Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Możesz jeszcze spróbować kabel antenowy z filtrem ferrytowym. Bo może to być kwestia zbyt czułej, źle zaizolowanej głowicy i jakieś urządzenie w pobliżu zakłóca sygnał. Pisałem o moich przypadkach strone czy dwie wcześniej. Jeśli to nic nie da, to albo czekasz na aktualizacje, albo udaj się do rzecznika praw konsumenta z prośbą o pomoc. Ja kiedyś toczyłem batalie o wymiane szmelcowatego dekodera wifibox na wifipremiumbox. Z ogromną pomocą rzecznika wygrałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też występuje sytuacja włączania się samoistnego boxa po włożeniu wtyczki kabla zasilającego do gniazdka elektrycznego ? Nie wiem czy ten typ tak ma czy może ma to jakiś związek z tym, że jest podłączony do tv przez hdmi-cec, poniewaz telewizor też sam się włącza razem z boxem.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruczek

Dla mnie to jest dziwne. Żaden z sprzętów elektronicznych które mam/miałem tak nie robił. Sam telewizor mi się nie włączał po podpięciu do gniazdka (po prostu zaświeciła się tylko dioda). Box przed wyciągnięciem kabla z kontaktu jest wyłączony (nie jest w stanie "uśpienia" po którym zaraz się uruchamia). W każdym razie jest to"normalne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten kabel do dvbt z filtrem ferrytowym nie jakiś noname najtańszy tylko od firmy Hama i ... dalej pojawia się ten losowy zanik sygnału na sekundę, dwie (ciemny ekran). Ostatnia nadzieja, to aktualizacja oprogramowania (jeśli w ogóle jakakolwiek się pojawi) chociaż znając życie, to nie mam złudzeń, że to naprawią.

Jeszcze jedna kwestia poniekąd dotyczącą dvbt, to dzisiaj miałem awarie internetu i chciałem oglądnąć tvp sport. Normalnie box uruchamia się minutę natomiast bez dostępu do internetu uruchamia się 4 minuty. Jakaś porażka. Przez tyle czasu jest ta "szara" plansza i kręci się to "kółko" ładowania. 

 

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest problem z anteną, tylko ustawieniami hdru w boxie, albo samym dekoderem dvbt-2 :D na obu tv (na moim jest dvb-t jeszcza, na drugim dvb-t2) jakoś wszystko śmiga na 100% sygnału bez problemów :D na aktualizacje już nie ma co liczyć, od listopada bodajże nie było nawet żadnych łatek zabezpieczeń :D za chwilę zrobią go w cenie 99zł i nawet wyciągając dvbt-2 w tej cenie to będzie hit, bo reszta aplikacji działa pięknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź, myślałem, że tylko ja tego nie znajduję.

Może głupie, ale zainstalowałem jakiegoś speedtest'a i po LAN pokazuje mi mniejszą prędkość niż z sieci wifi 5G. Aż tak słabą to ma kartę ethernet?

Router po ethernet ma 1 gigową prędkość. Od dostawcy też mam łącze gigowe.

 

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po LAN mam 150mb/s, a po wifi 5G ponad 300mb/s.  Na jakość, czy tam rwanie oglądanego materiału nie narzekam, tylko sama  prędkości śmiesznie wygląda, po wifi szybciej niż po kablu ethernet. Ciekawa konstrukcja.🤪

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News Hd(hevc) pomaga reset do fabrycznych. 

Po włączeniu Polsat News HD HEVC z MUX IV  box się restartuje, też tak macie ?
Polsat News Hd(hevc) pomaga reset do fabrycznych. 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Po włączeniu Polsat News HD HEVC z MUX IV  box się restartuje, też tak macie ?
Polsat News Hd(hevc) pomaga reset do fabrycznych. 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ktoś wie czy jest jakiś sposób odbioru kanałów hbb tv na C+ boxie? Jakaś apka czy coś?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam C+B za świetne urządzenie (wymieniłem miboxa na niego), ale mam kilka pytań i niestety nie znalazłem odpowiedzi wprost dlatego proszę o odpowiedź :)

 

1. Raz na jakiś czas losowy odcinek zwyczajnie nie chce się załadować jest poprostu czarno. Czasem pomaga uruchomienie go z aplikacji C+ skopiowanej z telefonu, czasem zmiana sieci, ale jest to uciążliwe - jest na to jakiś sprawdzony sposób? Uruchamianie z Chromcasta już trochę irytuje. 

2. Ma ktoś działająca apkę AppleTV pod androidTV na tym boxie? 

3. Dla mnie najważniejsze od jakiegoś czasu - czy da się zmienić nakładkę na standardową ATV. Jest zainstalowana, ale nie ma jak jej uruchomić, no chyba, że macie jakąś sprawdzoną apkę z inną podobną. 

 

Mam pierwszego PlayerC+Boxa i tam rozwiązanie problemów potrwało chyba, ze dwa lata dlatego na support nie liczę, a może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na rozwiązanie powyższych ;)

Edytowane przez viper134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...