Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat używam go jako multi platformowego boxa ( pakiety C+ i PB ) , tylko nie korzystam z żadnych aplikacji operatorów zwłaszcza w streamingu.

 

U mnie box jest tylko przystawką klienta dla tunera SAT z kartami operatorów  i do odtwarzania HbbTV, przez to zyskuje o wiele więcej na funkcjonalności i odpadają te wszystkie pierdyliony problemów z aplikacjami operatora. 

W odróżnieniu od biadoleń @salva mogę sobie w tym przypadku  zrobić cokolwiek mi się podoba w sortowaniu i tworzeniu własnych list programów i to nie tylko tych operatora 150 ale prawie 1000 czy nawet więcej. 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 15:12, amstat napisał(a):

U mnie inny problem z aktywacją za każdym razem napis kod nieprawidłowy konsultantka z czatu na koncie radzi reset i odnowa 3 razy resetowałem i nic i tak trzeci dzień konto nieaktywne a miały być 2 miesiące gratis.Kupiony na shopee za 199zł.https://shopee.pl/Usługa-Canal-Online-z-urządzeniem-CANAL-BOX-4K-Android-TV-Netflix-HBO-Max-Smart-TV-Box-dekoder-OTT-HY4001CD-i.775866217.19666452661

U mnie od 26 grudnia 2022 r. nie potrafią naprawić problemu samego problemu. Zgłaszane na infolinii kilka razu. Mam nr OTTI. Gdzie mogę jeszcze uzyskać pomoc w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktywacja dalej nie działa konsultanci proponują jedno i to sama restart box wyczyścić dane przeglądarki i aktywować próbowałem na 3 przeglądarkach i dalej to samo  nawet w trybie incognito wyskakuje napis box aktywowany przejdź na moje konto a tam wszystko można zmienić prucz płatności  płatności brak i nie można dodać karty bo brak opcji dodania a to podobno warunek by mieć 2 miesiące gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie działa wpisywanie z plota oryginalnego  na klawiaturze, właśnie sprawdziłem. Mogę sobie klikać i zamieniać pozycję ale dalej kursor na klawiaturze stoi. :/ 

Zwykle używam drugiego pilota na BT z myszką i na nim wszystko dział jak należy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ktosiu napisał(a):
U mnie w ogóle nie działa wpisywanie z plota oryginalnego  na klawiaturze, właśnie sprawdziłem. Mogę sobie klikać i zamieniać pozycję ale dalej kursor na klawiaturze stoi.  


Mam tez ten dekoder i klawiatura zawsze się pokazuje i nie ma kłopotu, ze znika. Używam oryginalnego pilota.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro pytasz to dlaczego sobie nie sprawdzisz. To zależy tylko od TV czy monitora  na którym sie odtwarza. 

Masz sobie sam sprawdzić na swoim TV czy działa. Jednym działa innym nie , jeszcze innym zadziała  jak zmienią ustawienia TV. 

 

Matryce są różne i różnie to działa, zwykła 8-bitowa  nie obsłuży ale 8-bitowa z FRC tak a przy 10/12-bitowje powinno zawsze.

Zwykle powinno działać zawsze na matrycach tylko 4K, na mniejszych tylko jeśli mają 8-bit+frc albo 10/12 bit. 

 

Różnice w kolorach przy różnych bitach widać wyraźnie  pomiędzy 8-bit a 10-bit to tylko 1 miliard możliwych odcieni koloru . :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak jest u mnie, tzn przy 8 bitach HDR się nie włącza. Przy 10 i 12 tak. Dlaczego pytam?

Bo prawdopodobnie rozgryzłem problem klatkowania Netflixa, HBO Max, PV itd na tym dekoderze przy odświeżaniu 50 Hz.

 

W tym celu wskazane jest wyłączenie HDR. U mnie jest to możliwe tylko przy 8-bitowych paletach. 

 

Chciałbym wiedzieć jak jest u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 19:47, danielpes5 napisał(a):

To była 1879 aktualizacja to tego boxa , cytując klasyka . Była to poprawa stabilności systemu :D

Hej, czy przypadkiem nie zmienili / zablokowali czegoś więcej w tunerem DVBT? 

Zanim zainstaluję, chciałem się upewnić.

Mam starszego boxa i korzystam z tego tunera (poprzez Live channels). Byłoby słabo, gdybym stracił możliwość oglądania TV na tym boxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 22:14, mathome napisał(a):

U mnie od 26 grudnia 2022 r. nie potrafią naprawić problemu samego problemu. Zgłaszane na infolinii kilka razu. Mam nr OTTI. Gdzie mogę jeszcze uzyskać pomoc w tej kwestii?

Problem rozwiązany. Po restarcie jest opcja dodania karty w koncie użytkownika. Po kilku zgłoszeniach mailowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak rozwiązać problem z wifi?

Box przez kabel ethernet działa ok, wyszukiwanie wifi działa (wraz z wpisywaniem hasła) ale każda próba połączenie kończy się brakiem możliwości połączenia.

Router to Keenetic Runner 4G (ma obsługę MESH tzw "szybkie przechodzenie (802.11.r) która to opcja jest wyłączona; zatem można uznać iż opcja FastRoaming z TP LINKa nie działa). Innych routerów w domu brak.

https://help.keenetic.com/hc/en-us/articles/4402854785170 zalecenia producenta routera nic nie dały, więc problem jest raczej po stronie boxa

Inne sprzęty odbierają bez problemu WiFi z routera.

Nie działa również wifi udostępniane przez telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączy ale nadrzędnym zawsze jest LAN. 

 

@Miki27@Miki27 MESH ma zastosowanie jak działają minimum 2 routery z MESH, przy jednym to logiczne że się go wyłącza.

 

Ten box dobrze działa na MESH, u mnie stoi pomiędzy trzema satelitami i bez problemu się nawet pomiędzy nimi przełącza jak np. satelity wchodzą w tryb oszczędzania energii redukując moc przy małej liczbie użytkowników i nie używaniu łącza. 

Problemem może być jakość sygnału nadawanego przy silnym sygnale. 

 

Może to dziwne ale niektóre sprzęty działają najlepiej i najwydajniej przy sygnale 60-70% i przestała się rozłączać z routerem. 

Tak samo pomaga zmiana szyfrowania, do testów na standardowym routerze  zrobiłem sieć gościnną tylko z WPA albo bez szyfrowania i nie rozłącza jak na normalnej przy wpa2 i wyższych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...