zgadzając się tym samym z postulatem z forum Media2 który to dotyczył unifikacji logotypów gdyż jak wspomniał tamtejszy użytkownik Kacper.m:

Cytat

Są z HD i bez, ze starym i nowym logiem. a nawet w Alfie jest logo w kółku. Metoda, w której każdy kanał jest pisany inną czcionką jest spoko, ale czy takie logo koniecznie musi wisieć w trakcie programu?

Nie miałbym nic przeciwko nawet fazy przejściowej w ramach której na pewien czas kratki by zostały ale czcionka napisów zostałaby zmieniona z „Geometric415" na planowaną wzorem loga TVP GO. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...